| کد خبر: 174014 |

در مراسم تودیع و معارفه فرمانده پلیس راه‌آهن عنوان شد؛

تقویت راه‌آهن تقویت دولت و اقتدار کشور است.

تین‌نیوز | 

مراسم تکریم از سردار علیرضا اکبرشاهی و معارفه سرهنگ حشمت‌اله ‌ملکی فرمانده پلیس راه‌آهن امروز در سالن غدیر ساختمان مرکزی راه‌آهن برگزار شد.

به گزارش تین‌نیوز و به نقل از روابط‌عمومی راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، در این مراسم سعید محمدزاده مدیرعامل راه‌آهن با تشکر از حضور فرماندهان و مقامات حاضر در این مراسم و با گرامیداشت هفته دفاع مقدس، گفت: حادثه تروریستی امروز اهواز نشان داد که دشمن در هیچ لحظه‌ای از توطئه علیه کشور دست نمی‌کشد و ضرورت دارد تا باهوشیاری قدردان کسانی باشیم که نعمت آسایش و امنیت را برای کشور فراهم می‌کنند.

وی با اشاره به روایات مختلف در زمینه موضوعات مختلف امنیت از سوی پیامبر اکرم و ائمه اطهار، افزود: در اطراف مرزهای کشورمان و منطقه شاهد دسیسه دشمن برای ناامنی درکشورهای همسایه هستیم و این در حالی است که کشور ما در سایه امنیت قرار دارد، ازاین‌رو باید قدردان نعمت امنیت و کسانی که برای حفظ آن زحمت می‌کشند، باشیم.

مدیرعامل راه‌آهن با یادآوری این‌که هر مسئولی باید روزی پاسخگوی مسئولیت خود باشد، اضافه کرد: سردار علیرضا اکبر شاهی در طول مدت حضور خود در راه‌آهن زحمات زیادی را متحمل شدند و امیدواریم که حضور سرهنگ ملکی منشا خدمات بیشتری برای راه‌آهن باشد.

وی مهم‌ترین خدمت پلیس راه‌آهن را تامین امنیت حاکم بر راه‌آهن دانست و گفت: روزانه نزدیک به ۱۰۰‌هزار نفر از طریق ریل جابه‌جا می‌شود و بیش از ۴۰‌درصد از زائران تهران-مشهد با قطار جابه‌جا می‌شوند، ازاین‌رو توجه دقیق به موضوع امنیت ضرورت مسئولان و پلیس راه‌آهن است.

محمدزاده راه‌آهن را از ارکان اقتصاد کشور خواند و تاکید کرد: هر چه بار بیش‌تری را بتوانیم از جاده به ریل منتقل کنیم در امنیت اقتصادی کشور موثرتر هستیم.

وی با اشاره به سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری برنامه ششم توسعه، گفت: امروز که کشور در معرض مزاحمت‌های آمریکا قرار دارد می‌توان نقش و تاثیر مهم توجه به ریل در اقتصاد مقاومتی و مقابله با تحریم‌ها را دریافت.

مدیرعامل راه‌آهن با ابراز امیدواری از این‌که پلیس راه‌آهن‌ با حفظ امنیت شبکه ریلی بتواند باعث توسعه خدمات ریلی در کشور شود، تاکید کرد: هنگامی کشور می‌تواند پررونق و آباد باشد که همه ما مانند انگشتان در کنار یکدیگر به کشور خدمت کنیم.

راه‌آهن بزرگ‌ترین زیرساخت اقتصادی در تمام دنیا

از سوی دیگر در این مراسم سردار محمد شرفی رئیس پلیس پیشگیری ناجا نیز باتبریک هفته دفاع مقدس گفت: در تمام دنیا راه‌آهن به عنوان یکی از بزرگ‌ترین زیرساخت‌های اقتصادی به شمار می‌رود و حفظ امنیت آن بسیار ضروری است.

وی با اشاره به‌ضرورت ایجاد تحول در عرصه‌های مختلف، گفت: درحال حاضر شاهد پیشرفت‌های روز افزون در عرصه‌های مختلف علمی و فن‌آوری در کشورهای مختلف هستیم و نمی‌توانیم تنها به استفاده از عامل انسانی فکر کنیم.

وی افزود: با لشکر بیش‌تر امنیت ایجاد نمی‌شود و باید برای داشتن امنیت از سامانه‌های مختلف و تکنولوژی استفاده کنیم. هم‌چنین اهتزاز پرچم انقلاب و آرمان‌های آن به خاطر کسانی است که تا آخرین قطره خون خود از انقلاب در مقابل دشمنان دفاع کردند.

وی با اشاره به این‌که سربازی برای نظام افتخار محسوب می‌شود، افزود: انقلاب اسلامی به برکت هدایت‌های معمار کبیر انقلاب حضرت امام و پشتیبانی قاطع ملت ایران به پیروزی رسید و بلافاصله به دنیا صادر شد.

سردار شرفی با اشاره به این‌که انقلاب الگوی جهاد با مستکبرین با الگوی حفظ عقیده و ایمان را تدوین کرد و مورد استقبال همه نهضت‌ها و انسان‌های آزادیخواه قرار گرفت، اضافه کرد:‌ ازآن‌جاکه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی منافع استکبار در منطقه به خطر افتاد، آمریکا در اتاق‌های اندیشه‌ورزی خود تصمیم گرفت تا برای مقابله با ایران از صدام استفاده کند.

شرفی بابیان این‌که خدا قدرت تفکر را به انسان عنایت کرده تا راه خود را گم نکند، یادآور شد: حال اگر این انسان تبدیل به کسی شود که لباس نیروی انتظامی را انتخاب کرده و ۴۰ سال در قطار انقلاب اسلامی حاضر بوده و در گلوگاه‌های آزمون قرارگرفته و راه را گم نکرده می‌توان گفت که او مجاهد فی سبیل‌اله شده است.

سردار شرفی بیرون آمدن از امتحانات الهی را سخت دانست و تاکید کرد:‌ سردار اکبر شاهی بارها در این امتحانات قرارگرفته و با توسل به قرآن و ائمه از راه الهی خارج نشده و توانسته ۴۰‌سال با افتخار خدمت کند.

وی از جمله ویژگی‌های اکبرشاهی را حفظ حیثیت و شرافت سربازی دانست و گفت: در طول این سال‌ها وی توانست دشواری‌های خدمتی را با ابتکار، علاقمندی و ابراز شجاعت و شهامت به‌خوبی پشت بگذارد.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا بابیان این‌که رفتار سردار اکبرشاهی در تجلیل و تکریم خانواده‌ها درس‌آموز است، گفت: در فرماندهی وی تکلیف‌گرایی، انجام وظیفه، مصلحت‌گرایی و توجه به مصالح نظام و خارج نشدن از منطق را در زمره اصول خود قرار داده است.

وی هم‌چنین با اشاره به انتخاب سرهنگ حشمت‌اله ملکی، وی را کارآمد، منظم و قابل اعتماد دانست و ابراز امیدواری کرد که وی به عنوان فرمانده پلیس راه‌آهن منشا خیر در حمل‌ونقل ریلی باشد.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا خطاب به ملکی گفت: تغییر رویکرد، ایجاد امنیت مشارکتی، روزآمدی و بهره‌برداری تکنولوژی، عملکرد مشهود، بالا بردن منزلت پلیس و امنیت کامل مسیر ریلی را از شما انتظار دارم.

وی بر آموزش مهارت‌های رفتاری، منطقی، ارتباطی و کلامی تاکید کرد و افزود: هم‌راستا سازی منافع نیروی انتظامی و راه‌آهن باعث تعامل و اعتباربخشی می‌شود.

هم‌چنین در این مراسم سردار علیرضا اکبرشاهی با اشاره به تهدیداتی که امنیت کشور را تهدید می‌کند، افزود: با توجه به حساسیت‌ها و ظرافت‌های نیروی انتظامی روزبه‌روز نیاز ما به تفکر و تعقل در این نیرو بیشتر می‌شود.

وی بابیان این‌که پلیس راه‌آهن‌ در سه سال گذشته جدا از اقدامات و ابلاغیه‌های صورت گرفته، بالغ‌بر ۱۳۰ اقدام مجزا انجام داده است، اضافه کرد: بخشی از این اقدامات مرهون تلاش همکاران سابق پلیس راه‌آهن و ادامه زحمات و بهره‌گیری از تجارب آنان در حوزه‌های مأموریتی است.

وی با تشریح به اقدامات صورت گرفته در راه‌آهن، گفت: از همان بدو ورود به راه‌آهن میزان رفت‌وآمدها و ورودی و خروجی‌ها به این منطقه موردبررسی قرار گرفت و بر این اساس با توجه به افزایش جمعیت و اقبال و توجه به حمل‌ونقل ریلی، نیاز به برقراری فرایند امنیتی مورد توجه جدی پلیس راه‌آهن گرفت.

اکبر شاهی بابیان این‌که برای تحقق این فرایند برنامه‌ریزی و مطالعه در حوزه ماموریت پلیس موردتوجه قرار گرفت، افزود: موضوعات فرهنگی، اجتماع، آموزشی، پشتیبانی و نیروهای مسلح از جمله اقدامات انجام‌شده در حوزه‌های ماموریتی پلیس راه‌آهن بود.

وی با اشاره به برنامه‌های مختلف پلیس‌راه آهن از جمله استقبال از مسافرین نوروزی، تهیه کلیپ هشدارهای پلیسی، راه‌اندازی قطار نظم و دوستی، تشکیل همیاران پلیس راه‌آهن‌ از تشکیل کارگروه تامین امنیت ریلی با همکاری بسیج و اداره‌کل حراست خبر داد و گفت: هم‌چنین تشکیل اتاق فکر پلیس راه‌آهن، تهیه و تدوین منشور اخلاقی پلیس راه‌آهن در ایستگاه‌ها، راه‌اندازی کتابخانه پلیس راه‌آهن در داخل ایستگاه‌ها، از جمله اقدامات انجام‌شده در معاونت آگاهی پلیس راه‌آهن است.

وی با اشاره به اقدامات گسترده در حوزه بازرسی و کاهش تخلفات، راه‌اندازی اتاق مانیتورینگ و تیم واکنش سریع گفت: آمار مقایسه‌ای در سال‌های مختلف نشان می‌دهد که پلیس راه‌آهن توانسته به نتایج و پیشرفت‌های خوبی در زمینه‌های مختلف دست یابد.

وی با تاکید بر این‌که آن‌چه در مدت خدمت خود در راه‌آهن انجام داده‌ام وظیفه‌ام به‌عنوان سرباز نظام بوده است و تا پای جان خود را سرباز نظام می‌دانم، افزود: هرکجا نیاز باشد به‌عنوان کهنه سرباز انقلاب پاسدار نظام و انقلاب هستم.

تقویت راه‌آهن تقویت دولت در عرصه ملی و بین‌المللی است

هم‌چنین سرهنگ حشمت اله‌ملکی فرمانده پلیس راه‌آهن در این مراسم با ابراز تاسف از وقوع حادثه تروریستی در استان خوزستان گفت: راه‌آهن زیرساخت، شریان و امنیت اقتصاد کشور است و هم‌افزایی پلیس راه‌آهن و مدیران آن مصداقی از تقویت امنیت در کشور است.

وی با اشاره به این‌که تاکیدات مقام معظم رهبری به ما حکم می‌کند که این وظیفه را به‌درستی انجام دهیم تاکید کرد: تقویت راه‌آهن تقویت دولت و اقتدار کشور در عرصه ملی و بین‌المللی است.

وی با ابراز امیدواری از این‌که با برنامه‌های مدون و معین بتواند به اهداف و برنامه‌ها پیش‌رو دست یابد گفت: پیگیری رفتار حرفه‌ای پلیس و نظم، امنیت و آرامش در زمره برنامه‌ای جدید پلیس راه‌آهن قرار دارد.

گفتنی است در پایان این مراسم حکم انتصاب سرهنگ حشمت اله‌ملکی فرمانده پلیس راه‌آهن قرائت شد و از خدمات سردار اکبرشاهی تجلیل و لوح تقدیری به وی اهدا شد.

اخبار مرتبط

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین