| کد خبر: 265168 |

ساحل سازی رودخانه کارون در اولویت مدیریت شهری قرار گیرد

عضو شورای اسلامی شهر اهواز گفت: با اجرای کامل نرده گذاری ها، پیاده رو و محوطه سازی ها فضای زیبایی برای گردش، پیاده روی، تفرج و نشاط همشهریان اهوازی در شرق و غرب ساحل کارون فراهم شود.

تین نیوز

سیاوش محمودی عضو شورای اسلامی شهر اهواز با تاکید بر در اولویت قرار دادن باز زنده سازی ساحل کارون، اظهار کرد: رودخانه کارون یکی از عناصر خدادادی و عنصر محرک توسعه در شهر اهواز است، وجود چنین رودخانه ای که در تمام فصول پر آب است یک مزیت ویژه برای شهر اهواز است که در کمتر شهری مشاهده می شود؛ بنابراین زیباسازی ساحل آن در راستای توسعه شهری اهمیت بسزایی دارد.

 

به گزارش تین نیوز به نقل از ایمنا، محمودی افزود: با آغاز دوره ششم شورای اسلامی شهر اهواز استفاده از ظرفیت رود کارون در برنامه های مدیریت شهری گنجانده شد که زیباسازی و باززنده سازی ساحل این رودخانه یکی از موارد مد نظر بود.

عضو شورای اسلامی شهر اهواز خاطرنشان کرد: رودخانه کارون بیش از ۳۰۰ هکتار مساحت ساحلی در شهر اهواز دارد که مطالعات باز زنده سازی ۱۰۵ هکتار از آن انجام شده است و عملیات باز زنده سازی ۱۵ هکتار آن حدفاصل فلکه مالیات تا پل ششم با اعتبار یک هزار میلیارد ریال در مهرماه امسال کلنگ زنی شد.

محمودی اضافه کرد: با اقدامات انجام شده هم اکنون شاهد پیشرفت و اجرای پروژه باز زنده سازی ساحل کارون هستیم و امید است با تکمیل فازهای دیگر همچون این فاز شاهد احیای ساحل زیبای کارون در شهرمان باشیم.

وی تصریح کرد: اجرای نرده گذاری و نورپردازی در ساحل شرقی و غربی رودخانه کارون به طول ۳۰ کیلومتر که بخش زیادی از آن در حال اجرا است، می تواند جلوه های زیبایی از ساحل رودخانه کارون را به نمایش بگذارد.

عضو شورای اسلامی شهر اهواز تاکید کرد: از شهرداری اهواز انتظار می رود این امر را در اولویت قرار دهد تا با اجرای کامل نرده گذاری ها، پیاده روها و محوطه سازی ها فضای زیبایی به مساحت ۱۵۰ کیلومترمربع برای گردش، پیاده روی، تفرج و نشاط همشهریان اهوازی در شرق و غرب ساحل کارون فراهم شود.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید
خواندنی ها

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

نظرسنجی
آیا جلسات اخیر مدیرعامل راه آهن با مدیران شرکت‌های مالک لوکوموتیو و واگن و تأکید ایشان بر حمایت از بخش خصوصی، تا کنون در بهبود وضعیت این شرکت ها مؤثر بوده است؟