| کد خبر: 193765 |

خراسان رضوی ۲۶ مجتمع خدمات رفاهی بین‌راهی در حال ساخت دارد که بر اساس اعلام اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی تا پایان سال پنج مجتمع از این تعداد به بهره‌برداری می‌رسد.

تین نیوز

خراسان رضوی ۲۶ مجتمع خدمات رفاهی بین‌راهی در حال ساخت دارد که بر اساس اعلام اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی تا پایان سال پنج مجتمع از این تعداد به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش تین نیوز به نقل از ایرنا، معاون توسعه مدیریت و منابع اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی افزود: از ابتدای سال ۱۳۹۸ تاکنون سه مجتمع خدمات رفاهی در راه‌های استان به بهره‌برداری رسیده است که در مجموع با این تعداد، شمار مجتمع‌های فعال بین‌راهی استان به ۳۹ باب افزایش یافته است.

فریده کرمانی‌نژاد گفت: سه مجتمع خدمات رفاهی بین راهی جدید در محورهای خواف -تربت حیدریه، رشتخوار- خواف و سبزوار- سه راهی چکنه ساخته شده است و این جاده‌ها تا پیش از این فاقد مجتمع خدمات رفاهی بین راهی بوده‌اند.

وی ادامه داد: ارتقای ایمنی تردد در سطح جاده‌های خراسان رضوی با ساخت مراکز استراحتگاهی رانندگان مهم‌ترین هدف این اداره کل راهداری برای جذب سرمایه‌گذاری بخش‌خصوصی در ساخت مجتمع‌های خدماتی رفاهی بین‌راهی است و مطابق با قوانین موجود هم ساخت مراکز استراحتگاهی صرفا با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی قابل انجام است.

معاون توسعه مدیریت و منابع اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی گفت: این مجتمعها با توجه به وسعت و امکانات در چهار درجه رده بندی می شود و هر مجتمع بسته به درجه آن، بین ۲۰ تا ۵۰  نفر اشتغال مستقیم و ۱۰ تا ۴۰ نفر اشتغال غیر مستقیم ایجاد می‌کند که با توجه به ماهیت و محل قرار گیری مجتمع‌ها، بیشتر اشتغال ایجاد شده در آن‌ها از نوع روستایی است.

کرمانی‌نژاد افزود: علاوه بر کمیت این مجتمع‌ها، کیفیت ارائه خدمات در آن‌ها نیز به شکل ویژه‌ای مورد توجه قرار دارد و موضوع نظارت بر نحوه و کیفیت خدمات دهی این مجتمعها در سطح جاده های استان نیز جزو برنامه‌های اصلی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای و استانداری خراسان رضوی است.

وی ادامه داد: کمیته‌ای با محوریت معاونت امور زائران استانداری خراسان رضوی و متشکل از ادارات کل راهداری و حمل ونقل جاده ای، میراث فرهنگی، پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی، ادارات بهداشت، دانشگاه علوم پزشکی، ستاد اقامه نماز و دیگر دستگاه‌های مرتبط تشکیل شده که به طور مستمر بر نحوه عملکرد و کیفیت ارائه خدمات در این مجتمع‌ها نظارت می‌کند.

رئیس دفتر امور بازرگانی و سرمایه‌گذاری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی نیز گفت: ۱۱۸ مرکز خدماتی و رفاهی در طول مسیر شش هزار و ۴۲۲ کیلومتری راه‌های بین شهری خراسان رضوی به زائران و مسافران خدمت می‌کنند.

سید حامد افتخارزاده افزود: مراکز خدماتی و رفاهی بین راهی در  خراسان رضوی شامل ۳۹ مجتمع خدماتی - رفاهی و ۷۹ مرکز منفرد خدمات رفاهی جاده ای همچون مسجد، پمپ بنزین، رستوران و سرویسهای بهداشتی بین راهی است.

وی ادامه داد: در حال حاضر خراسان رضوی پس از استانهای اصفهان، خوزستان، تهران و فارس رتبه پنجم را از نظر تعداد مجتمع های رفاهی بین راهی در کشور دارد و در این میان اصفهان با ۴۷ مجتمع بین راهی رتبه نخست کشور را به خود اختصاص داده است.

افتخارزاده اضافه کرد: از نظر تعداد مجتمعهای رفاهی در حال ساخت و پیگیری استعلامات قانونی، خراسان رضوی با ٢٦ مجتمع در حال ساخت و ٦٠ مجتمع در مرحله اخذ استعلامات و مجوزها، رتبه دوم را پس از استان فارس با ۹۲ طرح  در مرحله استعلام داراست.

خراسان رضوی ۲۰ هزار و ۵۷۵ کیلومتر راه دارد که شش هزار و ۴۲۳ کیلومتر آن بین شهری و ۱۴ هزار و ۱۵۲ کیلومتر راه روستایی است.

منبع: خبرگزاری ایرنا

اخبار مرتبط

خواندنی ها

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین