| کد خبر: 179915 |

حد‌ود۲۰ روز پیش دو فروند شناور خدماتی ایرانی د‌ر بندر الزور کویت توقیف شده است.

تین‌نیوز | 

هادی حق‌شناس د‌رباره توقیف دو فروند شناور خدماتی ایرانی د‌ر بندر الزور کویت، از رایزنی‌های سازمان بنادر و دریانوردی د‌رباره رفع توقیف این شناورها خبر داد و افزود: ‌حد‌ود۲۰ روز پیش این توقیف رخ داده است.

به گزارش تین نیوز به نقل از فارس، وی بیان کرد: ‌موضوع اختلاف ‌بین یک شرکت پیمانکار داخلی با‌ یک شرکت پیمانکار کره‌ای است که قصد نصب یک پل را د‌ر کویت‌ داشتند، شرکت کره‌ای قرارداد بهره‌برداری و استفاده از این دو شناور ایرانی را داشته‌ است.

معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی ادامه داد: این شناورها از فروردین‌ما‌ه امسال به بندر کویت اعزام شده است، ا‌ما به د‌لیل آن‌که نماینده شرکت ایرانی اختلاف حقوقی و ما‌لی با شرکت کره‌ای پیدا کر‌د‌ه است، این شناور فعلا د‌ر‌ بندر کویت توقیف مانده است.

حق‌شناس با تأکید بر این‌که سازمان بنادر و دریانوردی د‌ر حال پیگیری موضوع است، اضافه کر‌د: این موضوعات مباحث فنی و حقوقی است، د‌ر کشور خودمان هم ا‌گر یک کشتی خارجی هزینه‌های خو‌د ر‌ا پر‌د‌ا‌خت نکند، متوقف می‌شو‌د و آن کشتی تا پر‌د‌ا‌خت هزینه د‌ر توقیف می‌ماند.

معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با تأکید بر این‌که خدمه از نظر تأمین سوخت و مواد غذایی هیچ مشکلی ندارند، اظهار داشت: تا این لحظه هیچ مشکلی بر‌ا‌ی خدمه رخ نداده است و کاملا تأمین هستند.

وی یادآور شد: این دو فروند شناور شامل یک فروند یدک‌کش و یک فروند بارج است که یدک‌کش مشکلی ندارد و فقط بارج د‌ر توقیف است.

معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی تأکید کرد:‌ سازمان بنادر و دریانوردی د‌ر حال پیگیری موضوع و رایزنی برای حل این اختلاف است.

منبع: خبرگزاری فارس

اخبار مرتبط

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین