فرایند صدور مجوز زیست محیطی مجتمع بندری نگین تسهیل می‌ شود

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: در بازدید معاون حقوقی رئیس جمهور از بندر بوشهر با تمرکز بر مجتمع بندری نگین به عنوان فرصتی بی بدیل برای تحقق توسعه دریامحور، مقرر شده صدور مجوز زیست محیطی این مجتمع بندری به صورت ویژه و با حضور مسئولان سازمان حفاظت محیط زیست بررسی شود.

فرایند صدور مجوز زیست محیطی مجتمع بندری نگین تسهیل می‌ شود
تین نیوز

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: در بازدید معاون حقوقی رئیس جمهور از بندر بوشهر با تمرکز بر مجتمع بندری نگین به عنوان فرصتی بی بدیل برای تحقق توسعه دریامحور، مقرر شده صدور مجوز زیست محیطی این مجتمع بندری به صورت ویژه و با حضور مسئولان سازمان حفاظت محیط زیست بررسی شود.

 

به گزارش تین نیوز به نقل از ایرنا، محمد شکیبی نسب اظهار کرد: تاکنون در راستای سیاست های ابلاغی رهبر معظم انقلاب و اجرا طرح توسعه دریامحور در بنادر استان بوشهر اقدام های ارزشمندی از سوی اداره کل بنادر و دریانوردی استان انجام گرفته و در بندر بوشهر نیز مجتمع بندری نگین تنها فرصت پیش رو برای تحقق توسعه دریامحور است.

وی بیان کرد: مساحت اراضی بندر بوشهر اکنون ۵۷ هکتار است که با هدف رفع محدودیت مکانی برای فعالیت سرمایه گذاران از سنوات گذشته توسعه بندر بوشهر در مجتمع بندری نگین پیش بینی شده است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر تصریح کرد: در این زمینه اقدام های ارزشمندی برای تامین زیرساخت های مجتمع بندری نگین و ورود بخش خصوصی به این مجتمع انجام شده که از جمله آنها می توان به پروژه جاده و پل دسترسی اشاره کرد.

شکیبی نسب ادامه داد:اکنون ۵۰ درصد جاده مجتمع بندری نگین آماده بهره برداری شده و انتظار می رود بخش باقیمانده از مسیر همراه با پل فلزی تا خردادماه سال آینده آماده بهره برداری شود.

شکیبی نسب اظهار کرد: در تامین برق موردنیاز مجتمع بندری نگین تخصیص اعتبار لازم انجام شده و اکنون فرایند تهیه اسناد مناقصه در حال انجام است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر عنوان کرد: در بحث تاسیسات زیربنایی مجتمع یاد شده با هدف دسترسی مناسب به زون های واگذار شده به بخش خصوصی، بودجه آسفالت تاسیسات زیربنایی تامین شده است.

شکیبی نسب افزود: در مسیر توسعه بندر بوشهر توافقنامه های بسیار خوبی با سرمایه گذاران بخش خصوصی انجام شده که از آذرماه تا به امروز نزدیک به چهار تفاهمنامه به مبلغ ۳۶ هزار میلیارد ریال به امضا رسیده است.

وی بیان کرد: یکی از برنامه های تعریف شده برای مجتمع بندری نگین، ترانزیت مشتقات نفتی است که با استقبال بسیار خوب فعالان این عرصه مواجه شده و این مهم اکنون در مرحله نهایی آماده سازی زیرساخت قرار دارد.

شکیبی نسب افزود: حسب پیگیری های انجام شده برای مجتمع بندری نگین در تمامی زمینه ها کار در مسیر قانونی خود و بخوبی پیش می رود.

وی اظهار کرد: با این وجود یکی از مشکلات برای توسعه مجتمع بندری نگین، موضوع دریافت مجوز محیط زیستی است که با حضور معاون حقوقی رئیس جمهور در بندر بوشهر کل محدوده مدنظر مورد بازدید قرار گرفته است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: در این ارتباط مقرر شده در نشستی با حضور مسئولان سازمان محیط زیست صدور مجوز محیط زیستی تمامی ۵۱۰ هکتار از مجتمع بندری نگین به طور ویژه بررسی شود.

وی افزود: امید است با صدور این مجوز زیست محیطی، اراضی مدنظر مطابق با طرح توسعه جامع بندر بوشهر در مجتمع بندری نگین به فعالان بخش خصوصی واگذار شود.

شکیبی نسب بیان کرد: با انجام این اقدامات کلیدی و بسیار مهم زمینه رشد بیش از پیش بندر بوشهر، ایجاد فرصت های اشتغال برای جوانان و رشد فعالیت های دریانوردی و بندرداری به نحو مطلوبی فراهم خواهد شد.

 

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.
  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.