| کد خبر: 2831 |

تین نیوز | عضو شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه متروی تهران سال گذشته 10 کیلومتر توسعه پیدا کرد، گفت: تهران 150 کیلومتر خط مترو کم داد که راه اندازی آن نیازمند امکانات و اعتبارات لازم است.
 
ابوالفضل قناعتی با بيان اين كه برای خطوط باقی مانده مترو و مسیرهایی که باید اضافه شود برنامه ریزی شده و هزینه های آن مشخص است گفت: در واقع ما طبق برنامه 150 کیلومتر خط مترو کم داریم که راه اندازی آن نیازمند امکانات و اعتبارات لازم است.
 
وی با بیان این که توسعه خطوط مترو در تهران نیازمند اعتبار و سهم دولت است، تصریح کرد: قرار بود سالانه 30 کیلومتر توسعه مترو را در پایتخت داشته باشیم که در سال گذشته 9 تا 10 کیلومتر بیشتر نداشتیم. بنابراین یارانه و سهم دولت در بخش حمل و نقل عمومی به ویژه مترو باید مشخص شود.
 
عضو شورای اسلامی شهر تهران با تأکید بر اینکه حمل و نقل عمومی نیاز به یارانه دارد، افزود: دولت باید اعتبار این حوزه را پرداخت کند که متاسفانه تا کنون انجام نشده است.
 
قناعتی با اشاره به پیش بینی توسعه 150 کیلومتری خط مترو در تهران گفت: اگر 150 کیلومتر راه اندازی مترو را در برنامه پنج ساله دوم شهرداری تهران در نظر بگیریم باید در سال جدید، 30 کیلومتر توسعه مترو داشته باشیم و این کار باید از طریق فاینانس تامین شود.
 
وی با تاكيد بر اينكه  اگر دولت کمک خود را در بخش حمل و نقل عمومی پرداخت کند افزایش خطوط حمل و نقل در پایتخت را شاهدخواهيم بود گفت: توسعه حمل و نقل عمومي ارتباط مستقیمی در بحث کاهش آلودگی هوا و آلاینده های سطح شهر دارد. بنابراین باید تا جایی که امکان دارد از ظرفیت های موجود برای تامین اعتبار لازم استفاده کند.

اخبار مرتبط

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

  • شهروند منطقه ۱۷ 0 0

    چرا آقایان شورای شهر با وجود قولهایی که داده اند مبنی بر اینکه یکماهه تکلیف مسیر راه آهن تهران - تبریز به طول ۱۰ کیلومتر در مناطق ۱۷ و ۱۸ تهران را روشن میکنند. به وعده خود عمل نمی کنند. زیرا تونل این مسیر اسفند سال ۹۰ تکمیل شد و خبر واگذاری آن از طرف راه آهن به مترو تهران منتشر شد اما با وجود آماده شدن تونلها هیچ کاری برای ریلگذاری این مسیر و راه اندازی مترو نشده است. آیا هنوز راه آهن این تونل را به شرکت مترو واگذار نکرده است یا این تونل به شرکت مترو واگذار شده ولی شهرداری و شرکت مترو سهل انگاری می کند. درخواست می کنم نمایندگان شورای شهر این موضوع را مدنظر قرار دهند که مناطق ۱۷ و ۱۸ تهران جزو متراکمترین وفقیرترین مناطق تهران است و زیرساختهای مترو که تونل می باشد با بودجه چند هزار میلیاردی آماده شده است اما این پروژه همینطور رها شده است؟

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین