| کد خبر: 260600 |

۱۳ مجوز شرکت‌ های کارگزاری ترابری دریایی در بندر بوشهر صادر شد

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر اعلام کرد: با نظارت مستمر بر فعالیت شرکت های کارگزاری ترابری دریایی، این بندر اکنون در بین بنادر کشور بالاترین نرم تخلیه و بارگیری را دارا است.

تین نیوز

 

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر اعلام کرد: با نظارت مستمر بر فعالیت شرکت های کارگزاری ترابری دریایی، این بندر اکنون در بین بنادر کشور بالاترین نرم تخلیه و بارگیری را دارا است.

به گزارش تین نیوز به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمد شکیبی نسب مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر در دومین گردهمایی مسئولان لجستیک S.T.C.P بنادر اظهار کرد: بدون تردید بخش زیادی از ایمنی، کاهش سوانح، بهره وری اسکله ها و راندمان تخلیه و بارگیری در گرو آموزش های لجستیک بندری و شرکت های کارگزاری ترابری دریایی رقم می‎ خورد.

وی بیان کرد: اثربخشی این حوزه و بازنگری دستورالعمل های مرتبط با آن بسیار حائز اهمیت است و نزدیک به ۱۳ مجوز در بخش شرکت های کارگزاری ترابری دریایی صادر می شود که بخش اصلی ماموریت سازمانی را انجام می دهند.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر تصریح کرد: در بندر بوشهر با تلاش معاونت و آموزش به ارزیابی شرکت های یاد شده، ورود جدی شده و در پایان سال نیز از شرکت های برتر تجلیل می شود که این رویکرد منجر شده تا بندر بوشهر برای پنج سال متوالی به عنوان بندر رعایت کننده مسائل ایمنی معرفی شود.

شکیبی نسب ادامه داد: بحث مدیریت بهره وری اسکله و افزایش نرم تخلیه و بارگیری در بنادر در دستور کار جدی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر است چرا که اگر در کنار توسعه زیرساخت ها، برنامه ریزی مشخصی صورت نگیرد بدون تردید به بیراهه خواهیم رفت و افزایش زیرساخت ها کارایی لازم را نخواهد داشت.

وی ادامه داد: چنانچه بندری ایمنی لازم را نداشته باشد، بخش قابل توجهی از این عمل ناشی از عملکرد شرکت های کارگزاری ترابری دریایی است که در همین راستا شرکت ها ملزم به رعایت استانداردهای متعدد و بکارگیری کارشناس HSE شدند و در صورت داشتن ۲ مورد سانحه در سال، مجوز آن تعلیق می‎ شود.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود اظهار کرد: بندر بوشهر اکنون بالاترین نرم تخلیه و بارگیری در بنادر کشور را دارا است و برای نمونه کشتی های یخچالی در بندر بوشهر سه روزه تخلیه و اما در سایر بنادر حوزه خلیج فارس ظرف مدت هفت روز تخلیه می شوند.

شکیبی اظهار کرد: چنین ظرفیتی منجر شده تا کاپیتان کشتی های یخچالی بندر بوشهر را به سایر بنادر کشور ترجیح دهند.

گفتنی است، دومین گردهمایی مسئولان لجستیک  S.T.C.P در بوشهر برگزار می شود.

شروع واگذاری و تفویض اختیار صدور گواهینامه های لجستیک بندری به صورت پایلوت در بندر بوشهر (بعنوان اولین بندر در بین بنادر کشور) با هدف تسریع و افزایش رضایت ذی نفعان برای دریافت گواهینامه های لجستیک بندری از جمله اهداف گردهمایی مسئولان آموزش لجستیک بنادر کشور در بوشهر است.

همچنین بررسی بازنگری دستورالعمل صدور گواهینامه های لجستیک بندری با همکاری کارشناسان آموزش و لجستیک بندری (بنادر کشور)، بررسی ارائه تسهیلات آموزشی به کارگران فصلی و خن کاران توسط سازمان بنادر و دریانوردی از دیگر دستور کارهای گردهمایی یاد شده است.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید

اخبار مرتبط

خواندنی ها

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.