| کد خبر: 164406 |

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی از افزایش ۸ درصدی عملیات تخلیه و بارگیری کالا و رونق چشمگیر ترانزیت، صادرات و ترانشیپ در بزرگ‌ترین بندر تجاری ایران طی یک سال گذشته خبر داد.

تین‌نیوز | 

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی از افزایش ۸ درصدی عملیات تخلیه و بارگیری کالا و رونق چشمگیر ترانزیت، صادرات و ترانشیپ در بزرگ‌ترین بندر تجاری ایران طی یک سال گذشته خبر داد.

به گزارش تین‌نیوز به نقل از روابط عمومی اداره‌کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، الله‌مراد عفیفی‌پور ضمن اشاره به عملکرد منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی طی دوازده‌ماهه سال «اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال» گفت: طی سال ۹۶، درمجموع ۸۷ میلیون و ۳۷ هزار و ۶۰ تن کالای نفتی و غیرنفتی در بزرگ‌ترین بندر تجاری ایران تخلیه و بارگیری شد که در هم سنجی با سال پیش از آن ۸ درصد رشد داشته است.

وی ادامه داد: از مجموع عملیات انجام‌شده در این بندر، ۵۹ میلیون و ۹۸۵ هزار و ۴۸۰ تن مربوط به کالاهای غیرنفتی با رشد ۱۱ درصدی و ۲۷ میلیون و ۵۱ هزار و ۵۸۰ تن اختصاص به فرآورده‌های نفتی با افزایش ۳ درصدی دارد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان همچنین در ادامه میزان صادرات کالاهای غیرنفتی در بزرگ‌ترین بندر تجاری ایران را ۳۹ میلیون و ۳۹۹ هزار و ۳۶۴ تن با رشد ۸ درصدی عنوان کرد و افزود: در همین مدت، همچنین بیش از نُه میلیون و ۵۸۵ تن کالای غیرنفتی از طریق این بندر وارد کشور شد که رقم آن نسبت به سال گذشته تغییری نداشته است.

  افزایش ۲۲ درصدی ترانزیت غیرنفتی

عفیفی‌پور حجم کل کالاهای ترانزیت شده از طریق بندر شهید رجایی طی دوازده‌ماهه سال گذشته را ۵ میلیون و ۲۹۰ هزار و ۶۹۲ تن اعلام کرد و افزود: این رقم در هم سنجی با سال گذشته رشد ۲۲ درصدی داشته است.

رشد ۵۳ درصدی ترانشیپ غیرنفتی

وی از کابوتاژ بیش از ۵۱ هزار تن ازاین‌گونه کالاها طی مدت یادشده سخن به میان آورد و افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون، سه میلیون و ۴۰۷ هزار و ۸۳۳ تن کالای غیرنفتی نیز از طریق خطوط کشتیرانی فیدری به بنادر دیگر با ثبت افزایش ۵۳ درصدی ترانشیپ شد.

رونق تجارت دریایی فرآورده‌های نفتی

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی در بخش دیگری از سخنان خود از رشد مثبت یک‌درصدی صادرات فرآورده‌های نفتی از طریق این بندر خبر داد و گفت: طی یک سال گذشته، هشت میلیون و ۱۲۰ هزار و ۱۶۰ تن از طریق این بندر به خارج از کشور صادر شد.

عفیفی پور بیان کرد: طی این مدت، واردات دو میلیون و ۷۴۱ هزار و ۶۴۲ تن فرآورده‌های نفتی، ترانزیت ۴۳ هزار و ۱۳۵ تن و کابوتاژ ۱۶ میلیون و ۱۴۶ هزار تن با رشد ۷ درصدی به ثبت رسید.

 عملیات کانتینری

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان همچنین از تخلیه و بارگیری دو میلیون و ۶۰۵ هزار و ۴۳۵ TEU کانتینر با افزایش ۱۴ درصدی در بزرگ‌ترین و پیشرفته‌ترین بندرکانتیتری کشور طی دوازده‌ماهه سال گذشته، خبر داد.

وی با اعلام این مطلب که بزرگ‌ترین بندر تجاری ایران طی سال گذشته میزبان ۳ هزار و ۹۸۶ فروند شناور با تناژهای مختلف بوده است که از این میزان شناور ورودی به بندر شهید رجایی، بیش از ۳ هزار  و ۳۵۶ فروند بالای هزار تن وزن داشته‌اند.

اخبار مرتبط

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین