| کد خبر: 21971 |

تین نیوز | رئیس پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی گفت: امسال نیز نخستین شناور تحقیقاتی کشور به آب انداخته نخواهد شد.
 
دکتر وحید چگینی اظهار داشت: عدم تخصیص 60 میلیارد اعتبار برای تکمیل ساخت نخستین شناور تحقیقاتی کشور همچنان ادامه دارد.

وی گفت: با پیگیری های انجام شده از سوی معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری و وزارت علوم و فناوری امیدوار بودیم هر چه سریعتر این میزان اعتبار جهت تکمیل نخستین شناور تحقیقاتی کشور تخصیص یابد.

رئیس پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی خاطرنشان کرد: اما شواهد امر حاکی از آن است که این میزان اعتبار امسال نیز تخصیص نیابد.

وی گفت: علاوه بر مشکل تخصیص اعتبار، بخشی از سامانه رانش این شناور نیز برای به آب اندازی هنوز تکمیل نشده است.

دکتر چگینی با اشاره به اینکه ساخت این کشتی تاکنون با پیشرفت 78 درصدی همراه بوده است، خاطرنشان کرد: در صورتی که تجهیزات اندازه گیری سنار خریداری و نصب می شد، بر اساس اعلام پیمانکار مربوطه قصد داشتیم این کشتی را در شهریور ماه امسال به آب اندازی کنیم که این امر نیز منتفی شد.

وی گفت: هر چند سازمان صنایع دریایی به عنوان گروه پیمانکار اعلام کرده تا پایان سال جاری این شناور به آب اندازی خواهد شد اما ما امید چندانی برای تحقق این امر نداریم.

رییس پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی تاکید کرد: به گفته سازمان صنایع دریایی به عنوان پیمانکار ساخت نخستین شناور تحقیقاتی کشور، به منظور ساخت این شناور تا کنون بیش از 200 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

به گفته این مقام مسئول در وزارت علوم ، فناوری و تحقیقات، تا کنون 90 میلیارد ریال بیش از اعتبار پیش بینی شده برای ساخت این شناور هزینه شده است.

دکتر چگینی، خاطرنشان کرد: ساخت نخستین شناور تحقیقاتی کشور از اهمیت زیادی برای پژوهشگاه ملی علوم جوی و اقیانوسی برخوردار است.

به گفته وی، با اتمام ساخت این شناور و به آب اندازی آن دیگر برای انجام گشت های تحقیقاتی مجبور به اجاره شناورهای سایر ارگان نیستیم و به راحتی می توانیم در هر زمانی که اراده کنیم گشت های تحقیقاتی را برگزار کنیم.

رئیس پژوهشگاه ملی علوم جوی و اقیانوسی کشور،تاکید کرد:به منظور آگاهی موسسه ملی اقیانوس شناسی از چگونگی ساخت این شناور تحقیقاتی ،علاوه بر بازدید کارشناسان موسسه از چگونگی ساخت،جلساتی به صورت منظم با مسئولان سازمان صنایع دریایی برگزار می شود.

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین