آمار نوسازی در شهر تهران نسبت به سال گذشته ۳ برابر شد

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت: همکاری پر رنگ شهرداری ها و شرکت بازآفرینی شهری ایران منجر به تسریع نوسازی مسکن در بافت های فرسوده می شود و هم اینک آمار نوسازی در شهر تهران نسبت به سال گذشته سه برابر شده است.

آمار نوسازی در شهر تهران نسبت به سال گذشته ۳ برابر شد
تین نیوز

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت: همکاری پر رنگ شهرداری ها و شرکت بازآفرینی شهری ایران منجر به تسریع نوسازی مسکن در بافت های فرسوده می شود و هم اینک آمار نوسازی در شهر تهران نسبت به سال گذشته سه برابر شده است.

به گزارش تین نیوز به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمد آیینی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران با بیان این که متولی اصلی نوسازی شهری، شهرداری ها هستند، عنوان کرد: در دولت سیزدهم و با توجه به نگاه مثبت وزیر راه و شهرسازی که شهرداری ها را شرکای راهبردی وزارت راه و شهرسازی می دانند، شتاب دهی به نوسازی مسکن در بافت های فرسوده در اولویت قرار گرفته است.

آمار نوسازی در شهر تهران نسبت به سال گذشته ۳ برابر شد

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران با بیان این که همکاری پر رنگ شهرداری ها و وزارت راه و شهرسازی منجر به تسریع نوسازی مسکن در بافت های فرسوده می شود، گفت: شهرهایی که اکنون از رتبه بالایی در نوسازی بافت های فرسوده برخوردارند؛ عمدتا شهرهایی هستند که شهرداری های آن ها در زمینه نوسازی مسکن بسیار فعال هستند از جمله شهرداری تهران که آمار نوسازی آن نسبت به سال گذشته سه برابر شده است.

آیینی ادامه داد: به منظور افزایش همکاری با شهرداری ها متن تفاهمنامه ای را برای ادارات کل راه و شهرسازی ارسال کرده و از آن ها خواسته ایم این تفاهمنامه را با شهرداری های استان خود امضا کنند، این امر علاوه بر این که سرآغاز همکاری جدی تر با شهرداری ها خواهد بود؛ منجر به شتاب بخشی نوسازی واحدهای مسکونی در بافت های فرسوده و ناکارآمد نیز می شود. 

موافقت ۱۶۰ شهرداری برای ارایه مشوق های شهرسازانه

دبیر ستاد ملی بازآفرینی شهری پایدار با اشاره به این که تاکنون با ۱۶۰ شهرداری این تفاهمنامه امضا شده و کار به خوبی پیش می رود، عنوان کرد: در این تفاهمنامه وظایفی برای شهرداری ها و وظایفی برای وزارت راه و شهرسازی در نظر گرفته شده است. در این تفاهمنامه از شهرداری ها خواسته شده تا سهم خود از ساخت سالانه ۱۵۰ هزار واحد مسکونی در بافت های ناکارآمد را با اعطای مشوق های شهرسازانه، مالی، اداری و بسته تشویقی ۱۹ بندی به متقاضیان انجام دهند.

اطلاع رسانی گسترده به ساکنان بافت های فرسوده برای نوسازی

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: شهرداری ها می توانند در این مسیر برای اطلاع رسانی و تشویق شهروندان به نوسازی واحدهای فرسوده از توان و ظرفیت گروه های جهادی متخصص، بسیج محلات، دفاتر تسهیلگیری و .. استفاده کنند. همچنین مردم باید بدانند در صورت انجام نشدن کارها باید به چه نهاد و سازمانی مراجعه کنند.

ارایه تخفیف ۵۰ تا ۱۰۰ درصدی صدور مجوزها در بافت های فرسوده شهرها

وی کاهش زمان صدور پروانه، ارایه تخفیف ۵۰ تا ۱۰۰ درصدی در صدور مجوزها، همکاری در تدوین برنامه توسعه محلات، ثبت اطلاعات صدور پروانه های ساخت و پیشرفت فیزیکی این پروانه ها در سامانه ستاد ملی بازآفرینی شهری را از مواردی برشمرد که در این تفاهمنامه برعهده شهرداری ها گذاشته شده است.

حمایت مالی از بهسازی معابر خاکی محلات هدف بازآفرینی در اولویت شرکت بازآفرینی است

به گزارش شرکت بازآفرینی شهری ایران، آیینی تصریح کرد: در مقابل از ادارات کل راه و شهرسازی خواسته ایم تا شهرداری ها را آموزش دهند، حلقه های میانی را راه اندازی و مصوبات کمیسیون ماده پنج در بافت های فرسوده را خارج از نوبت پیگیری کنند. همچنین شرکت بازآفرینی شهری ایران، حمایت های مالی در بهسازی معابر خاکی محلات هدف و نیز تکمیل پروژه های نیمه تمام شهرداری ها در بافت های فرسوده  را در اولویت قرار داده است.

۴۱ هزار واحد بافت فرسوده پایتخت در حال نوسازی است

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران با اشاره به این که اکنون در محلات هدف بازآفرینی شهری ساخت و ساز و نوسازی مسکن در حال انجام است، اظهارکرد: تاکید ما بر مردمی سازی است و طی دو سال گذشته در شهر تهران نوسازی بیش از ۴۱ هزار واحد در بافت های فرسوده شروع شده است.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.
  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.