بازدید سایت : ۳۸۹۸۹

جزییات خط ۹ متروی تهران که قرار است در بهار کلنگ زنی شود

طبق طرح جامع ریلی و اسناد بالا دستی، مترو تهران باید تا سال ۱۴۲۰ تکمیل شود، اما شهرداری تهران در این دوره از مدیریت شهری علاوه بر تکمیل خطوط ۷ گانه در سال ۱۴۰۳ و پیشبرد خطوط توسعه ای و انشعابی آنها از جمله توسعه جنوبی خط ۶، برای تکمیل ۴ جدید مترو تهران تا پایان سال ۱۴۱۰ برنامه ریزی کرده است.

جزییات خط ۹ متروی تهران که قرار است در بهار کلنگ زنی شود
تین نیوز

طبق طرح جامع ریلی و اسناد بالا دستی، مترو تهران باید تا سال ۱۴۲۰ تکمیل شود، اما شهرداری تهران در این دوره از مدیریت شهری علاوه بر تکمیل خطوط ۷ گانه در سال ۱۴۰۳ و پیشبرد خطوط توسعه ای و انشعابی آنها از جمله توسعه جنوبی خط ۶، برای تکمیل ۴ جدید مترو تهران تا پایان سال ۱۴۱۰ برنامه ریزی کرده است.

به گزارش تین نیوز به نقل از همشهری آنلاین، پس ازآغاز عملیات حفاری مکانیزه خط ۱۰ مترو تهران در شهریور ماه سال گذشته در محدوده دریاچه چیتگر و منطقه ۲۲ تهران، پنج شنبه هفدهم اسفند ۱۴۰۲ شاهد کلنگ زنی پروژه خط خط ۸ مترو تهران در منطقه ۱۵ و محله مسعودیه بودیم. از طرفی خبر می رسد عملیات اجرایی خط ۹ در بهار ۱۴۰۳ آغاز شده و به این ترتیب و به طور قطع در سال جدید شاهد آغاز پروژه احداث خط ۹ و البته خط ۱۱ خواهیم بود.

از جنوب شرقی تا شمال غربی تهران

خط ۹ مترو تهران به طول تقریبی ۴۹ کیلومتر ازجنوب شرق تهران درمحدوده دولت آباد درمنطقه ۲۰ آغاز شده و با امتداد در مسیر شمالی و غربی و جنوبی در مجاورت ایستگاه مترو چیتگر خاتمه می یابد. این خط مانند حلقه ای به دور تهران کشیده شده است و محدوده ای متراکم از بخش شرقی و غربی و شمالی پایتخت را که فاقد ایستگاه مترو هستند، پوشش می دهد، نقش مهمی در یکپارچگی شبکه مترو تهران ایفا می کند و با تمام خطوط مترو تهران دارای ایستگاه های تقاطعی یا تبادلی است. این خط در طول مسیر خود از محورهای صالحی، خاوران، بسیج، نبرد، آیت، دانشگاه علم و صنعت، بیمارستان الغدیر، پادگان کوهک، خیابان نعیم، زین الدین، کتابخانه ملی، حقانی، ونک، ملاصدرا، ایران زمین، بلوار ایوانک، فلاح زاده، همت، آزادگان، کوهک و ایستگاه مترو چیتگر عبور می کند.

خط ۹ آماده کلنگ زنی

رهام پروز، مجری خط ۹ مترو تهران نیز در خصوص این مسیر و ویژگی های آن می گوید: «خط ۹ مترو تهران دارای ۵ قطعه است. شروع عملیات اجرایی این خط از قطعه اول و پنجم خواهد بود. قطعه اول بطول ۷.۵ کیلومتر در محدوده مناطق ۲۰ و ۱۵ شهرداری تهران قرار دارد و از دولت آباد آغاز می شود و در تقاطع خط ۹ مترو با خط ۷ به ایستگاه بسیج می رسد. قطعه پنجم به طول ۵.۵ کیلومتر در محدوده منطقه ۲۲ واقع شده و از ایستگاه چیتگر در تقاطع با خطوط ۱۱ و ۵ آغاز می شود و تا ایستگاه دهکده المپیک در تقاطع با خط ۱۰ ادامه دارد. کلنگ زنی خط ۹ از این دو نقطه خواهد بود و مطالعات مربوط به این خط در این دونقطه از جمله در بحث تجهیزات کارگاهی و املاکی که باید تملک شود و مسیر و ایستگاه ها انجام شده است.»

اولویت بهره برداری با قطعات اول و پنجم

مجری خط ۹ در خصوص بهره برداری از این خط هم افزود: «اولویت بهره برداری نیز با این دو قطعه است چرا که مناطق ۱۵ و ۲۲ به لحاظ مترو و سامانه های حمل و نقل عمومی انبوه بر با کمبود روبرو هستند. اولویت اول این است که ایستگاه چیتگر در خط ۵ را قبل از ایستگاه ارم سبز و صادقیه به شبکه مترو تهران در خط ۱۰ متصل کنیم تا از حجم مسافران خط ۵ در ایستگاه صادقیه و ارم سبز کاسته شود. البته هیچ محدودیتی برای اجرای همزمان و موازی کار در ۳ قطعه دیگر وجود ندارد و با توجه به توان پیمانکار و البته تامین مالی می توانیم همزمان کار را در ۵ قطعه پیش ببریم.»

۳۶ ماه زمان برای تکمیل قطعات اول و پنجم

رهام پروز در خصوص زمان آغاز و اتمام خط ۹ هم گفت: «برای کلنگ زنی در دو قطعه یک و ۵ در مناطق ۱۵ و ۲۲ آماده هستیم و هر زمان که شرایط برگزاری مراسم مربوطه فراهم شود، آیین آغازعملیات اجرایی خط ۹ انجام می شود. او در ادامه افزود: «اگر همه کارها از جمله مسائل مالی مربوط به پروژه طبق برنامه پیش برود، تا ۳۶ ماه آینده کارهای مربوط به اجرای قطعات اول و پنجم به لحاظ ساختمانی و تجهیزاتی تکمیل شده و این دو قطعه می تواند آماده بهره برداری گردد.»

مشخصات:

۴۹ کیلومتر طول خط

ابتدا: دولت آباد

انتها: چیتگر

۳۸ تعداد ایستگاه ها

۰۸/۳۱- عمق میانگین

۱۰ منطقه تهران را پوشش می دهد (۲۰/ ۱۵/ ۱۴/ ۱۳/ ۸/ ۴/۳/ ۲/ ۵/ ۲۲)

ایستگاه ها:

شهدای دولت آباد/ میدان بسیج/ شهید بقائی/ شهید ده حقی/ بسیج/ ائمه اطهار/ نبرد/ ستاد فرماندهی نیروی هوایی/ میدان امامت/ شهید ثانی/ میدان نبوت/ سرسبز/ فرجام/ شمس آباد/ میدان ملت/ شهید زین الدین/ گیلان/ پاسداران/ مهران/ بانک مرکزی/ شهید حقانی/ میدان ونک/ ملاصدرا/ مدیریت/ میدان صنعت/ ایوانک/ پونک/ دانشگاه علم و فرهنگ/ عدل/ شهید مخبری/ چهارباغ/ شهران/ دهکده المپیک/ آیت الله مهدوی کنی/ شهرک صدرا/ شهید همدانی/ کوهک/ چیتگر
مسیر:دولت آباد/ بزرگراه امام رضا(ع) / سه راه افسریه/ بزرگراه بسیج/ بلوار نبرد/ فرودگاه دوشان تپه/ خیابان دکتر آیت/ سرسبز/ بلوار هنگام/ سایت نیروی دریایی/ میدان ملت/ خیابان شقاقی/ خیابان گیلان/ خیابان گل نبی/ خیابان کوشا/ بزرگراه حقانی/ میدان ونک/ خیابان ملاصدرا/ خیابان ایران زمین/ میدان صنعت/ پارک پردیسان/ بلوار ایوانک/ بزرگراه همت/ دهکئه المپیک/ بزرگراه آزادگان/ بلوار کوهک

خطوط تبادلی:

۱۰ ایستگاه تعداد ایستگاه های تبادلی با سایر خطوط ایستگاه های تبادلی از جنوب شرق به شمال غرب: تقاطع با خط ۶(ایستگاه دولت آباد) تقاطع با خط ۹ (در محور خاوران) تقاطع با خط ۷(در امتداد محور بسیج محلاتی) تقاطع با خط ۴(در امتداد محور نبرد با پیروزی) تقاطع با خط ۸ و ۲(در امتداد محور آیت و شهید سلیمانی) تقاطع با خط ۳(در امتداد محور صیاد شیرازی) تقاطع با خط یک(در امتداد محور حقانی و دیدار) تقاطع با خط ۶(در امتداد محور همت و کوهسار) تقاطع با خط ۱۰(در امتداد محور همت و المپیک) تقاطع با خط تهران- کرج و ۱۱(در محدوده ایستگاه چیتگر)

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.
  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.