بازدید سایت : ۳۹۴۰۹

نیاز خوزستان به 3000کیلومتر جاده

مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان با بیان اینکه بسیاری از مشکلات مربوط به برنامه‌ریزی‌ها و نبود برنامه‌ریزی است، گفت: در استان حدود 3هزار کیلومتر جاده نیاز داریم که این راه‌ها پس از احداث باید با یکدیگر شبکه شوند تا تردد با امنیت بیشتر و مدت زمان کمتری انجام شود. منوچهر رحمانی اظهار کرد: در به‌وجود آمدن مشکلات همه مقصر هستند و باید برای حل مشکلات همه تلاش کنند.

نیاز خوزستان به 3000کیلومتر جاده
تین نیوز

مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان با بیان اینکه بسیاری از مشکلات مربوط به برنامه‌ریزی‌ها و نبود برنامه‌ریزی است، گفت: در استان حدود 3هزار کیلومتر جاده نیاز داریم که این راه‌ها پس از احداث باید با یکدیگر شبکه شوند تا تردد با امنیت بیشتر و مدت زمان کمتری انجام شود. منوچهر رحمانی اظهار کرد: در به‌وجود آمدن مشکلات همه مقصر هستند و باید برای حل مشکلات همه تلاش کنند.

به گزارش روزنامه دنیای اقتصاد، وی با بیان اینکه وظیفه ما راهسازی است نه چیز دیگر، افزود: زمانی می‌توانیم در حل مشکلات و ارائه خدمات به مردم موفق عمل کنیم که تیم‌بازی و تخریب یکدیگر را کنار گذاشته و به وظایف خود برای حل مشکلات مردم در خوزستان عمل کنیم. مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان تصریح کرد: اگرچه انگیزه‌های بالایی برای خدمت‌رسانی به مردم در بخش‌های مختلف داریم اما هر سازمانی وظایف خاص خود را داشته و اداره راه و شهرسازی استان نیز شرح وظایف تعریف شده‌ای دارد و می‌تواند در کنار سایر دستگاه‌ها در بخش راهسازی و مسکن تلاش دوچندانی داشته باشد. وی با بیان اینکه مردم هرچه درباره مشکلاتشان می‌گویند واقعیت است، اظهار کرد: در بازدیدهایی که از مناطق مختلف انجام می‌گیرد، تمام مشکلات و دغدغه‌های مردم را از نزدیک مشاهده می‌کنیم و در جریان این مشکلات قرار می‌گیریم اما واقعا در بسیاری از مناطق خوزستان مشکل اصلی اعتبار نیست، بلکه نبود مدیریت است.

مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان با بیان اینکه حل مشکلات حاشیه‌نشینی در خوزستان تنها با همدلی و هماهنگی مردم و دستگاه‌های اجرایی امکانپذیر است، اظهار کرد: در مناطق حاشیه‌نشین استان و به‌خصوص منطقه منبع آب اهواز در زمین‌هایی با کاربری فضای سبز، ساخت و ساز انجام شده است و مردم در خانه‌هایی با وضع بسیار نامناسب زندگی می‌کنند. این خانه‌ها سند ندارند و این مساله یکی از دغدغه‌های مالکان است که اگر روزی بخواهند خانه خود را بفروشند، قیمت آن با قیمت واقعی بسیار تفاوت دارد و ارزان‌تر است. رحمانی گفت: حل مشکل حاشیه‌نشینی در خوزستان به تنهایی در توان راه و شهرسازی نیست و همه باید برای حل این مشکل تلاش کنند. در این زمینه ابتدا باید زمین‌هایی که مردم در آن ساکن هستند را با نرخ دولتی به آنها واگذار کرد و سپس وام‌های با نرخ سود 4درصد، در اختیار مردم قرار داد تا بتوانند خانه‌های خود را به خوبی بسازند.

وی ادامه داد: مردم در همه مناطق حتی در مناطق محروم نیز باید به اندازه مناطق برخوردار، از خدمات اجتماعی استفاده کنند اما متاسفانه به‌دلیل اینکه برخی افراد به دنبال سودجویی هستند، تنها برخی از مناطق رشد می‌کنند و موردتوجه قرار می‌گیرند و این مساله دور از انصاف است. مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان گفت: برای انتخاب شهردار اهواز توصیه می‌کنیم تا شهرداری که انتخاب می‌شود صنفی باشد و همچنین امنیت شغلی داشته باشد تا بتواند به برنامه‌ریزی‌های میان‌مدت و بلندمدت نیز فکر کند زیرا یکی از دلایل عقب‌افتادگی شهرهای استان، نبود امنیت شغلی شهرداران است. وی افزود: برای انتخاب شهردار اهواز با شورای شهر این شهرستان جلسه برگزار و توصیه‌های خود را در این زمینه مطرح می‌کنیم تا بتوانیم با تعامل و همکاری شاهد توسعه و حل مشکلات باشیم. این در حالی است که به لحاظ قانونی شورای شهر اهواز می‌تواند هرکسی را که مدنظر دارد به‌عنوان شهردار اهواز معرفی کند. مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان در ادامه گفت: کیفیت جاده‌های پاشنه زاگرس در خوزستان زیر 50درصد است و دلیل این مساله آن است که هزینه احداث جاده‌ها در آن مناطق حدودا 10برابر هزینه ساخت جاده در دشت‌ها است. همچنین به‌دلیل صعب‌العبور بودن مناطق، مسوولان کمتر در آن محل‌ها حضور پیدا می‌کنند و در برنامه‌ریزی‌ها کمتر به آن جاده‌ها توجه می‌شود.

 

منبع: روزنامه دنیای اقتصاد
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.
  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.