| کد خبر: 173548 |

قطعه‌سازان و خودروسازان اجازه انحصاری کردن بازار را ندارند. عباس جعفری‌دولت‌آبادی، دادستان تهران با اعلام این مطلب گفت: این شرکت‌ها املا حق ندارند کاری کنند که انحصار ایجاد شود و ثانیه این انحصار منجر به کمبود کالا و توقف تولید خودرو شود.

تین نیوز

قطعه‌سازان و خودروسازان اجازه انحصاری کردن بازار را ندارند. عباس جعفری‌دولت‌آبادی، دادستان تهران با اعلام این مطلب گفت: این شرکت‌ها املا حق ندارند کاری کنند که انحصار ایجاد شود و ثانیه این انحصار منجر به کمبود کالا و توقف تولید خودرو شود.

به‌گزارش تین‌نیوز به نقل از فارس، جعفری‌دولت‌آبادی در جمع خبرنگاران با اشاره به اقدامات صورت گرفته در رابطه با پرونده‌های اخیر اقتصادی از برگزاری دو جلسه طی امروز در رابطه با شعب ویژه و همچنین خودروسازان خبر داد و گفت: در این جلسه خودروسازان در رابطه با مشکلات تأمین ارز با توجه به افزایش قیمت ارز، تأمین قطعات با توجه به اینکه برخی شرکت‌های قطعه‌سازی قطعات را تحویل نمی‌دهند، انبار کردن خودرو‌های مختلف که مکرراً از رسانه‌ها پخش‌شده بود و همچنین قیمت خودرو مسائلی را بیان کردند.

او بابیان اینکه بخش تحریم به حوزه‌های بانک مرکزی و وزارتخانه‌های اقتصادی برمی‌گردد که دادستانی در این بخش کاری نمی‌تواند انجام دهد، ولی پیغام آن‌ها را به این دستگاه‌ها خواهد برد، به مشکلات مطرح‌شده مبنی‌بر تأمین قطعات خودرو اشاره و تصریح کرد: برخی از شرکت‌های قطعه‌سازی در دادستانی پرونده دارند که این پرونده‌ها مفتوح است.

دادستان تهران افزود: این شرکت‌ها درگذشته سعی کردند با انحصار در تولید برخی از قطعات، امروز از این انحصار استفاده کنند که لازم است تأکید کنم که شرکت‌های قطعه‌سازی و خودروسازی حق ندارند کاری کنند که املا انحصار ایجاد شود و ثانیه این انحصار منجر به کمبود کالا و توقف تولید خودرو شود.

جعفری‌دولت‌آبادی از وزارتخانه‌های مرتبط با این دستگاه‌ها خواست که به این بخش کمک کنند و خاطرنشان کرد: بخش قضایی این مسئله حتماً رسیدگی خواهد شد و اجازه نخواهیم داد که این شرکت‌های متخلف بخواهند روی خودروساز‌ها اثر بگذارند.

دادستان تهران در رابطه با بحث نگهداری و دپوی خودرو‌ها نیز اظهارکرد: چندین گزارش از رسانه‌ها در این زمینه پخش شد و همچنین براساس گزارش پلیس مبنی‌بر شناسایی دو انبار بزرگ نگهداری خودرو، روز چهارشنبه گذشته یکی از معاونین خود را به یکی از این انبار‌ها اعزام کردم و مطابق بررسی‌ها مشخص شد که در هر دو انبار خودرو‌هایی که قطعات آن‌ها ناقص است، نگهداری می‌شود.

او از رسانه‌ها و همه دستگاه‌ها خواست که به اعتماد مردم در این بخش آسیب نرسانند و ادامه داد: در جلسه امروز تأکید شد که خودروسازان حق ندارند خودروهایشان را انبار کنند به‌دلیل اینکه امروز مردم از رسانه‌ها می‌شنوند که این خودروها در انبار‌ها برای گران‌فروشی دپو می‌شود.

جعفری‌دولت‌آبادی تصریح کرد: توضیحاتی که خودروسازان امروز ارائه کردند تا حدی قانع‌کننده بود، ولی قطعاً اگر گزارشی مبنی‌بر دپوی بی مبنای خودرو و بدون عرضه به دادستانی ارجاع شود، حتماً در این بخش ورود و اقدام خواهیم کرد.

دادستان تهران در رابطه با توضیحات خودروسازان در مورد گران کردن خودرو نیز افزود: در این جلسه تأکید شد که درزمانی که تحریم و جنگ آمریکا علیه انقلاب اسلامی است نباید مردم که پشتیبان انقلاب هستند را با گرانی نابهنگام و چندباره مأیوس کنیم.

او با اشاره به توجیهات خودروسازان درزمینهٔ افزایش قیمت خودرو خربازار، مبنی‌براینکه بخش دلالی است که به افزایش قیمت خودرو‌ها دامن می‌زند، از وزیر صنعت و سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان خواست که به این موضوع ورود کنند.

اخبار مرتبط

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین