| کد خبر: 269233 |

آغاز عملیات اجرایی احداث خط ۸ مترو تهران

عملیات اجرایی پروژه احداث خط ۸ مترو تهران با حضور شهردار تهران آغاز شد.

تین نیوز

عملیات اجرایی پروژه احداث خط ۸ مترو تهران با حضور شهردار تهران آغاز شد.

به گزارش تین نیوز به نقل از ایسنا، علیرضا زاکانی در آئین آغاز عملیات اجرایی پروژه احداث خط ۸ مترو تهران گفت: در آستانه بهار قرآن و طبیعت پس از مجاهدت بزرگ مردم ایران در انتخابات دور هم جمع شدیم و آغاز دیگری را برای شهر تهران رقم خواهیم زد. یکی از ویژگی های جدیدی که در این دوره مدیریت شهری دنبال شد توجه به نیازهای مردم و برنامه ریزی برای کارهای بلندمدت است.

وی افزود: از نیمه اول سال گذشته تا امروز ۱۰۷ پویش افتخار و امید داشتیم که بر اساس محاسبه ای که انجام شده تا صدمین پویش افتخار و امید ۱۷۸ هزار میلیارد تومان برای ۸۶۱ پروژه هزینه شده که ۸۴ درصد آن پروژه هایی بوده که در همین دوره آغاز و تکمیل به اتمام رسیده است. همچنین ۶۶ درصد از این توضیحات مربوط به نیمه جنوبی شهر است که نشان از توجه به عدالت توزیع و خدمات در سطح شهر تهران دارد.

شهردار تهران ادامه داد: تمام نرم های گذشته را پشت سر گذاشته ایم و در قبوض عوارض شهری نیز گزارش هایی به صورت عدد و رقمی از اقدامات انجام شده شهرداری تهران منتشر شده است. در سال جاری تا کنون یک میلیون و ۵۲۰ هزار تن آسفالت ریزی انجام شده که تقریبا سه برابر ۱۰ سال دوره های گذشته است. در روزهای گذشته ۲۰۰۰ هکتار فضای سبز پیرامون شهر تهران به بهره برداری رسید که نیمی از آن درختان مثمر و ۲۵۰ هکتار آن آبیاری به صورت زیرسطحی است. به این ترتیب توجه همه جانبه ای به امورات شهر انجام شده، قطعا همه در کنار هم می توانیم شهری آباد، الگو و نمونه را بسازیم.

زاکانی با اشاره به اینکه در حال حاضر تکمیل برخی خطوط همانند خط ۷ مترو تهران و خط ۴ آن آغاز شده و در حال پیگیری است، افزود: امسال خطوط جدید همانند خط ۱۰ که از غرب به شرق می رود آغاز شده و امروز نیز آغاز عملیات خط ۸ مترو تهران انجام شد. ۲ خط از ۴ خط جدید خطوط تبادلی هستند و همه خطوط را به یکدیگر متصل می کند. به این ترتیب هر شهروند در هر کجایی که سوار مترو شود می تواند در مقصد مورد نظر خود پیاده شود.

وی ادامه داد: کار میان مدتی که آغاز شده این است که برای اولین بار طرف ایرانی و خارجی ساخت خط ۸ مترو تهران پذیرفته است که کار را آغاز کنند و از طریق تهاتر ملک به مرور و به قیمت روز کار را پیش ببرند که این شیوه جدیدی از تامین منابع مالی است و در حقیقت یک نوآوری قلمداد می شود که برای خطوط ۹ و ۱۱ نیز همین روش را در پیش خواهیم گرفت. ما سال ۱۴۱۰ را به عنوان نقطه پایانی کارهای بزرگ شهر در نظر گرفتیم. در همین راستا در سال آینده آزادراه شهید شوشتری به بهره برداری می رسد. خط ۹ از مشیریه آغاز می شود و به این ترتیب تلاش خواهیم کرد خدمات مناسب تری به شهروندان تهرانی ارائه کنیم. در کنار کارکردهایی که انجام شده نگاه جدی به زیرساخت های شهر خواهیم داشت تا با امکانات حمل و نقلی که در سال آینده به شهر تهران اضافه می شود امکانی فراهم شود که حداقل های خدمت به مردم ارائه شود. بی تردید مسئولین کشور اگر شب و روز خدمت کنند گوشه ای از اقدامات مردم را نمی توانند جبران کنند.

شهردار تهران در حاشیه برگزاری این مراسم و در جمع خبرنگاران نیز گفت: خط ۸ مترو تهران که از ۱۱ منطقه تهران عبور می کند با ۹ خط مترو تداخل دارد. قطعا در ماه های آتی خطوط ۹ و ۱۱ نیز عملیات احداث شان آغاز می شود و در سال ۱۴۱۰ خطوط مترو به اتمام می رسد تا به این ترتیب بتوانیم سهم حمل و نقل عمومی را به ۷۰ درصد برسانیم تا مردم کمتر نیاز داشته باشند که از خودرو شخصی استفاده کنند. قطعا شروع احداث خط ۸ مترو تهران از محدوده مسعودیه پیام توجه به این نکته را به عنوان یک اولویت خدمت گذاری مخابره می کند.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید

اخبار مرتبط

خواندنی ها

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.