| کد خبر: 191539 |

هوای تهران در حال حاضر در وضعیت سالم قرار دارد ولی با توجه به افزایش موقتی غلظت آلایند‌ه‌ها در برخی ساعات، انتظار می‌رود وضعیت کیفیت هوای بیشتر مناطق شهر تهران در شرایط نامطلوب به ویژه برای گروه‌های حساس قرار گیرد.

تین نیوز
هوای تهران در حال حاضر در وضعیت سالم قرار دارد ولی با توجه به افزایش موقتی غلظت آلایند‌ه‌ها در برخی ساعات، انتظار می‌رود وضعیت کیفیت هوای بیشتر مناطق شهر تهران در شرایط نامطلوب به ویژه برای گروه‌های حساس قرار گیرد.

به گزارش تین نیوز به نقل از تسنیم، هوای تهران بعد از تجربه چند روز هوای ناسالم امروز با شاخص 76 در وضعیت سالم قرار دارد. این رقم میانگین شاخص کیفیت هوا در 12 ساعت گذشته (با تاکید بیشتر بر روی سه ساعت آخر در شرایط جوی متغیر) برای میانگین کل ایستگا‌ه‌هاست.

پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا نیز نشان دهنده افزایش تدریجی میزان ناپایداری جوی در روز جاری است به طوری که در برخی ساعات به ویژه بعدازظهر همراه با وزش باد بوده و احتمال افزایش موقتی غلظت ذرات معلق طی برخی ساعات دور از انتظار نخواهد بود.

همچنین همزمان با افزایش تابش نور خورشید تا نیمه روز و در حضور گازهای آلاینده اولیه، شرایط برای تولید آلاینده ازن فراهم خواهد شد و احتمال می‌رود غلظت آلاینده مذکور بین ساعات 13 الی 18 روز جاری به بیشترین مقدار برسد. از این رو، با توجه به افزایش موقتی غلظت آلایند‌ه‌های اشاره شده در برخی ساعات، انتظار می‌رود وضعیت کیفیت هوای بیشتر مناطق شهر تهران در شرایط نامطلوب به ویژه برای گروه‌های حساس قرار گیرد.

رفته رفته در شبانگاه از میزان ناپایداری جوی کاسته شده و با تداوم این شرایط تا روز بعد، احتمال می‌رود در برخی ساعات صبحگاه چهارشنبه افزایش نسبی در غلظت آلاینده‌ها مشاهده شود. هرچند با تغییر شرایط جوی در طول روز، بر سرعت وزش باد افزوده خواهد شد، به گونه‌ای که برای برخی ساعات بعدازظهر وزش باد (با بزرگی بالاتر از 5 متربرثانیه) انتظار می‌رود که احتمال خیزش گرد و خاک و افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به همراه خواهد داشت.

طبق نتایج پیش بینی کیفیت هوا، با توجه به افزایش نسبی غلظت آلاینده‌ها (از جمله ذرات معلق و آلاینده ازن) در برخی ساعات چهارشنبه، انتظار می‌رود وضعیت کیفیت هوای بیشتر مناطق پایتخت طی برخی ساعات دوازدهمین روز از تیر ماه 98 در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار گیرد. همچنین دما تا روز آینده روند افزایشی خواهد داشت.

منبع: خبرگزاری تسنیم

اخبار مرتبط

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین