| کد خبر: 180629 |

زمینه برای انتصاب اولین مدیر زن فرودگاهی فراهم شود.

تین‌نیوز | 

عضو هیئت مدیره و راهبر امور حقوقی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران بر رعایت مقررات قانونی ابلاغ‌شده در انجام وظایف توسط مدیران فرودگاهی و ستادی تاکید کرد.

به گزارش تین‌نیوز و به نقل از روابط‌عمومی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، معصومه ابراهیمی در همایش هم‌اندیشی مدیران ستادی و فرودگاهی خواستار توجه همه مدیران فرودگاهی به لزوم رعایت مقررات قانونی در انجام وظایف شد و تاکید کرد: عدم توجه باعث تحمیل پیامدهای مالی و حقوقی به شرکت و بعضاً به خود مدیران می‌شود.

وی با اشاره به وجود برخی ناهماهنگی و نابسامانی‌ها در موضوع تملک و مستندسازی اراضی فرودگاه‌ها گفت: برای رفع این موضوع و یکسان‌سازی روند در سراسر فرودگاه‌ها هیات مدیره اقدام به تشکیل یک کارگروه شامل دفتر حقوقی، مدیریت سازماندهی، دفتر برنامه‌وبودجه و دفتر مقررات فرودگاهی کرد تا با همکاری یکدیگر اقدام به تدوین یک دستورالعمل کلی کنند. اکنون این دستورالعمل تدوین و به تصویب هیدت مدیره رسیده است و به‌زودی ابلاغ خواهد شد.

راهبر حقوقی شرکت با اشاره به این‌که در ابتدا این دستورالعمل به مدت شش ماه مبنای کار قرار خواهد گرفت، گفت: کلیت امر این است که فرودگاه‌ها ابتدا باید طرح توجیهی خود برای تملک یک پلاک به همراه محدوده مشخص و نقشه هوایی آن را ارائه دهند تا استعلامات لازم از واحدهای تخصصی در شرکت گرفته شود و پس از دریافت مجوز از هیات مدیره کار به مرحله خرید و امضا برسد و سند تک‌برگی هم باید به نام شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران صادر شود. در این زمینه باید کارشناسان حقوقی فرودگاه‌ها این دستورالعمل را با دقت مطالعه و طبق آن عمل کنند.

ابراهیمی با اشاره به تدوین آیین‌نامه اجرایی بند پنج ماده 53 قانون احکام لایحه دائمی برنامه‌های توسعه کشور که شرایط را برای پیگیری مطالبات شرکت چه در زمینه عوارض و چه در زمینه خدمات ناوبری و فرودگاهی از ایرلاین ها فراهم می‌کند، گفت: این آیین‌نامه به تصویب دو وزیر معین‌شده در قانون رسیده و اکنون لازم‌الاجراست و در حال انجام تمهیدات مقدماتی و ایجاد یک واحد اجرایی است و از این پس صورتحساب‌ها در حکم اسناد لازم‌الاجرا خواهد بود.

راهبر دفتر حقوقی شرکت افزود: بر اساس تجربیات کسب‌شده، سامانه سما به صورت متمرکز در دفتر حقوقی ادامه کار خواهد داد و ابلاغ‌های مربوط به فرودگاه‌ها به سرعت به آن‌ها ارسال خواهد شد و امیدوارم مدیران فرودگاه‌ها هم به سرعت آن‌ها را موردبررسی قرار دهند تا پیگیری‌های حقوقی در زمان معین انجام شود.

مشاور مدیرعامل در امور بانوان در پایان سخنان خود با اشاره به وجود موضوع تحقق عدالت جنسیتی در اسناد بالادستی گفت: این اسناد بالادستی لازم‌الاجرا هستند و خوشبختانه این موضوع در شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران با عضویت یک زن در هیات مدیره رخ‌داده است کاری که در تاریخ شرکت و حتی وزارت راه و شهرسازی انجام‌نشده بود و امیدوارم که مدیران محترم در این زمینه توجه و حمایت بیشتری انجام دهند.

وی پیشنهاد داد که با همکاری هیئت مدیره اولین مدیر زن فرودگاهی نیز منصوب شود و این امر را برای واحدهای ستادی نیز در نظر بگیرند؛ چراکه خانم‌ها نشان داده اند که در مدیریت خود توانمند هستند و باانضباط و سلامت اداری بیش‌تری به انجام وظیفه می‌پردازند.

این همایش امروز سه‌شنبه 18 دی با حضور مدیران فرودگاه‌های سراسر کشور و مدیران ستادی در فرودگاه مهرآباد آغازشده است و تا فردا ادامه خواهد داشت.

اخبار مرتبط

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین