| کد خبر: 171481 |

تلاش سازمان هواپیمایی کشوری جهت استمرار و ارتقا جایگاه دانشکده صنعت هوایی ادامه خواهد داشت.

تین‌نیوز | 

سازمان هواپیمایی کشوری از موضع بسیج دانشجویی دانشکده صنعت هواپیمایی کشور مبنی بر حفظ این مرکز به‌عنوان یک الگوی نمونه و نخبه جهت تربیت متخصصان صنعت هواپیمایی دفاع می‌کند.

به گزارش تین‌نیوز وبه نقل از سازمان هواپیمایی کشوری، در اظهارات این دانشجویان آمده است که کشورهای توسعه‌یافته همواره در جهت گسترش و توسعه دانشگاه‌های هوانوردی و ایجاد قطب علمی هوانوردی در منطقه تلاش می‌کنند این در حالی است که در کشور ما نه‌تنها اقدامی برای توسعه این مرکز آموزش تخصصی دولتی صورت نگرفته بلکه در قدم‌های متوالی نسبت به تقلیل جایگاه آن همت گمارده می‌شود در همین راستا؛ سازمان هواپیمایی کشوری بر این اعتقاد است که کمرنگ کردن و تعطیلی این دانشکده، عدم تامین نیروی متخصص صنعت حمل‌ونقل هوایی در آینده‌ای نه‌چندان دور و به تعبیری خالی کردن صنعت از بدنه کارشناسی و مدیریتی ازجمله پیامد این اقدام به شمار خواهد رفت.

با توجه به سابقه دیرینه دانشکده صنعت هواپیمایی کشوری در تربیت نیروی متخصص متناسب با نیاز صنعت هوانوردی کشور و تجربیات و امکانات موجود در آن‌که زمینه‌ساز ایجاد دید و فرهنگ مناسب دانش‌آموختگان نسبت به صنعت است، لزوم استمرار فعالیت‌ها و حتی تقویت و حمایت از این دانشکده را چه از نگاه نیازسنجی تخصصی سازمان هواپیمایی کشوری و چه از اقبال دانشجویان دوچندان کرده است.

نقطه قوت صنعت هواپیمایی در تمام طول دوران تحریم، نیروی انسانی کارآمد بوده است و هر نوع اقدام در جهت تضعیف این نقطه قوت، پیامدهای غیرقابل جبرانی برجای خواهد گذاشت.

صنعت هواپیمایی حدود 100 سال سابقه دارد و این مرکز باسابقه بیش از هفت‌دهه از اعتبار غیرقابل‌انکار هوانوردی کشور به شمار می‌رود بر همین اساس تخریب این میراث تاریخی هوانوردی، هیچ جایگزینی نخواهد داشت.

با توجه به نیاز روزافزون صنعت هواپیمایی کشور به تربیت نیروی متخصص و متعهد و نقش دانشکده صنعت هواپیمایی کشور در این زمینه، سازمان هواپیمایی کشوری تلاش می‌کند تا بار دیگر این مرکز آموزش عالی بتواند نسبت به جذب جوانان علاقه‌مند و آموزش دانشجویان نخبه اقدام و موضوع را تا حصول نتیجه پیگیری خواهد کرد.

دانشکده صنعت هواپیمایی کشوری قدیمی‌ترین مرکز تربیت و تامین نیروی انسانی ماهر و متخصص صنعت هوایی غیرنظامی در کشور هست که از سال ۱۳۲۸ پیشگام اعتلای دانش مربوطه بوده و برنامه‌های خود را همسو با وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اجرا کرده است.

دانشکده به دو روش آکادمیک و آزاد به پذیرش دانشجو اقدام می‌کند که تحصیل در دوره‌های آکادمیک آن زیر نظر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و تنها از طریق پذیرش در کنکور سراسری رشته ریاضی فیزیک میسر بوده است.

این مرکز به‌صورت هیات‌امنایی با بودجه مستقل، اداره می‌شود. پذیرش دانشجو در این مرکز از سال 1392 به‌تدریج به سمت رشته‌های کارشناسی و حذف دوره‌های کاردانی در دوره‌های آکادمیک بوده است. همچنین علاوه بر ارائه دوره‌های کوتاه‌مدت تخصصی برای پرسنل صنعت هواپیمایی، دوره‌های استاندارد B1 و B2 به‌صورت آزاد تحت نظارت سازمان هواپیمایی کشوری ارائه می‌شود.

اخبار مرتبط

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین