بازدید سایت : ۳۹۴۰۹

◄ واقعیت نداشت/ رفع ابهامات مربوط به بیمه

راننده وسیله نقلیه می تواند فردی غیر از بیمه گذار و یا مالک وسیله نقلیه باشد و عدم انطباق مشخصات راننده و بیمه گذار به هیچ عنوان مانع صدور بیمه نامه نخواهد بود.

تین نیوز

 اوایل اسفند بود که عنوان شد: مقرر شده از تاریخ چهارم اسفند ۹۹ بیمه نامه های شخص ثالث صرفا برای رانندگانی که روز اول دربیمه نامه کد ملی آنان ثبت می شود اعتبار داشته باشد و چنانچه کسی خودروی خود را در اختیار همسر، فرزند یا دوست خود قرار داد و احیانا تصادف کرد، مسئولیت پرداخت خسارت ازعهده شرکت بیمه گر سلب می شود وراننده خودرو باید کل خسارت وارده را بپردازد.

به گزارش تین نیوز، این موضوع اعتراض و انتقادات فراوانی به همراه داشت به طوری که تنها چند روز پس از طرح این موضوع اداره کل نظارت فنی بر بیمه‌های غیرزندگی بیمه مرکزی مجبور شد برای رفع ابهاماتی که در این زمینه به وجود آمده بود بخشنامه صادر کند.

این اداره کل با انتشار بخشنامه‌ای بر عدم تاثیرگذاری انطباق مشخصات راننده، بیمه گذار و راننده مسبب حادثه در هنگام دریافت خسارت بیمه شخص ثالث تاکید کرد.

روابط عمومی بیمه مرکزی اعلام کرد: بر اساس بخشنامه صادره ۱۵۳۰۶۶/۴۰۱/۹۹ مورخ ۱۵/۱۱/۱۳۹۹ اداره کل نظارت فنی بر بیمه های غیرزندگی بیمه مرکزی، در مورد وسایل نقلیه زمینی دارای پلاک ملی، شرکت بیمه در زمان صدور بیمه نامه می بایست اطلاعات گواهینامه راننده/ رانندگان وسیله نقلیه مورد بیمه (حداقل یک راننده) را از بیمه گذار اخذ و از طریق سامانه سنهاب به بیمه مرکزی ارسال نمایند.

لازم به ذکر است که راننده وسیله نقلیه می تواند فردی غیر از بیمه گذار و یا مالک وسیله نقلیه باشد و عدم انطباق مشخصات راننده و بیمه گذار به هیچ عنوان مانع صدور بیمه نامه نخواهد بود.

همچنین اطلاعات رانندگان وسایل نقلیه که به ترتیب مذکور گردآوری می شود صرفا به منظور مطالعات و محاسبات آماری بیمه مرکزی در زمینه صدور بیمه نامه شخص ثالث بر اساس ویژگی های «راننده» مورد استفاده قرار خواهد گرفت و بنابراین تاکید می نماید عدم انطباق مشخصات راننده در زمان خسارت با اطلاعات راننده در زمان صدور بیمه نامه به هیچ وجه باعث عدم پرداخت خسارت نمی شود و خسارت زیاندیده مطابق مقررات قانونی و کمافی السابق رسیدگی و پرداخت خواهد شد.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید
ارسال نظر
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.
 • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
 • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.
 • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

 • آرش

  با وجود این توضیح هنوز موضوع پایمال شدن تخفیفها باقیست.
  من برای خودروهایم مجموعا ۴۲ سال !! تخفیف دارم . با فروش خودروهایم و خرید یک خودرو ۴۲ سال تخفیف به چه درد یک خودرو میخورد.

  یا اگر شخصی کامیونش را بعلت بازنشستگی بفروشد و فرزندانش نخواهند کامیون بخرند تخفیف ۲۰ ساله اش پایمال میشود