صادرات بیش از ۴۶۵ هزارتن کالا از پایانه مرزی بیله سوار

مدیر پایانه مرزی بیله سوار گفت: در ۱۰ ماه گذشته از سال جاری ۴۶۵ هزارتن کالا صادر شده است و شاهد افزایش ۲۲ درصدی صادرات از مرز بیله سوار استان اردبیل هستیم.

صادرات بیش از ۴۶۵ هزارتن کالا از پایانه مرزی بیله سوار
تین نیوز

مدیر پایانه مرزی بیله سوار گفت: در ۱۰ ماه گذشته از سال جاری ۴۶۵ هزارتن کالا صادر شده است و شاهد افزایش ۲۲ درصدی صادرات از مرز بیله سوار استان اردبیل هستیم.

به گزارش تین نیوز به نقل از ایمنا، لطف الله بابایی، در بازدید از وضعیت پایانه مرزی اظهار کرد: در ۱۰ ماه گذشته از سال جاری ۴۶۵ هزار و ۵۷۱ تن کالا توسط ۲۱ هزار و ۵۹۸ دستگاه کامیون از مرز بیله سوار صادر شده است و نسبت به مدت مشابه سال قبل که حدود ۳۸۳ هزار تن کالا صادر شده بود، افزایش ۲۲ درصدی را شاهد هستیم.

وی افزود: عمده کالاهای صادر شده از این پایانه مرزی انواع کاشی، فلفل، نمک، شیشه، سنگ های ساختمانی و سیب زمینی است.

مدیر پایانه مرزی بیله سوار با اشاره به اینکه در ۱۰ ماه گذشته ۲۴ هزار و ۷۲۴ تن کالا توسط هزار و ۲۳۳ دستگاه کامیون وارد مرز بیله سوار شده است، تصریح کرد: ۸۵ درصد از این کالاها توسط کامیون های ایرانی، هشت درصد توسط کامیون آذری و هفت درصد نیز توسط کامیون سایر ملیت ها وارد مرز بیله سوار شده است.

بابایی بابیان اینکه در این مدت ترانزیت ورودی ۳۳۶ هزار و ۵۲۵ تن کالا در مرز بیله سوار است، اظهار کرد: این میزان کالا توسط ۱۵ هزار و ۶۴۷ دستگاه کامیون از مرز بیله سوار ترانزیت ورودی شده است.

وی افزود: در ۱۰ ماه گذشته از ترانزیت خروجی ۵۱۳ هزار و ۸۲۰ تن کالا توسط ۲۳ هزار و ۴۷۲ دستگاه کامیون از مرز بیله سوار انجام شده است و از این مقدار ۲۸۰ هزار و ۵۲۱ تن کالا توسط ۱۲ هزار و ۷۲۷ دستگاه کامیون ایرانی، ۱۹۵ هزار و ۷۸۰ تن کالا توسط هشت هزار و ۳۷۴ دستگاه کامیون آذری، ۳۰ هزار و ۶۵۶ تن کالا توسط دو هزار کامیون ترکیه و شش هزار و ۸۵۳ تن کالا نیز توسط ۳۲۷ دستگاه کامیون سایر ملیت ها از مرز بیله سوار ترانزیت خروجی شده است.

مدیر پایانه مرزی بیله سوار با اشاره به تردد ۱۰۹ هزار و ۵۱۹ دستگاه ناوگان اعم از پرو خالی در مرز بیله سوار در ۱۰ ماه گذشته ادامه داد: از این تعداد ۵۹ هزار و ۴۸۵ دستگاه وارد و بیش از ۵۰ هزار دستگاه نیز از مرز خارج شده است.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.
  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.