| کد خبر: 267612 |

رکورد حمل ریلی در گروه کشتیرانی شکسته شد

مدیرعامل شرکت حمل و نقل ترکیبی گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران از دریافت مجوز صدور بارنامه بین المللی از سوی این شرکت خبر داد.

تین نیوز

مدیرعامل شرکت حمل و نقل ترکیبی گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران از دریافت مجوز صدور بارنامه بین المللی از سوی این شرکت خبر داد.

 

به گزارش تین نیوز به نقل از تسنیم، مدیرعامل شرکت حمل و نقل ترکیبی گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: پس از پیگیری های صورت گرفته، شرکت حمل و نقل ترکیبی گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران موفق شد مجوز صدور بارنامه بین المللی را از راه آهن و گمرک جمهوری اسلامی ایران دریافت کند.

وی  افزود: با دریافت این مجوز، واگن های شرکت حمل و نقل ترکیبی می توانند از مرز های کشور خارج شده و در بازار بین المللی فعالیت کنند که بر این اساس، نخستین محموله کالای ترانزیتی توسط این شرکت در حال حمل می باشد.

 وی درباره توسعه ناوگان نیز تصریح کرد: با خرید و تحویل گیری 288 واگن از تولیدکنندگان داخلی طی سال­های 1401 و 1402 تعداد واگن های ملکی شرکت حمل و نقل ترکیبی به 1447 دستگاه رسیده است که همگی آن ها فعال و در حال سیر هستند.

مدیرعامل شرکت حمل و نقل ترکیبی گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: قرارداد ساخت 200 دستگاه واگن لبه بلند دیگر با یکی از شرکت های سازنده داخلی منعقد شده است که 50 دستگاه آن تا پایان بهمن ماه جاری به ناوگان ملحق خواهند شد و مابقی نیز تا اردیبهشت سال 1403 به تدریج وارد ناوگان می شوند.

وی اظهار داشت: برای تولید و الحاق 400 دستگاه واگن جدید نیز، در حال تهیه اسناد مناقصه هستیم که امیدواریم پس از تعیین شرکت طرف قرارداد، این تعداد واگن نیز طی سال آینده در ناوگان شرکت حمل و نقل ترکیبی گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران فعال شوند.

وی یکی از دستاورد های مهم شرکت حمل و نقل ترکیبی را سیر بیش از 98 درصدی واگن ها طی سال دانست و گفت: با برنامه ریزی صورت گرفته در بخش های تعمیرات، بازرگانی و سیر موفق شدیم 98 درصد از واگن ها را در تمام سال فعال نگه داریم.

وی درباره عملکرد شرکت حمل و نقل ترکیبی طی یک سال اخیر نیز تصریح کرد: سال گذشته 941 هزار تُن بار را جابه جا کردیم؛ اما امسال با جهش حمل بار، بیش از یک میلیون 10 هزار تُن تنها طی ده ماهه نخست سال حمل کرده و انتظار داریم تا پایان سال بیش از هدف گذاری سال جاری که یک میلیون و 200 هزار تُن جابه جایی بوده است حمل کنیم.

وی افزود: طی دی ماه سال جاری نسبت به دی ماه سال قبل رکورد قابل توجهی را به دست آوردیم؛ به طوری که طی دی ماه سال گذشته 67 هزار تُن کالا حمل کرده بودیم که در همین زمان در سال جاری با جهش 86 درصدی این رقم به حدود 128 هزار و 93 تُن رسید.

مدیرعامل شرکت حمل و نقل ترکیبی گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران گفت: هدفگذاری ما برای سال آینده دستیابی به رکورد یک میلیون 600 هزار تُن حمل بار از طریق ناوگان ریلی است که با توجه به افزایش ظرفیت ناوگان و ورود به بازار های تازه از جمله بازار مواد معدنی و ترانزیت دستیابی به ارقام بالاتر دور از انتظار نیست.   

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید

اخبار مرتبط

خواندنی ها

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

نظرسنجی
آیا جلسات اخیر مدیرعامل راه آهن با مدیران شرکت‌های مالک لوکوموتیو و واگن و تأکید ایشان بر حمایت از بخش خصوصی، تا کنون در بهبود وضعیت این شرکت ها مؤثر بوده است؟