| کد خبر: 232780 |

وزیر راه و شهرسازی بر توسعه ناوگان دریایی و تقویت نیروی انسانی کارآمد و توسعه فرصت های شغلی در زمینه اقتصاد دریامحور تاکید کرد و گفت: ظرفیت بنادر ایران در دولت تدبیر و امید حداقل ۱۰۰ میلیون تن افزایش یافت.

تین نیوز

وزیر راه و شهرسازی بر توسعه ناوگان دریایی و تقویت نیروی انسانی کارآمد و توسعه فرصت های شغلی در زمینه اقتصاد دریامحور تاکید کرد و گفت: ظرفیت بنادر ایران در دولت تدبیر و امید حداقل ۱۰۰ میلیون تن افزایش یافت.

به گزارش تین نیوز به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی امروز ۸ تیرماه در مراسم روز دریانوردی ضمن تبریک روز دریانورد به عنوان نمادی از اقتدار و سربلندی کشور جمهوری اسلامی ایران، گفت: دریا و دریانوردی در زمره مولفه‌های قدرت هر کشوری محسوب می‌شود. با توجه به اینکه ظرفیت دریایی ایران به عنوان کشوری که متصل به دریا و آب‌های آزاد است ظرفیت نامحدودی است، هرچقدر در حوزه دریا بیشتر سرمایه‌گذاری شود به مولفه‌های قدرت خود افزوده و آنها را ارتقا داده‌ایم.

وزیر راه و شهرسازی بر ارتقای قدرت ایران در زمینه اقتصاد دریامحور، قدرت دفاعی دریایی، و بخش دریایی- تجاری تاکید کرد و افزود: نیازمند آن هستیم تا توان دریایی خود را در بخش‌های دفاعی و تجاری هم کشتیرانی تجاری و هم نفت‌‌کش تقویت کرده و هدف‌گذاری بزرگ‌مقیاس در زمینه اقتصاد دریامحور داشته باشیم.

عضو کابینه دولت دوازدهم ادامه داد: با اتخاذ سیاست‌های قابل‌اعتماد‌، باید فرصت‌های از دست رفته‌ای را که در موضوعات دریانوردی، صنایع دریایی، خدمات دریایی دازیم، احیا کنیم و برای آن برنامه اجرایی دقیق و واقع بینانه‌ای طراحی کنیم و دست خود را برای گرفتن سهم بیشتر از بازار، بلند و تقویت کنیم.

اسلامی یادآور شد: در توسعه ظرفیت‌های پشتیبانی دریامحور ، توانستیم بنادر را گسترش داده و تجهیز کنیم و حداقل ۱۰۰ میلیون تن بار در دولت تدبیر و امید بنادر کشور افزایش ظرفیت یافت. واین روند افزایشی در حوزه های پسکرانه که بنادر را به بنادر نسل سوم تبدیل کند تا بتوانیم ظرفیت تولید بار را افزایش دهیم و عضویت درشبکه هایی که می توانند در حمل و نقل دریایی و به ویژه حمل و نقل ترکیبی فرصت را برای کشور فراهم کند این نوع سرمایه‌گذاری‌ها در قالب بنادر نسل سوم و در قالب طرح جامع لجستیک کشور قابل مشاهده است و نشانه های موفقیت این رویکرد حجم سرمایه‌گذاری است که در سه سال اخیر حداقل ۱۵ هزار میلیاردتومان در عرض یکسال و نیم سرمایه‌گذاری برای بنادر جلب و جذب شده که با سرعت خوبی در حال اجراست.

وی توجه به نیروی انسای و سرمایه انسانی و ایجاد فرصت‌های شغلی را برای این نیروها از نکات حائز اهمیت خواند و توضیح داد: امروز اقتدار دریایی و حضور دریانوردان نظامی جمهوری اسلامی ایران در اقصا نقاط آب های جهان برای نشان دادن حضور و نقش امنیتی و نظامی ایران امروز بر جهانیان آشکار شده است. در بخش تجاری نیاز داریم برای توسعه منابع انسانی ایرانیان را بیشتر جلب و جذب کنیم. در عین حال باید بتوانیم فرصت سازی کنیم تا با برخورداری مناسب و با کیفیت و یا یک نظام آموزشی، مهارت و نیروی انسانی قابلی را در کشور آموزش داده و تقویت کنیم و از این در مسیر تحقق شعار سال گذشته که ناوگان ایرانی- دریانورد ایرانی بود، گام برداریم.

وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: برکت تحریم را که سبب شد تا شرکت‌های کشتیرانی داخل به ساخت تجهیزات داخلی دریایی روی بیاورند به فال نیک می گیریم. شرکت‌های کشتی‌سازی ایران سال‌های ۹۸ و ۹۹ سال پرکاری را طی کردند که برای صنایع کشتی سازی حرکت موثری به شمار می آمد.

اسلامی بر توسعه ناوگان دریایی و تقویت نیروی انسانی کارآمد و توسعه فرصت های شغلی در زمینه اقتصاد دریامحور تاکید کرد و گفت: امید است جمهوری اسلامی ایران با گام هایی که برداشته به عنوان کشور مطرح در حوزه دریا، سهم خود را از اقتصاد جهانی تحصیل کند.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید

اخبار مرتبط

خواندنی ها

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین
helptinn

تین‌نیوز در مدت 12 سال فعالیت مستمر، با رعایت اصل بی‌طرفی رسانه‌ای، اخبار، گزارش‌ها و رویدادهای حمل‌ونقل کشور را تحت پوشش و به‌طور رایگان در اختیار علاقه‌مندان و متخصصین قرار داده است.
ادامه فعالیت این رسانه علاوه بر حمایت‌های معنوی شما که همواره از آن بهره‌مند بوده‌ایم، نیازمند حمایت مادی شما است.

از ما حمایت کنید