| کد خبر: 261535 |

۹۰ درصد چارت فرودگاه‌ های کرمان خالی است

از مطالبات به جا مانده پیمانکاران در حوزه راهداری جنوب کرمان تا خالی بودن ۹۰ درصد چارت اداری فرودگاه های استان از جمله موضوعات مطرح شده بود.

تین نیوز

مسئولان زیرمجموعه وزارت راه و شهرسازی در استان کرمان در حضور معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی این وزارتخانه به بیان مشکلات و خواسته ها پرداختند؛ از مطالبات به جا مانده پیمانکاران در حوزه راهداری جنوب کرمان تا خالی بودن ۹۰ درصد چارت اداری فرودگاه های استان از جمله موضوعات مطرح شده بود.

به گزارش تین نیوز به نقل از ایرنا، در شورای هماهنگی راه و شهرسازی استان که مسئولان و نمایندگان دستگاه های زیرمجموعه راه و شهرسازی حضور داشتند فرماندار جیرفت گفت: جیرفت از سه طرف به رودخانه می رسد و برای گسترش شهر با مشکل مواجه شده ایم.

احمد بلندنظر افزود: از سال های گذشته مردم جنوب از عمودی سازی استقبال نکرده اند و این موضوع تامین مسکن را در این شهر با مشکل روبه رو کرده است.

وی اضافه کرد: ساخت مسکن ملی هم شروع شده اما با توجه به قول رییس جمهور مردم انتظار بیشتری دارند و نیاز به کار بیشتر است.

بلندنظر با بیان اینکه چندین جاده ارتباطی شمال کشور را به جنوب و شرق وصل می کند ادامه داد: جاده جیرفت- بم در این بین بعد از سال ها هنوز به اتمام نرسیده است.

وی عرض کم جاده های جنوب استان را مشکل ساز دانست و گفت: این موضوع و ۲ بانده نبودن جاده ها دلیل بروز بسیاری از تصادفات در منطقه است.

فرماندار جیرفت با اشاره به کمبودهای فرودگاه این شهرستان بیان کرد: امکانات اولیه هم در این فرودگاه وجود ندارد و به عنوان مثال یک اتوبوس برای رساندن مسافر از باند تا ترمینال موجود نیست.

بسیاری از مطالبات پیمانکاران راهداری پرداخت نشده است

مدیرکل راهداری و حمل نقل جنوب کرمان هم در این نشست گفت: مطالبات پیمانکاران در حوزه راه روستایی باقی مانده است و این موجب شده بسیاری از پیمانکارها وارد کار نشوند و بسیاری از طرح ها پیش نمی رود.

مجتبی محمودی با بیان اینکه رقم این مطالبات بالاست افزود: پروژه ها سه تا چهار بار تجدید می شود اما پیمانکاری برعهده نمی گیرد.

وی با اشاره به اینکه ۲۳۵ نفر کادر راهداری جنوب کرمان است که ۷۰ نوع خدمت را ارائه می کنند ادامه داد: کمبود نیرو در راهداری بسیار مشهود و این موجب بروز خطاهایی شده است.

۹۰ درصد چارت فرودگاه های کرمان خالی است

مدیر فرودگاهای استان کرمان هم در این نشست گفت: ۹۰ درصد چارت ما در استان خالی است و به عنوان مثال هفت پست خالی در فرودگاه جیرفت وجود دارد.

علی جزینی زاده افزود: ما دارای پنج فرودگاه در استان هستیم و فرودگاه سیرجان به صورت روزانه ، بم در پنج روز هفته و جیرفت سه روز در هفته پرواز دارند.

وی ادامه داد: در فرودگاه جیرفت ۴۷ درصد افزایش مسافر و ۳۲ درصد افزایش پرواز در پنج ماه گذشته در مقایسه با سال گذشته داشتیم.

جزینی زاده اضافه کرد: به دلیل کم بودن پروازها در طول هفته در فرودگاه جیرفت، شرکت های هندلینگ استقبال نمی کنند و در خدمات دهی به مسافران با مشکلاتی مواجه هستیم.

وی افزود: رمپ پروازی تا ترمینال نزدیک به ۸۰۰ متر فاصله است و نیاز به اتوبوس برای جابه جایی مسافر وجود دارد.

جزینی زاده با بیان اینکه ضروری است جاده اسفندقه در نزدیکی فرودگاه جابه جا شود ادامه داد: ۴۰۰ متر از باند فرودگاه جیرفت به دلیل نزدیکی به این جاده غیرفعال مانده است و نتوانسته ایم دیوارکشی فرودگاه را انجام دهیم.

وی با اشاره به ضرورت رفع معارضان فرودگاه جیرفت ادامه داد: آماده سرویس دهی به پروازهای باری و مسافری به صورت ۲۴ ساعته در فرودگاه های استان هستیم.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید

اخبار مرتبط

خواندنی ها

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.