| کد خبر: 270134 |

رشت نماد گلوگاه های ترافیک/ شریان های رشت تحمل این حجم مهمان نوروزی را ندارد

کارشناس برنامه ریزی و آمایش شهری گفت: شبکه کالبدی و شریان های گیلانشهر رشت تاب آوری و تحمل پذیری این حجم مهمان نوروزی را ندارد.

تین نیوز

عماد مطالبی با بیان اینکه وقتی به شبکه کالبدی دسترسی شهر رشت نگاه می کنیم، فرسودگی شدیدی در زیر ساخت های آن مشاهده می شود، اظهار کرد: متاسفانه با ورود و پیک خودرو در مناسبت ها و تعطیلات حجم آمد و شد شهری بسیار بالا می رود و باید گفت شهر قفل می شود و در تمامی ورودی ها و خروجی ها با ازدحام خودرو به شکل وصف ناپذیری روبرو هستیم.

به گزارش تین نیوز به نقل از ایسنا، مطالبی افزود: گاهی با ارائه بعضی از طرح ها و تقاطع های غیر همسطح متاسفانه می بینیم شهر رشت در انفجاری از خودرو هم در مسیرهای اصلی و هم در معابر فرعی دچار گلوگاه های شدید ترافیکی شده است و ما نتوانسته ایم خیابان های متناظر جدیدی با ظرفیت مناسب برای تخلیه خودرو از شریان های اصلی ایجاد کنیم. 

این کارشناس برنامه ریزی و آمایش شهری گفت: ما باید به زیرساخت های شهری بیندیشیم، بویژه در ایجاد شبکه کالبدی و دسترسی و معابر بتوانیم با یک امکان سنجی و ظرفیت سنجی مناسب با تاکید بر زیست بوم گیلانشهر رشت و در نظر گرفتن حوزه نفوذ آن و مواردی مانند ازدحام و شلوغی و میزان تردد خودرو در پیک آمد و شدها بتوانیم مطلوبیت لازم را در تدوین و ارایه خدمات برای شهروندان و شهر رشت برقرار سازیم.

مطالبی تصریح کرد: در این مسیر باید در تحقق پذیری دسترس پذیر بودن شهر رشت برای همگان، با توجه به جلب گردشگر از تمام نقاط کشور اهتمام جدی و برنامه ریزی دقیق برای اجرا و عملیاتی شدن آن داشته باشیم. 

وی با بیان اینکه نگاه و رویکرد ما در ارائه یک شهر زیست پذیر باید در مسیر پیوند عدالت اجتماعی و عدالت فضایی باشد، خاطرنشان کرد: باید بدنبال ساخت خیابان های جدید و متناظر و رینگ های مکمل به همراه روش های نوین حمل و نقل سبز و استفاده از الگوهای آمایشی نوین باشیم تا بتوانیم به معنی واقعی به توسعه پایدار شهری برسیم و رفاه آسایش و آرامش رشتوندانمان را فراهم سازیم.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید

اخبار مرتبط

خواندنی ها

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.