بازدید سایت : ۴۵۷۲۲

اصلاح میدان شهید علیخانی ۴۰ درصد زمان سفر شهروندان را کاهش داد

معاون حمل ونقل و ترافیک شهردار اصفهان گفت: با احداث چهارراه ضلع شرقی میدان شهید علیخانی ۴۰ درصد در زمان سفر خودروهایی که از این مسیر عبور می کردند، صرفه جویی شده است.

اصلاح میدان شهید علیخانی ۴۰ درصد زمان سفر شهروندان را کاهش داد
تین نیوز

حسین حق شناس در بیست ودومین برنامه به احترام مردم اصفهان و در آئین افتتاح پروژه های منطقه ۱۲ اصفهان، با اشاره به پروژه احداث چهارراه ضلع شرقی میدان شهید علیخانی اظهار کرد: این پروژه جزو پروژه های ساماندهی ترافیک شهرداری با هدف روان سازی ترافیک شهر است.

به گزارش تین نیوز به نقل از ایمنا، حق شناس با بیان اینکه هر روز بیش از ۱۰۰ هزار خودرو از محور این میدان عبور می کند، افزود: به منظور ساماندهی ترافیکی، قسمتی از این میدان حذف و تبدیل به تقاطع چراغ دار شده است که قبل از اجرا، مدل سازی و مطالعات مربوطه انجام و در شورای ترافیک تصویب شد.

معاون حمل ونقل و ترافیک شهردار اصفهان با اشاره به اینکه با احداث این پروژه ۴۰ درصد در زمان سفر خودروهایی که از این مسیر عبور می کردند، صرفه جویی شده است، گفت: در ساعت اوج تعداد خودروهای عبوری از این منطقه به ۱۱ هزار خودرو می رسد، صفی که همیشه پشت تقاطع شاهد آن بودیم، کاهش پیدا کرده است.

حق شناس با بیان اینکه چهارراه ضلع شرقی میدان شهید علیخانی با هزینه ای بالغ بر ۱۲ میلیارد تومان افتتاح شده است که نسبت به سایر پروژه های عمرانی هزینه زیادی نیست و پروژه ای کم هزینه و بهره ور بوده است، تصریح کرد: این پروژه در زمان کوتاهی قبل از مهر به بهره برداری رسید و امروز به طور رسمی افتتاح شد.

وی با اشاره به پارکینگ ابتدای خیابان شهید مطهری خاطرنشان کرد: این پارکینگ کنار یک مجموعه تجاری و ایستگاه مترو است، احداث پارکینگ در کنار ایستگاه های مترو این توجیه را دارد که شهروندان با خودروی خود در سطح شهر حرکت نکنند، در واقع مکانی برای پارک خودروها در نظر گرفته شده که این اقدام در کاهش آلودگی هوا و ترافیک مؤثر است.

معاون حمل ونقل و ترافیک شهردار اصفهان تصریح کرد: متناسب با این پروژه، زیباسازی، خط کشی، آسفالت و جدول گذاری نیز انجام شده است.

مدیر منطقه ۱۲ شهرداری اصفهان در رابطه با ترافیک میدان شهید علیخانی گفت: با توجه به اینکه اطراف میدان شهید علیخانی مجتمع های تجاری وجود دارد، ممکن است ترافیک به آن بازگردد، از این رو نیازمند احداث تقاطع غیرهمسطح در این نقطه هستیم.

 

علی اکبر رسالت در آئین افتتاح پروژه های منطقه ۱۲ اصفهان اظهار کرد: میدان شهید علیخانی به واسطه اینکه بزرگ ترین ایستگاه مترو در این محدوده قرار دارد، از پرترددترین محله ها از نظر عابر پیاده و سرانه مسافر است.

وی افزود: میدان شهید علیخانی از قبل ساخته شده بود، اما تبدیل به گلوگاه و موجب ترافیک شده بود، از این رو با اصلاح هندسی و ترافیکی، چهارراه ضلع شرقی میدان اجرا شد و هم اکنون شهروندان از وضعیت ترافیکی این نقطه از شهر رضایت دارند.

مدیر منطقه ۱۲ شهرداری اصفهان گفت: با توجه به اینکه اطراف میدان شهید علیخانی مجتمع های تجاری وجود دارد، ممکن است ترافیک به آن بازگردد که نیازمند احداث تقاطع غیرهمسطح در این نقطه هستیم.

وی با بیان اینکه پروژه میدان شهید علیخانی با ۱۲ میلیارد تومان هزینه اجرا شده است، تصریح کرد: پارکینگ ابتدای خیابان شهید مطهری نیز از دیگر پروژه هایی است که به بهره برداری رسید، ۱۸۰ میلیارد تومان هزینه تملک و پنج میلیارد تومان هزینه اجرای آن بوده است که در اختیار شهروندان قرار گرفت.

رسالت ادامه داد: با احداث پارکینگ ابتدای خیابان شهید مطهری، شهروندان برای سفر به جنوب و مرکز شهر می توانند با پارک خودرو خود در این مکان، با استفاده از مترو سفر شهری خود را انجام دهند که این اقدام موجب کاهش ترافیک خودرو در مرکز شهر می شود.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.
  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

  • رضا اسماعیلی

    واقعاً ۱۸۰میلیارد تومان بابت آزاد سازی و تملک پارکینگ اول خیابان مطهری ملکشهر هزینه شده ،،ادم تعجب می‌کنه
    چونکه ما یک تکه زمین برای مسجد دادیم الان که می‌خواهیم سند اونو از سند خودمان کم کنیم شهرداری می‌گه تازمانی که کوچه های روبروی مسجد رو انتقال به شهرداری بدون یک ریال ندهید ،نامه اجازه به ثبت رو نمی‌دهیم ،و۲۵۰متر زمین مارو بزور شهرداری منطقه ۸ خورد ی آب هم روش