| کد خبر: 180159 |

باوجود ادعای روز گذشته وزیر صنعت مبنی‌بر افزایش تولید خودرو پس از آزادسازی قیمت برخی خودروهای داخلی، طبق آخرین آمار همین وزارت خانه تولید خودرو در آذرماه نسبت به سال گذشته 71.2 درصد کاهش داشته است.

تین‌نیوز | 

باوجود ادعای روز گذشته وزیر صنعت مبنی‌بر افزایش تولید خودرو پس از آزادسازی قیمت برخی خودروهای داخلی، طبق آخرین آمار همین وزارتخانه تولید خودرو در آذرماه نسبت به سال گذشته 71.2 درصد کاهش داشته است.

به‌گزارش تین‌نیوز به نقل از ایسنا، در آذرماه سال‌جاری تولید انواع خودرو از ۱۴۶ هزار و ۳۸۲ دستگاه در آذرماه سال گذشته به ۴۲ هزار و ۱۴۵ دستگاه کاهش‌یافته است.

تولید انواع سواری در آذرماه سال‌جاری کاهش ۷۲ درصدی  داشته و از ۱۳۶ هزار و ۸۲۸ دستگاه در آذرماه سال گذشته به ۳۸ هزار و ۲۷۵ دستگاه رسیده است.

انواع ون نیز با تولید ۶۱ دستگاه در آذرماه امسال نسبت به مدت مشابه در سال گذشته که ۱۳۶ دستگاه تولید داشته، کاهش تولید ۵۵.۱ درصدی را تجربه کرده است.

تولید انواع وانت و اتوبوس نیز همچون موارد ذکرشده با کاهش روبرو شده است. طبق آمار تولید وانت با ۲۹۴۹ دستگاه در آذرماه سال‌جاری نسبت به تولید ۷۶۸۵ دستگاهی در مدت مشابه سال گذشته، ۶۱.۶ درصد کاهش داشته است و تولید اتوبوس نیز با کاهش ۹۱.۲ درصدی همراه بوده و از ۱۳۶ دستگاه در آذرماه سال گذشته به ۱۲ دستگاه رسیده است.

همچنین کامیونت، کامیون و کشنده با تولید ۷۰۰ دستگاه در آذرماه سال‌جاری نسبت به تولید ۱۴۵۴ دستگاه در مدت مشابه سال گذشته، کاهش تولید ۵۱.۹ درصدی را تجربه کرده است.

در مقابل تنها مینی‌بوس و میدل‌باس بوده که رشد تولید ۳.۵ درصدی داشته و تولید آن از ۱۴۳ دستگاه در آذر سال گذشته، به ۱۴۸ دستگاه رسیده است.

علاوه‌بر این آمار تجمیعی تولید خودرو در ۹ ماه اول سال‌جاری تا پایان آذرماه نیز بدین‌صورت است که کاهش تولید ۳۱ درصدی رخ‌داده و میزان تولید از  یک‌میلیون و ۱۰۶ هزار و ۳۸۵ دستگاه در ۹ ماه اول سال ۱۳۹۶ به ۷۶۳ هزار و ۵۱۹ دستگاه در سال‌جاری رسیده است.

در مقایسه آمار تولید ماه آبان سال‌جاری با آذرماه هم تولید خودرو با کاهش هفت هزار و 852 واحدی بیش از 17 درصد کاهش داشته است.

اخبار مرتبط

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین