بازدید سایت : ۳۸۹۸۹
وعده ای جدید از مسئولان:

◄ بهره برداری از محور خرم‌ آباد‌ کوهدشت؛ خرداد ماه ۱۴۰۳

در صورت تامین اعتبار تا خرداد ماه ۱۴۰۳ محور محور خرم آباد کوهدشت تکمیل و به طور کامل مورد بهره برداری قرار می گیرد.

بهره برداری از محور خرم‌ آباد‌ کوهدشت؛ خرداد ماه ۱۴۰۳
تین نیوز

سرپرست معاونت مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی لرستان وعده داد در صورت تامین اعتبار تا خرداد ماه ۱۴۰۳ محور محور خرم آباد کوهدشت تکمیل و به طور کامل مورد بهره برداری قرار  گیرد.

به گزارش تین نیوز، داریوش اسدزاده 9 دی ماه افزود: چهار خطه کردن محور خرم آباد کوهدشت به طول ۸۶ کیلومتر از سال ۸۴ شروع شد.

به گفته وی  به دلیل نبود اعتبار و تخصیص کافی این پروژه تاکنون تکمیل نشده و عملیات اجرایی آن ادامه دارد اما امسال اعتبارات خوبی از محل مصوبات ریاست جمهوری، جهت این محور تخصیص داده شد.

سرپرست معاونت مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی لرستان گفت: در همین راستا ۸ کیلومتر ابتدای مسیر از میدان خضر خرم آباد به سمت پتروشیمی تکمیل شده و آماده بهره برداری است.

به گفته اسدزاده تنها قطعه باقیمانده در این محور واریانت چنار به طول ۵ کیلومتر است که به نوعی پازل گمشده محور خرم آباد_کوهدشت محسوب می شود.

وی پیشرفت فیزیکی این قطعه را ۶۵ درصد عنوان کرد و افزود: این قطعه ۱۶ دستگاه آبرو دارد که ۳ دستگاه آن خاص و ویژه است، عملیات اجرایی ۱۴ دستگاه آن به اتمام رسیده است.

معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی لرستان بیان کرد: از این ۵ کیلومتر ۳ کیلومتر ابتدای مسیر لایه زیراساس و یک کیلومتر لایه بیس پخش شده است و آماده قیر پاشی و آسفالت است که به محض فراهم بودن شرایط جوی عملیات قیرپاشی آن انجام می شود.

اسدزاده با اشاره به اینکه خاکبرداری و خاکریزی ۷۰۰ متر انتهای مسیر که به تازگی رفع معارض شده در حال انجام است، گفت: اعتبار مورد نیاز برای تکمیل این قطعه ۱۰۰ میلیارد تومان است.

وی در خصوص زمان تکمیل واریانت چنار توضیح داد: برنامه ریزی ما این بود که در شرایط آب و هوایی مناسب و تامین اعتبار مورد نیاز این قطعه را تا پایان سال تکمیل کنیم، اما با توجه فصل کاری (زمستان) و عدم تراکم مصالح در عملیات زیر سازی و روسازی راه پیش بینی می کنیم در صورت تامین اعتبار تا خرداد ماه ۱۴۰۳ این واریانت تکمیل و مورد بهره برداری قرار بگیرد.

 

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.
  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.