| کد خبر: 267584 |

تدوین لایحه تغییر اقلیم برای گسترش اقتصاد سبز

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه یکی از سیاست های کلان راهبردی جمهوری اسلامی ایران ضرورت گسترش اقتصاد سبز با رونق صنایع کم کربن و استفاده از انرژی های پاک است، گفت: در این راستا دولت سیزدهم نیز اقدامات قابل توجهی در بخش داخلی و بین المللی انجام داده، از جمله این که لایحه تغییر اقلیم در دولت سیزدهم تدوین شده است.

تین نیوز

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه یکی از سیاست های کلان راهبردی جمهوری اسلامی ایران ضرورت گسترش اقتصاد سبز با رونق صنایع کم کربن و استفاده از انرژی های پاک است، گفت: در این راستا دولت سیزدهم نیز اقدامات قابل توجهی در بخش داخلی و بین المللی انجام داده، از جمله این که لایحه تغییر اقلیم در دولت سیزدهم تدوین شده است.

به گزارش ایسنا، مهرداد بذرپاش در مراسم افتتاحیه هفتمین کنفرانس بین المللی تغییر اقلیم، اظهار کرد: امروزه تغییر اقلیم در جهان به عنوان یکی از چالش ها و فرصت های تاریخی جهت تحول بنیادین در توسعه فناوری های حوزه تولید انرژی در هزاره فعلی مطرح است.

وی ادامه داد: گرمایش جهانی ناشی از افزایش غلطت گازهای گلخانه ای موجب تغییرات آشکاری در فراسنجه های اقلیمی بسیاری از کشورهای جهان شده است. افزایش دما، کاهش باران و افزایش پدیده های مخرب جوی و اقلیمی به ویژه در دو دهه اخیر مهم ترین آثار این چالش مهم جهانی است. این تغییرات می تواند باعث اخلال در رویکرد جامع بهبودبخشی به کیفیت زندگی در جهت تحقق رفاه اقتصادی، اجتماعی و محیطی در جوامع بشری شود.

وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: پدیده تغییر اقلیم در کنار چالش های مرتبط با آن فرصتی را ایجاد کرده است تا سیاست گذاران و متخصصان با همکاری تنگاتنگ با یکدیگر به توسعه و حمایت از فناوری های مختلف تولید انرژی بپردازند. تلاش برای توسعه انرژی های سبز از قبیل انرژی های خورشیدی، بادی و صلح آمیز هسته ای از این دست است.

بذرپاش ادامه داد: حرکت از نیروگاه به سوخت های فسیلی به سبدی متنوع از انرژی های پاک و سبز جهت تامین سوخت و انرژی یکی از دستاوردهای مهم هم افزایی میان دانشمندان و سیاست گذاران است که به سرمایه گذاری هرچه بیشتر جهت آموزش اقشار مختلف و استفاده حداکثری از بخش انرژی های سبز نیاز دارد.

وی افزود: براساس روندهای جهانی می توان دریافت که مناسب ترین گزینه برای تنوع بخشی به سبد انرژی کشور توسعه انرژی های تجدید پذیر است. برای نمونه پیش بینی روند آینده تولید برق در جهان نشان می دهد که تا سال ۲۰۵۰ میلادی انرژی خورشیدی به بزرگترین تولید منبع برق بشر تبدیل می شود.

وزیر راه و شهرسازی خاطر نشان کرد: کشور ایران نیز با توجه به استعداد جغرافیایی خود در میزان تابش خورشید در میان سایر انرژی های تجدید پذیر دارای پتانسیل بالایی برای توسعه انرژی خورشید و صادرات آن هم حتی به کشورهای منطقه است.

بذرپاش بیان کرد: یکی از سیاست های کلان راهبردی و قطعی جمهوری اسلامی ایران ضرورت گسترش اقتصاد سبز با رونق صنایع کم کربن، استفاده از انرژی های پاک و اصلاح الگوی تولید است. در این راستا دولت سیزدهم نیز اقدامات قابل توجهی در بعد داخلی و بین المللی اجرا کرده، از جمله این که لایحه تغییر اقلیم در دولت سیزدهم تدوین شده است.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید

اخبار مرتبط

خواندنی ها

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

نظرسنجی
آیا جلسات اخیر مدیرعامل راه آهن با مدیران شرکت‌های مالک لوکوموتیو و واگن و تأکید ایشان بر حمایت از بخش خصوصی، تا کنون در بهبود وضعیت این شرکت ها مؤثر بوده است؟