بازدید سایت : ۲۶۱۲۰

مزایای فعال شدن کریدور روسیه - عربستان برای ایران

یک کارشناس حمل ونقل ریلی گفت: ذات فعال شدن مسیر کریدوری روسیه به عربستان می تواند خبر خوبی برای ایران باشد، اینکه تجار دیگر هم بفهمند که ایران چنین قابلیتی دارد و می توانند بارشان را از اینجا عبور دهند، به نفع ماست.

مزایای فعال شدن کریدور روسیه - عربستان برای ایران
تین نیوز

یک کارشناس حمل ونقل ریلی گفت: ذات فعال شدن مسیر کریدوری روسیه به عربستان می تواند خبر خوبی برای ایران باشد، اینکه تجار دیگر هم بفهمند که ایران چنین قابلیتی دارد و می توانند بارشان را از اینجا عبور دهند، به نفع ماست.

به گزارش تین نیوز به نقل از ایسنا، جواد شاهجویی اظهار کرد: در فرآیند ترانزیت از مسیرهای جدید، گام اول این است که فورواردرها و تجار برای اینکه بتوانند قابلیت اطمینان آن مسیر را بررسی کنند، یک حمل ونقل آزمایشی یا تست ران از آن مسیر انجام می دهند و این تست ران اهمیت زیادی دارد، به خصوص برای کشور میزبان.

وی ادامه داد: به طور معمول کشورهایی که می خواهند میزبان یک کریدور یا مسیر جدید شوند، تلاش می کنند در آن تست ران موفق عمل کنند تا بتوانند اعتماد تجار بیشتری را به آن مسیر جذب کنند و آن مسیر فعالیت بیشتری را به خود ببیند و توسعه پیدا کند؛ از این منظر این تست ران اهمیت زیادی داشته برای کشور ما، زیرا ما میزبان یک مسیر جدید از مبدا روسیه به عربستان می شویم و علاوه بر اینکه برای ما مزیت دارد، به واسطه این مسیر تجارت بین این دو کشور هم رونق پیدا می کند و این هم به نفع ما خواهد بود.

 

این کارشناس حمل ونقل ریلی در پاسخ به اینکه ادامه این روند چه شرایطی را می طلبد، گفت: در تست ران ها ما یک نسخه آزمایشی از مسیر را به طرف دوم و سوم ارایه می دهیم، به همین دلیل نیاز است ما قابلیت اطمینان و دسترس پذیری که در زمان تست ران ارائه دادیم را در باقی مسیر هم ارایه دهیم. درواقع اگر بارهای دیگری از این مسیر بخواهد توسط فورواردی که این بار را برده عبور کند، ما هم باید مطلوبیت و پایداری را فراهم کنیم که این کریدور کم کم به سمت تثبیت شدن پیش برود.

شاهجویی اظهار کرد: برای اینکه بخواهیم در تصمیم گیری دو طرف در ادامه روند انتقال بار از این مسیر تاثیرگذار باشیم، باید بتوانیم هر طور که در این تست ران عمل کردیم عمل کرده و مسیر را تثبیت کنیم و زمان بندی مشخصی برای تجاری که می خواهند از این مسیر استفاده کنند تعریف کرده که بدانند اگر بخواهند از این مسیر عبور کنند، با چنین شرایط زمانی و فرآیندهایی روبرو هستند و این باعث می شود یکی از گزینه ها برای ترانزیت کالایشان را مسیر ایران در نظر بگیرند.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.
  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

  • ناشناس

    اگر روزی راه اهن از اهواز به کویت کشیده شود می توان به رویا رسیدن به عربستان سعودی داریم