| کد خبر: 218510 |

انتصاب یک زن به عنوان سرپرست پایانه بیهقی در سازمان پایانه‌های شهرداری تهران که به عنوان یکی از مردانه‌‎ترین زیرمجموعه‌های شهرداری شناخته می‌شود، امید به اراده مدیریت شهری برای تحقق افزایش سهم زنان از پست‌های مدیریتی شهر تهران را بیشتر می‌کند.

تین نیوز

انتصاب یک زن به عنوان سرپرست پایانه بیهقی در سازمان پایانه‌های شهرداری تهران که به عنوان یکی از مردانه‌‎ترین زیرمجموعه‌های شهرداری شناخته می‌شود، امید به اراده مدیریت شهری برای تحقق افزایش سهم زنان از پست‌های مدیریتی شهر تهران را بیشتر می‌کند.

به گزارش تین نیوز به نقل از همشهری آنلاین، طبق ماده ۷۴ برنامه سوم توسعه شهر تهران، شهرداری تهران مکلف شده است در راستای افزایش میزان حضور و ارتقاء جایگاه زنان در مدیریت شهری و افزایش سطح و کیفیت حضور اجتماعی و مشارکت فعال زنان در شهر از طریق تبعیض مثبت، توانمندسازی و فراهم ساختن زمینه های ارتقای نقش زنان در مدیریت شهری، با اختصاص ۳۰ درصد از پست های مدیریتی به زنان شاغل در شهرداری تهران تا پایان این برنامه اقدام کند. 

علاوه بر ماده ۷۴ این برنامه، افزایش انتصاب جوانان در تصدی پست های مدیریتی و ارتقاء سهم و نقش آنان در مدیریت شهرداری تهران نیز در شورای شهر تهران به تصویب رسیده که در آن تاکید شده تا حداقل ۳۰ درصد از پست های مربوط به جوانان در هر یک از سطوح چهار گانه در اختیار زنان جوان قرار گیرد. 

شهرداری تهران در دوره فعلی مدیریت شهری در بخش های مختلف شاهد حضور زنان در لایه های مختلف مدیریتی است. از جمله شینا انصاری که در رأس ادارهکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران قرار دارد یا نرگس رجایی که معاونت اجتماعی سازمان مدیریت پسماند را بر عهده دارد و موارد دیگری که در معاونت ها، سازمان ها و شرکت های وابسته به شهرداری تهران قابل مشاهده است. 

در آخرین موارد انتصاب زنان در پست های مدیریتی شهرداری، انتصاب یک زن به عنوان سرپرست پایانه بیهقی در سازمان پایانه های شهرداری تهران که به عنوان یکی از مردانه ‎ترین زیرمجموعه های شهرداری شناخته می شود، صورت گرفت.

به طوری که امیرحسین صدیقی مدیرعامل سازمان پایانه ها و پارک سوارهای شهرداری تهران، مریم کریمی را به عنوان سرپرست پایانه و پارک سوار بیهقی تهران معارفه کرد. 

صدیقی مدیرعامل سازمان پایانه ها در جلسه معارفه مریم کریمی، با اشاره به لزوم تغییر و تحول در مدیریت منابع انسانی سازمان ها، گفت: تغییرات و تحولات در سازمان ها موجب پویایی، تحرک و ایجاد جریان های نو و تازه می شود که البته سازمان پایانه ها به عنوان یکی از مردانه ترین سازمان های شهرداری تهران پیشرو در شناخت و بهره مندی از توانمندی های بانوان در مناصب مدیریتی است و در انتصابات سازمانی آن فارغ از نگاه های جنسیت زده، ارجحیت فرصت ها برای بانوان را می توان به صورت محسوس شاهد بود.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید

اخبار مرتبط

خواندنی ها

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین