| کد خبر: 183799 |

با اجرای طرح مهندسی ایمنی ترافیک؛

انسان، وسیله‌نقلیه، جاده و محیط، همواره از عوامل اصلی در بروز تصادف به شمار آمده‌اند و راهکارهای اساسی ایمن‌سازی عبور و مرور، همواره در حیطه آموزش، اجرای قوانین و مقوله مهندسی قرار دارد.

تین‌نیوز | 

عضو هیات علمی دانشگاه خوارزمی از اجرای پایلوت طرح مهندسی ایمنی ترافیکIRAP STAR RATING METHOD در مدارس منطقه 12 تهران با هدف اصلاح زیرساخت‌های ترافیکی خبر داد.

به گزارش تین‌نیوز به نقل از روابط‌عمومی معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران؛ محسن فلاح‌زواره با بیان این‌که مقوله ایمن‌سازی و مهندسی ترافیک مدار IRAP STAR RATING METHOD به‌عنوان یک طرح ضروری و حساس اجتماعی از دیدگاه مهندسی ترافیک، ایمنى و رفاه در جوامع مختلف مطرح است، گفت: این طرح سعی در کاهش سرعت و آرام‌سازی ترافیک برای کاهش تصادفات و تلفات ناشی از آن دارد.

وی با تاکید بر این‌که در میان عابران پیاده، دانش آموزان آسیب‌پذیرترین قشر هستند، افزود: تصادف با دانش آموزان، بیش‌تر در مناطقی رخ می‌دهد که از یک‌سو، سرعت نسبی وسایل نقلیه موتوری بیش‌تر است و از سوی دیگر، اطراف مدرسه به لحاظ مهندسی ترافیک، ایمن نبوده و مشکلِ دیدن و دیده شدن برای رانندگان و دانش آموزان وجود دارد.

این کارشناس حمل‌ونقل و ترافیک با بیان این‌که تصادفات و تلفات ناشی از ایمن نبودن مدارس، همواره جان دانش آموزان را به خطر می‌اندازد و به همین دلیل، ایمنی تردد دانش آموزان و نرخ بالای تصادف وسایل نقلیه با دانش آموزان که متاسفانه در اغلب موارد منجر به فوت یا جراحات دائمی می‌شود، توجه زیادی را به خود جلب کرده است، تصریح کرد: به‌این‌ترتیب، انسان، وسیله‌نقلیه، جاده و محیط، همواره از عوامل اصلی در بروز تصادف به شمار آمده‌اند و راهکارهای اساسی ایمن‌سازی عبور و مرور، همواره در حیطه آموزش، اجرای قوانین و مقوله مهندسی قرار دارد.

فلاح‌زواره با اشاره به اینکه طرح ایمن‌سازی فیزیکی مدارس، صرفاً در حیطه مهندسی سعی در کاهش سرعت و آرام‌سازی ترافیک برای کاهش تصادفات و تلفات ناشى از آن دارد، از اجرای طرح IRAP STAR RATING METHOD به صورت پایلوت با همکاری معاونت حمل‌ونقل و ترافیک در یکی از مدارس منطقه 12 تهران خبر داد.

این کارشناس حمل‌ونقل و ترافیک، ایمنی ترافیک را در کشور، موضوعى بحرانی عنوان کرد و گفت: این‌که 16هزار نفر در سال بر اثر تصادفات جان خود را از دست می‌دهند، یک فاجعه است و معتقدم کودکان در تصادفات در معرض خطر بیش‌تری نسبت به بزرگ‌سالان قرار دارند.

فلاح‌زواره در ادامه به توضیح مدل irap star rating method پرداخت و افزود: هدف از اجراى این طرح، سنجش ایمنی و احتمال خطر تصادف در اطراف مدارس است که بر اساس آن، مدارس از یک تا 5 ستاره می‌گیرند.

به گفته عضو هیات علمى دانشگاه خوارزمی، با اجرای این طرح پایلوت در یکی از مدارس منطقه 12 تهران، 6 نقطه با ضریب خطر بالا از نظر تصادفات شناخته ‌شده که بر اساس کمبود زیرساخت‌های ایمنی، کمبودهای فیزیکی، تداخل ترافیکی معابر موردتوجه قرارگرفته‌اند.

وی با تاکید بر این‌که هدف از اجرای این طرح در مدارس پایتخت، اصلاح زیرساخت‌های ترافیکی و مهندسی ایمنی ترافیک در اطراف مدارس است، خاطرنشان کرد: در حال حاضر این روش در 6 مدرسه استان خراسان رضوی که در حاشیه معابر شهری این استان قرار دارند نیز در دست اجرا است.

اخبار مرتبط

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین