بازدید سایت : ۳۵۸۰۵

درون کشتی تایتانیک واقعا چه شکلی بود؟+ تصاویر

در ۱۰ آوریل ۱۹۱۲، کشتی تایتانیک اولین سفر خود را از ساوت‌همپتون، انگلستان به شهر نیویورک آغاز کرد. اما چند روز پس از سفر، کشتی به کوه یخ برخورد کرد و ظرف چند ساعت غرق شد. حدود ۱۵۰۰ نفر در این فاجعه جان باختند. امروزه، این کشتی در انتهای اقیانوس اطلس قرار دارد.

درون کشتی تایتانیک واقعا چه شکلی بود؟+ تصاویر
تین نیوز

این عکس های کمیاب نشان می دهد که درون کشتی تایتانیک واقعاً چه شکلی بوده است.

به گزارش تین نیوز به نقل از فرارو، شیفتگی مردم به کشتی تایتانیک چندین نسل را در بر می گیرد و هیچ سوالی در مورد دلیل آن وجود ندارد. کشتی اقیانوس پیمای لوکس ۷.۵ میلیون دلاری (بیش از ۲۰۰ میلیون دلار امروز) نشان دهنده عظمت بود و برای بسیاری چراغ امید بود. ساخت آن در ۳ مارس ۱۹۰۹ آغاز شد و پس از تکمیل، بزرگترین کشتی در نوع خود بود (تقریباً سه زمین فوتبال به طول یک ساختمان ۱۷ طبقه!).

فیلم های پربازدید روز را ببینید:

فیلم| تصاویر رنگی شده از تایتانیک مسافرانش

 

◄ فیلم| چه دست هایی پشت پرده مانع کاهش تلفات 17 هزار نفری تصادفات است؟

 

 در ۱۰ آوریل ۱۹۱۲، کشتی تایتانیک اولین سفر خود را از ساوت همپتون، انگلستان به شهر نیویورک آغاز کرد. اما چند روز پس از سفر، کشتی به کوه یخ برخورد کرد و ظرف چند ساعت غرق شد. حدود ۱۵۰۰ نفر در این فاجعه جان باختند. امروزه، این کشتی در انتهای اقیانوس اطلس قرار دارد.

به عکس های کمیاب یکی از زیباترین کشتی هایی که تاکنون وجود داشته است نگاه کنید.

(تصاویر)

اتاق خواب درجه یک
در کشتی تایتانیک ۸۴۰ اتاق خواب مهمان وجود داشت، ۴۱۶ اتاق در طبقه اول، ۱۶۲ در طبقه دوم و ۲۶۲ اتاق در طبقه سوم. این کشتی فراآتلانتیک تقریباً ۲۲۰۰ نفر را در اولین سفر خود حمل کرد که ۱۳۰۰ نفر مسافر بودند.

(تصاویر)

اتاق نشیمن لوکس
مجلل ترین سوئیت های کشتی، سوئیت های پارلور، شامل شومینه و اتاق های نشیمن خصوصی بود. فقط چهار عدد وجود داشت. بلیط های حیرت انگیز آن ۴۳۵۰ دلار (امروز ۱۱۵۰۶۰ دلار) قیمت داشت.

(تصاویر)

اتاق خواب درجه دو
بسیاری از امکانات رفاهی درجه دو با اتاق های درجه یک که در آن زمان در کشتی های دیگر پیدا می کردید برابری می کرد. هزینه خوابیدن در چنین اتاقی تقریباً ۶۰ دلار (تقریباً ۱۷۰۰ دلار امروز) بود.

(تصاویر)

یک اتاق درجه دو دیگر
در اینجا یک اقامتگاه درجه دو می بینید که می تواند یک تا چهار نفر را در خود جای دهد. در حالی که آن ها نسبت به کابین های درجه یک مجلل تر بودند، اما همچنان دارای اثاثیه ظریف تر بودند (چیزی که اتاق های طبقه سوم فاقد آن بودند).

(تصاویر)

پله بزرگ درجه یک
می توان گفت یکی از نمادین ترین ویژگی های داخلی کشتی، پلکان بزرگ یک مرکز مجلل بود که به مسافران درجه یک کشتی خدمات رسانی می کرد. پله ها دارای حکاکی های چوبی پیچیده، ساعتی پرآذین، نرده های فرفورژه و گنبدی شیشه ای بالای سرشان بود.

(تصاویر)

راه پله ها
با توجه به اندازه کشتی، جای تعجب نیست که تعداد زیادی پله در تایتانیک وجود دارد، تقریباً ۲۵. بیشتر آن ها بر اساس کلاس تقسیم شده بودند، در حالی که برخی از آن ها صرفاً برای کارکنان بود.

(تصاویر)

آسانسور ها
مسافران درجه یک با سه آسانسور برقی طلاکاری شده پذیرایی می شدند. این آسانسور درست روبروی پلکان بزرگ واقع شده است و از عرشه های A-E استفاده می کند. همچنین یک آسانسور دیگر کمی مجلل در دسترس مسافران درجه دو بود.

(تصاویر)

سالن سیگار کشیدن
شیشه های رنگی زیبا در طراحی گنجانده شده بود. تکه هایی از قاب پنجره های شیشه ای رنگی هنوز هم پس از ۱۰۰ سال در محل خرابه های کشتی یافت می شود.

(تصاویر)

سالن غذاخوری اصلی
کشتی مسافربری چهار رستوران داشت. بزرگترین آن سالن غذاخوری درجه یک با مساحت ۱۰۰۰۰ فوت مربع بود که می توانست ۵۰۰ نفر را به طور همزمان در خود جای دهد.

(تصاویر)

غذای درجه یک
یک شب، از مهمانان با یک وعده غذایی ۱۰ وعده ای پذیرایی شد که شامل ماهی آزاد سرخ شده با سس موسلین، گوشت بره با سس نعناع و اکلر شکلاتی و وانیلی بود.

(تصاویر)

کافه خوری
مسافران درجه یک همچنین می توانستند به کافه Veranda بروند - یک سالن با تم گرمسیری با درختان نخل وارداتی برای ایجاد حال و هوای گرمسیری.

(تصاویر)

کافه پاریس
از جمله گزینه های ناهارخوری در کشتی برای درجه یک، کافه پاریس بود. این غذاخوری عجیب و غریب که شبیه کافه ای در پیاده رو در پاریس است، حتی پیشخدمت های فرانسوی را هم داشت.

(تصاویر)

سالن درجه یک
پس از صرف شام، مرسوم بود که مردان درجه یک به اتاق سیگار و مشروبات می رفتند. در آنجا با مشروبات و سیگار های خوب پذیرایی می شدند.

(تصاویر)

سالن غذاخوری درجه سه
این مسافران در تخت های دوطبقه در کابین های کوچک می خوابیدند و یک سالن غذاخوری کم حجم داشتند.

(تصاویر)

ورودی عرشه
بسیاری از امکانات درجه یک، از جمله کابین ها، سالن سیگار، رستوران ها و موارد دیگر در اینجا دیده می شود. این هدفی بود که مهمانان تا حد امکان احساس کنند که در خانه هستند.

(تصاویر)

محوطه نشیمن تفرجگاه
در اینجا نمونه دیگری از تفرجگاه است. تعدادی از سوئیت های پارلور کشتی (گران ترین اتاق های مهمان در کشتی) دارای یک عرشه تفرجگاه خصوصی بودند.

(تصاویر)

ورزشگاه
سالن ورزشی تایتانیک دارای تجهیزات باشگاهی و دوچرخه های ثابت بود.

(تصاویر)

استخر
برای مسافران درجه یک، استخری با ۳۰ فوت طول و ۲۰ فوت عرض در کشتی وجود داشت. هزینه ورودی برای استفاده از استخر برای هر نفر ۰.۲۵ دلار (۷ دلار امروزی) بود.

(تصاویر)

ورزشگاه
ساعات کار سالن ورزشی که فقط به مسافران درجه یک خدمات می داد، بر اساس جنسیت و سن تقسیم شد. این مرکز توسط مربی تربیت بدنی توماس مک کاولی نظارت می شد و از ساعت ۹ صبح تا ظهر به روی زنان و کودکان و بعد از ظهر به مرد ها خدمات می داد.

(تصاویر)

اتاق خواندن و نوشتن
اتاق خواندن و نوشتن دارای هزاران نور طبیعی بود که آن را به مکانی عالی برای نوشتن نامه ها در کشتی تبدیل می کرد. حتی یک اتاق پست با پنج کارمند پست وجود داشت - سه نفر از اداره پست ایالات متحده و دو نفر از پست سلطنتی.

(تصاویر)

اتاق مطالعه
اتاق دنج خواندن و نوشتن درجه یک مملو از صندلی های استراحت بود. مسافران می توانستند کتاب هایی را از کتابخانه کشتی که به عنوان سالن استراحت درجه دو نیز عمل می کرد، بیرون بیاورند.

(تصاویر)

سالن درجه یک
دسترسی به نقاط درجه یک، مانند این سالن، به بلیطی نیاز داشت که حداقل ۱۵۰ دلار (امروزه ۳۹۶۷ دلار) هزینه داشت. بیشتر فضایی که در بالای کشتی قرار داشت فقط به این مسافران محدود بود.

(تصاویر)

سالن درجه یک
برای اینکه مسافران، به ویژه نخبگان ثروتمند، مناظری تماشایی داشته باشند، بیش از ۲۰۰۰ پنجره دریچه ای در بدنه کشتی ساخته شد.

(تصاویر)

اتاق نشیمن
از مسافران درجه یک در طول وعده های غذایی و در سالن ها با موسیقی زنده پذیرایی می شد. در مجموع، پنج پیانو روی لاینر وجود داشت: سه پیانو Steinway، دو پایه ایستاده مدل R، و یک مدل B در اتاق پذیرایی.

(تصاویر)


فضای نشستن در فضای باز
بسیاری از نقاط مشترک درجه یک دارای عناصر طراحی ادواردی بودند، سبک محبوب معماری در میان ثروتمندان در اوایل دهه ۱۹۰۰. ویژگی های کلیدی دکور این دوره شامل ورودی های قوسی شکل و الگو های طراحی ساده است.

(تصاویر)


زیر کشتی
حتی سیستم نیروی محرکه بخار با در نظر گرفتن تجملات طراحی شده بود. ملخ های سمت عقب کشتی برای جلوگیری از لرزش های غیرضروری به صورت زاویه ای قرار داشتند. این امکان را برای مسافران، به ویژه آن هایی که در طبقه اول در نزدیکی طبقات بالاتر کشتی هستند، فراهم می کرد تا صاف ترین بادبان ممکن را تجربه کنند.

(تصاویر)

دودکش ها
کشتی فقط به سه دودکش برای سرویس دهی دیگ های عظیم در انتهای کشتی نیاز داشت. با این حال، با توجه به اندازه کشتی، طراحان یک دودکش دیگر برای اهداف زیبایی شناختی و ارائه هوای تازه به موتورخانه های زیر اضافه کردند.

(تصاویر)

کاپیتان اسمیت
کاپیتان ادوارد اسمیت (سمت راست)، قبل از حرکت به کشتی تایتانیک، چندین دهه تجربه داشت. افسر نیروی دریایی بریتانیا قرار بود پس از اولین سفر دریایی تایتانیک بازنشسته شود.

(تصاویر)

اپراتور بی سیم
فناوری ارتباط بی سیم مورد استفاده در کشتی در آن زمان نسبتاً جدید بود. با انتقال کد مورس روی فرکانس موج باز کار می کرد. پس از این فاجعه، برای همه کشتی های درجه یک الزامی شد که در صورت بروز مشکل در نزدیکی، یک ساعت رادیویی دائمی ۲۴ ساعته داشته باشند.

(تصاویر)

 

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.
  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

  • سام

    بسیارعالی