| کد خبر: 4787 |

در پاسخ نایب‌رئیس فراکسیون بنادر به تین‌نیوز مطرح شد:

تین نیوز | فراکسیون بنادر مجلس از سازمان بنادر خواست تا هرچه زودتر، فرد شایسته ای را به عنوان مدیر بندر شهیدرجایی معرفی کند.

به گزارش تین نیوز، اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان که بیش از 70 بندر و از جمله بندر شهید رجایی را در زیرمجموعه خود دارد، حدود یک سال است که بدون مدیر و با "سرپرست" ادراره می شود.

پس از کناره گیری علی اکبر صفایی از مدیریت اداره بنادر و دریانوردی هرمزگان در اسفندماه 91، استیری، معاون دریایی سازمان بنادر، سرپرستی این اداره کل را به عهده گرفت و مدت 6 ماه در این سمت فعالیت کرد تا این که مدیرعامل وقت سازمان بنادر، حمیدرضا دلبری را به مدیریت این بندر منصوب کرد. با این حال کمتر از 6 ماه بعد، دلبری بازنشسته شد و مدیرعامل جدید سازمان بنادر، مجددا سرپرستی این اداره را به استیری سپرد تا وی، بار دیگر سرپرستی این اداره مهم و بنادر تابعه را به عهده بگیرد.

در میان این تغییرات مدیریتی، بنادر مهمی همچون بندر شهیدرجایی نیز بدون مدیر مانده و در حال حاضر با سرپرستی استیری اداره می شوند.

90 درصد عملیات تخلیه و بارگیری کشور و نیز حدود 60 درصد صادرات و واردات کشور، از طریق بندر شهید رجایی صورت می گیرد و از این بندر به عنوان مهم ترین بندر تجاری کشور یاد می شود. همچنین با توجه به اینکه رئیس جمهور کشورمان در سفر اخیر خود به استان هرمزگان، بازدید جداگانه ای از بندر شهید رجایی داشت و بر تکیمل فازهای دوم و سوم این بندر تاکید کرد، به نظر می رسد تعیین تکلیف مدیریت این بندر باید یکی از اولویت های اصلی سازمان بنادر و دریانوردی در سال جاری باشد.

پیگیری مجلس در زمینه تعیین مدیر بندر شهیدرجایی از سوی سازمان بنادر
اکنون از فراکسیون بنادر مجلس خبر می رسد که پیگیری ها درباره تعیین تکلیف مدیریت این بندر مهم ادامه دارد.

منصور آرامی، نایب رئیس فراکسیون توسعه بنادر و صنایع دریایی مجلس در این باره به تین نیوز گفت: دولت و سازمان بنادر، برنامه هایی برای بندر شهیدرجایی دارند که مرتب از سوی فراکسیون و کمیسیون رصد می شود.

وی با بیان این که فعال سازی فاز دوم ترمینال بندر از جمله این برنامه هاست، افزود: همچنین رئیس جمهور کشورمان در سفر به استان هرمزگان، وعده داد که فازهای دوم و سوم در همین دولت یازدهم به اتمام برسد و حتی بتوانیم فاز 4 و 5 را نیز کلنگ بزنیم.

نایب رئیس فراکسیون بنادر ادامه داد: البته این بندر مدتی است که متاسفانه مدیر ندارد و با سرپرست اداره می شود که در این باره ما تذکر داده ایم و قرار شده در همین ماه، حتما مدیر شایسته ای از سوی سازمان بنادر برای این بندر فرستاده شود تا به اوضاع این بندر سر و سازمان دهد و بتواند از ظرفیت های این بندر به درستی استفاده کند.

آرامی افزود: علاوه بر پیگیری هایی که در فراکسیون بنادر درباره این بندر داریم، در کمیسیون عمران نیز جلسه ای با خود سازمان بنادر نیز جلسه ای خواهیم داشت تا مباحث قانونی مربوط به این بندر را بررسی کنیم و پیگیری های لازم را در این باره انجام دهیم.

اخبار مرتبط

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین