| کد خبر: 180860 |

آمار شاخص‎های هوانوردی، در مجموع از جابه‌جایی نزدیک به 36 میلیون و 284 هزار مسافر در فرودگاه‎های تحت مالکیت شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران در بهار، تابستان و پاییز 97 خبر می‎دهد.

تین‌نیوز | 

آمار شاخص‎های هوانوردی، در مجموع از جابه‌جایی نزدیک به 36 میلیون و 284 هزار مسافر در فرودگاه‎های تحت مالکیت شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران در بهار، تابستان و پاییز 97 خبر می‎دهد.

به گزارش تین‌نیوز به نقل از روابط‎عمومی شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران، طبق آمار ارائه شده از سوی گروه آمار و اطلاعات هوانوردی و فرودگاهی معاونت برنامه‎ریزی، نظارت و امور اقتصادی شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران، فرودگاه‎های تحت مالکیت این شرکت در 9 ماهه امسال، با انجام بیش از 300 هزار فروند نشست و برخاست توانسته‎اند این تعداد مسافر را به همراه بیش از 365 میلیون کیلوگرم بار و مرسولات پستی جابجا کنند.

بر همین اساس در این مدت، فرودگاه مهرآباد با 95153 فروند بیش‌ترین نشست و برخاست را به خود اختصاص داده و با جابه‎جایی بیش از 11 میلیون مسافر پرترافیک‎ترین فرودگاه بوده است و فرودگاه مشهد با 48304 فروند نشست و برخاست و اعزام و پذیرش بیش از هفت میلیون مسافر، دومین فرودگاه پرترافیک کشور و فرودگاه امام خمینی(ره) با 38258 فروند نشست و برخاست و اعزام و پذیرش بیش از پنج میلیون و 800 هزار مسافر در جایگاه سومین فرودگاه کشور قرار دارد.

در این بین فرودگاه امام‌خمینی با ارسال و پذیرش بیش از 112 میلیون کیلوگرم بار و مرسولات در رتبه نخست قرار دارد و پس از آن مهرآباد با ارسال و پذیرش نزدیک به 77 میلیون کیلوگرم بار و فرودگاه مشهد با ارسال و پذیرش بیش از 68 میلیون و 500 هزار کیلوگرم بار در رتبه‎های بعدی قرار دارند.

طبق این آمار سهم پروازهای داخلی از کل پروازهای 9 ماهه 97، نشست و برخاست 245400 فروند هواپیما است که طی آن بیش از 28 میلیون مسافر و نزدیک به 208 میلیون کیلوگرم بار منتقل شده است.

با توجه به این‌که تمام پروازهای فرودگاه مهرآباد داخلی است، در این بخش نیز این فرودگاه طبق آمار آمده در بالا، در رتبه نخست قرار دارد و پس از آن فرودگاه مشهد با 39829 فروند نشست و برخاست، بیش از پنج میلیون و 700 هزار اعزام و پذیرش مسافر و ارسال و پذیرش بیش از 45 میلیون کیلوگرم بار در جایگاه دوم و فرودگاه شیراز با 21308 فروند نشست و برخاست، اعزام و پذیرش بیش از دو میلیون مسافر و ارسال و پذیرش بیش از 15 میلیون و 700 هزار کیلوگرم بار در جایگاه سوم قرار دارد.

هم‌چنین طبق این آمار، سهم پروازهای بین‎المللی در فرودگاه‎های بین‎المللی تحت مالکیت شرکت فرودگاه‎ها نیز، نشست و برخاست 55210 فروند هواپیما است که طی آن بیش از هشت میلیون مسافر اعزام و پذیرش و بیش از 157 میلیون و 600 هزار کیلوگرم بار ارسال و پذیرش شده است.

در این بخش فرودگاه امام‌خمینی با نشست و برخاست بیش از 37617 فروند هواپیما، اعزام و پذیرش نزدیک به شش میلیون مسافر و ارسال و پذیرش نزدیک به 112 میلیون کیلوگرم بار و مرسولات، در رتبه نخست قرار گرفته است و پس از آن فرودگاه مشهد با میزبانی 8475 فروند هواپیما، اعزام و پذیرش نزدیک به یک میلیون و 300 هزار مسافر و ارسال و پذیرش نزدیک به 23 میلیون و 400 هزار کیلوگرم بار و فرودگاه شیراز با نشست و برخاست 2799 فروند هواپیما، اعزام و پذیرش نزدیک به 335 هزار مسافر و ارسال و پذیرش بیش از هشت میلیون و 200 هزار  کیلوگرم بار در رتبه‎های دوم و سوم قرار گرفته‎اند.

اخبار مرتبط

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین