| کد خبر: 182108 |

مدیر عامل شرکت بهینه‌سازی سوخت تاکید کرد:

زیر نفت و مجموعه این وزارت خانه‌بر همکاری با حوزه ریلی تأکید و آن را موجب رضایت‌مندی در جامعه می‌دانند.

تین‌نیوز | 

وزیر نفت و مجموعه این وزارت خانه‌بر همکاری با حوزه ریلی تأکید و آن را موجب رضایت‌مندی در جامعه می‌دانند.

به گزارش تین‌نیوز و به نقل از روابط‌عمومی راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران ، محسن دلاویز مدیرعامل شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت در بازدید از ایستگاه راه‌آهن تهران با اعلام این مطلب افزود: اقدامات بسیار خوبی در این ایستگاه انجام‌شده است و نظم و انضباط و رضایت‌مندی موجود در فعالیت‌های راه‌آهن موجب امیدواری به همکاری فی‌مابین نفت و صنعت ریلی می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه این مجموعه تلاش می‌کند تا حداکثر کمک را به مجموعه راه‌آهن داشته باشد ، اضافه کرد: همگرایی میان راه‌آهن و شرکت بهینه‌سازی سوخت بسیار قابل‌توجه است و سقف بالاترین قرارداد ما با راه‌آهن هفت میلیارد دلار است .

دلاویز در مورد پرداخت سرمایه به راه‌آهن ، گفت: پرداخت سرمایه به راه‌آهن شرایطی دارد که در این زمینه اقداماتی در راه‌آهن انجام‌شده، که نیازمند رفع برخی از اشکالات است و به‌محض رفع این اشکالات و اصلاح آن ، پرداخت انجام می‌شود ، که امیدواریم این اقدام تا پایان امسال انجام شود.

۱۱۰ میلیون دلار سرمایه‌گذاری ریلی

از سوی دیگر ساسان کاظمی نژاد مدیرعامل شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت با اشاره به قراردادهای بخش ریلی با این شرکت برای استفاده از ظرفیت‌های ماده ۱۲ قانون رفع موانع تولید مصوب شورای اقتصاد گفت: از طریق راه‌آهن سرمایه‌گذارانی به مجموعه بهینه‌سازی سوخت به‌عنوان نماینده وزارت نفت معرفی‌شده‌اند.

وی بابیان اینکه از زمان بازدید گذشته از راه‌آهن و پس از گذشت ۳ ماه توانسته‌ایم مصوبه حیات مدیره شرکت بهینه‌سازی سوخت را اخذ کنیم ، افزود: بیش از ۳۰۰ واگن در راستای سرمایه‌گذاری و اجرای ماده ۱۲ دریافت شده است و در حال حاضر در شرف انعقاد قرارداد ۹۲۵ واگن هستیم.

وی با اشاره به اینکه مصوب حیات مدیره برای این واگن‌ها کسب‌شده است، اضافه کرد: ارزش این مصوبه حدود ۱۱۰ میلیون دلار است.

مدیرعامل شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت با اشاره به ظرفیت ۷.۵ میلیارد دلاری این طرح ، گفت: همواره از همکاران خود در راه‌آهن خواسته‌ایم که تلاش بیشتری برای استفاده از این ظرفیت که از سوی شورای اقتصاد تصویب‌شده است ، داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه زمان استفاده از این ظرفیت کوتاه و تا سال ۱۴۰۲ است ، گفت: باید تکلیف این ۷.۵ میلیارد مشخص شود و از اصحاب رسانه و مدیران راه‌آهن می‌خواهم بااطلاع رسانی در این زمینه سرمایه‌گذاران را برای سرمایه‌گذاری در این حوزه تشویق کنند.

کاظمی نژاد با تأکید بر اینکه دولت و وزارت نفت مکلف شده است که بازپرداخت سرمایه‌گذاری در صورت تحقق صرفه‌جویی را انجام دهد ، افزود: طرح‌های راه‌آهن زودبازده و سریع است و سرمایه‌گذاران با ریسک بسیار کم می‌توانند در این زمینه فعالیت کنند.

اولین سرمایه‌گذاری برای واگن‌های مسافری

وی با اشاره به اینکه قبل از پایان امسال اولین صورت عملکرد صرفه‌جویی اولین سرمایه‌گذار ۲۰۰ واگن لبه‌بلند باری راه‌آهن بررسی و امیدواریم بتوانم بازپرداخت آن را بپردازیم ، اضافه کرد : در این صورت بخشی از سرمایه‌گذاری شرکت راه‌آهن حمل‌ونقل که سرمایه‌گذار این طرح است بازپرداخت می‌شود.

مدیرعامل شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت با اشاره به آخرین قرارداد پیشنهادشده به این شرکت در قالب ماده ۱۲ گفت: قراردادی در حوزه واگن‌های مسافری در شرف بررسی است که اولین قرارداد در این زمینه به شمار می‌رود و فکر می‌کنم که قبل از پایان سال مصوبه شرکت بهینه‌سازی سوخت را در این زمینه دریافت کنیم.

وی با اشاره به این‌که این قرارداد شروعی برای سرمایه‌گذاری در واگن‌های مسافری است ، افزود: از این ظرفیت نه‌تنها برای افزایش تعداد واگن‌ها، بلکه برای ارتقای لوکوموتیو، زیرساخت و واگن‌های مسافری می‌توان بهره‌برداری کرد.

 

کمک به حمل‌ونقل ریلی کمک به اقتصاد کشور

با تأکید بر اینکه این شرکت ارتباط بسیار خوبی با پروژه‌های ریلی برقرار کرده است ، گفت: اعتقادداریم که کمک به حمل‌ونقل ریلی کمک به اقتصاد کشور است.

مدیرعامل شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت با اشاره به اینکه چهره راه‌آهن هرروز بهتر از دیروز شده و خدمات بهتری را به مردم کشور ارائه می‌دهد گفت: تلاش و مدیریت مناسب و دگرگونی‌های انجام‌شده در ایستگاه راه‌آهن تهران بسیار مطلوب است.

وی افزود: اقدامات انجام‌شده نشان می‌دهد که کادر مدیریتی و متصدیان راه‌آهن در راستای تکریم به مسافرین و هم‌وطنان کشور خدمات بسیار مناسبی را انجام داده است.

کاظمی‌نژاد با اشاره به این‌که قشر متوسط و ضعیف جامعه در زمره بیشترین مصرف‌کنندگان خدمات ریلی قرار دارند ، اضافه کرد : به‌عنوان یک شهروند ایرانی احساس بسیار مطلوبی نسبت به این خدمات انجام‌شده دارم.

وی تأکید کرد: کاهش حجم بار از جاده و انتقال آن به ریل ، امنیت را برای مردم کشورمان به بار آورده و مانع از خسارات جانی و مالی می‌شود‌.

اخبار مرتبط

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین