| کد خبر: 187077 |

عملیات اجرایی بخش انتهایی مسیر نیز با پیشرفت فیزیکی 10 درصد به تازگی آغاز شده که با توجه به قرار داشتن این محدوده در منطقه کوهستانی و مجاورت با تاسیسات سد و رودخانه تنگاب مشتمل بر 7 دستگاه تونل به طول 3.5 کیلومتر است.

تین‌نیوز | 

معاون وزیر راه و شهرسازی در دومین روز از سفر به استان فارس به همراه رییس کمیسیون عمران از پروژه‌های راهسازی این استان بازدید کرد و گفت: اتصال شبکه راه‌های استان فارس به کریدورهای اصلی کشور علاوه بر کاهش ترافیک و افزایش ایمنی به توسعه بیشتر اقتصادی و اجتماعی این استان نیز کمک خواهد کرد.

به گزارش تین‌نیوز به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، خیراله خادمی در دومین روز از سفر به استان فارس به همراه رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از پروژه‌های این استان بازدید کرد و  در خصوص محور فیروزآباد- فراشبند گفت:  این محور 34 کیلومتر  طول دارد که در حال حاضر کل عملیات زیرسازی به اتمام رسیده، لایه اول آسفالت بجز بخش گنبدهای نمکی به طول حدود 500 متر انجام شده و 7 کیلومتر از لایه دوم نیز اجرا شده است.

وی افزود: این محور در بخش کوهستانی قرار داردکه بخش‌‌هایی  از مسیر  به دلیل  وجود گنبدهای نمکی دچار حفره‌هایی شده و همین مسئله روند اجرای پروژه را با کندی رو‌به‌رو کرده است. هم اکنون در حال حل مشکل و اجرای عملیات پیشگیرانه برای این موضوع هستیم.

معاون وزیر راه وشهرسازی در ادامه از احداث بزرگراه شیراز- کوار- فیروز‌آباد- جم بازدید کرد و ضمن تاکید بر اهمیت این محور برای استان گفت: این محور کوتاه‌ترین مسیر اتصال عسلویه به مرکز کشور است و با توجه به موقعیت منطقه ویژه پارس جنوبی و لزوم دسترسی سریع و ایمن به مناطق مرکزی تکمیل شدن این محور در اولویت قرار دارد.

خادمی همچنین بیان داشت: در حال حاضر حدفاص سراز تا کوار به بزرگراه تبدیل شده و در دسترس هموطنان قرار دارد. عملیات اجرایی 31 کیلومتر قطعات یک و دو کوار تا فیروزآباد نیز به اتمام رسیده است و 10 کیلومتر دیگر باقی مانده که در صورت تامین اعتبار مورد نیاز در نیمه دوم سالجاری و طبق برنامه زمان‌بندی شده تکمیل و به طور پیوسته زیرعبور ترافیک قرار می‌گیرد.

وی در خصوص عملیات اجرایی قطعه 3 این محور توضیح داد و افزود: عملیات اجرایی بخش انتهایی مسیر نیز با پیشرفت فیزیکی 10 درصد به تازگی آغاز شده که با توجه به قرار داشتن این محدوده در منطقه کوهستانی و مجاورت با تاسیسات سد و رودخانه تنگاب مشتمل بر 7 دستگاه تونل به طول 3.5 کیلومتر است.

اخبار مرتبط

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین