| کد خبر: 192440 |

مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) خبر داد:

زیر بنای ایستگاه خط 7 بیش از 15 هزار متر مربع و طول سکوی آن حدود 160متر است.

تین‌نیوز | 

مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) از افتتاح ۲ ایستگاه در بخش شرقی خط ۷ متروی تهران طی چند روز آینده خبر داد و گفت: حدفاصل ایستگاه مهدیه تا ایستگاه بسیج به طول 8/5 کیلومتر وارد مدار بهره‌برداری می‌شود.

به گزارش تین نیوز به نقل از روابط عمومی و بین الملل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو)،  علی امام با اشاره به افتتاح دو ایستگاه بخش شرقی خط ۷ متروی تهران، گفت: بخش ساختمانی و تجهیزاتی مورد نیاز برای بهره برداری این دو ایستگاه بیش از 99 درصد پیشرفت دارد.

مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) در خصوص ویژگی ایستگاه میدان محمدیه، گفت: این ایستگاه واقع در منطقه 12 تهران؛ یک ایستگاه تقاطعی است که ایستگاه خط ۱ آن سال 80 13 افتتاح شده و به زودی ایستگاه خط ۷ نیز وارد مدار بهره برداری می شود.

امام با اشاره به اینکه روش اجرای این ایستگاه به صورت زیرزمینی بوده است، افزود: زیر بنای این ایستگاه بیش از 15 هزار متر مربع و طول سکوی آن حدود 160متر است.

وی با اشاره به اینکه مسافران از طریق این ایستگاه ؛به خط 7 و در نتیجه خطوط دیگر دسترسی خواهند داشت، افزود: ایستگاه محمدیه دارای 16 پله برقی است که 8 پله برقی آن نصب شده و 8 پله برقی دیگر نیز به زودی نصب خواهد شد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه ایستگاه بسیج واقع در منطقه 14 تهران دارای دو ورودی می باشدکه ورودی شمالی آن در حال تکمیل شدن است، تصریح کرد: این ایستگاه با 6 دستگاه پله‌برقی و رفع نواقص ایمنی قبلی به زودی به بهره‌برداری می رسد.

به گفته مدیر عامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو)، این ایستگاه در تقاطع بزرگراه شهید محلاتی و بسیج واقع شده و با راه‌اندازی این ایستگاه، شهروندان به ایستگاه‌های اتوبوس BRT پایانه خاوران و علم و صنعت دسترسی خواهند داشت.

وی ادامه داد: بخش تجهیزاتی این دو ایستگاه شامل دو عدد پست برق، سیگنالینگ (سیستم کنترل اتوماتیک قطار)، سیستم تهویه ، مخابرات و کابل کشی نیز تکمیل شده است.

مدیرعامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو)، با اشاره به اینکه ایستگاه بسیج بیش از 12 هزار مترمربع زیربنا دارد؛ بیان داشت: روش اجرای این ایستگاه به صورت ترانشه باز بوده و طول سکوی این ایستگاه 160 متر است.

امام با اشاره به اینکه برای بازگشایی ایستگاه‌های بسیج و محمدیه نیاز به ایمن‌سازی و آماده‌سازی ایستگاه‌های بخش میانی شامل ایستگاه مولوی، قیام، 17 شهریور، شهید محلاتی و آهنگ بود، گفت: این ایستگاه ها؛ ایستگاه های عبوری به شمار می آیند که با تامین منابع مالی طی ماه های آینده به بهره برداری خواهند رسید.

مسیر خط ۷ مترو تهران از حدفاصل شهرک امیرالمومنین تا میدان کتاب (شمال غرب تهران) به طول حدود ۲۷ کیلومتر با ۲۲ ایستگاه است.

بهره برداری از بخش میانی این خط( از ایستگاه شهید نواب صفوی تا ایستگاه مهدیه )در تیرماه سال 1397 و بخش شمالی آن (از ایستگاه دانشگاه تربیت مدرس تا میدان صنعت) در اسفندماه سال 1397 انجام شد و در حال حاضر ۱۴ کیلومتر با ۸ ایستگاه در حال خدمات رسانی به شهروندان است که با افتتاح و بهره برداری بخش شرقی این خط؛ مجموع طول خط به 22 کیلومتر و تعداد ایستگاه ها به 10 ایستگاه افزایش می یابد.

اخبار مرتبط

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین