| کد خبر: 183657 |

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری:

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری با اشاره به وضعیت اقتصادی ضعیف ساکنان سکونتگاه‌های غیررسمی مشهد، از طراحی مدلی برای جا به جایی ساکنان بافت‌های ناکارآمد مشهد با هدف گذاری ساخت سه هزار واحد مسکونی در بافت‌های ناکارآمد و نهایی شدن این مدل تا پایان سال خبر داد.

تین‌نیوز | 

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری با اشاره به وضعیت اقتصادی ضعیف ساکنان سکونتگاه‌های غیررسمی مشهد، از طراحی مدلی برای جا به جایی ساکنان بافت‌های ناکارآمد مشهد با هدف گذاری ساخت سه هزار واحد مسکونی در بافت‌های ناکارآمد و نهایی شدن این مدل تا پایان سال خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمد پژمان در نشست ستاد بازآفرینی شهری که با حضور وزیر راه و شهرسازی در استانداری خراسان رضوی برگزار شد، با تاکید بر اینکه اقدامات پراکنده‌ای برای احیای بافت فرسوده و ناکارآمد شهری در مشهد انجام شده است، تصریح کرد: از وضعیت اقتصادی ضعیف ساکنان سکونتگاه‌های غیررسمی برای در اختیار گرفتن واحدهای مسکونی جدید آگاه هستیم و به همین منظور مدلی برای جابه‌جایی ساکنان بافت‌های ناکارآمد مشهد طراحی شد و ساخت سه هزار واحد مسکونی در جوار بافت‌های ناکارآمد هدف گذاری شد که این مدل تا پایان سال نهایی می‌شود.

مدیر عامل شرکت بازآفرینی شهری گفت: قرار بود شهرداری مشهد زمین‌هایی را در حاشیه شهر برای ساخت، آماده کند و تعدادی واحد مسکونی در جوار این بافت‌های ناکارآمد ساخته شود و به عنوان تنخواه در اختیار طرح بازآفرینی قرار گیرد و هر وقت ساخت واحدهای مسکونی مزبور به اتمام رسید کسانی که در سکونتگاه‌های نامناسب بافت‌های ناکارآمد شهر مشهد ساکن هستند به صورت موقت یا دائم جابه جا شوند و در واحدهای جدید اسکان یابند تا زمین‌های در اختیار آنان برای اجرای طرح بازآفرینی آزاد شود.

معاون وزیر راه وشهرسازی ادامه داد: نظر مسئولان شهری این بود که برای ساخت واحدهای مسکونی جدید در جوار بافت‌های ناکارآمد شهری، از تسهیلات طرح بازآفرینی شهری هم استفاده شود در حالی که وظیفه ما در این طرح تولید مسکن نیست و در صورتی که ساخت مسکن با طرح بازآفرینی پیوند بخورد امکان استفاده از تسهیلات این طرح فراهم می شود.

مدیر عامل شرکت بازآفرینی شهری گفت: این مهم در صورتی قابل تحقق است که ساکنان واقع در سکونتگاه‌های غیررسمی از محل سکونت کنونی خود جا به جا شوند و زمین‌های در اختیار این سکونتگاه‌ها آزاد شود تا بتوان، واحدهای مسکونی جدیدی برای سکونت موقت در اختیار آنان قرار داد.

پژمان افزود: در این راستا مسئولان شهری مشهد محدوده ای که باید برای اجرای طرح بازآفرینی در بافت‌های ناکارآمد آزاد شود را تعیین کردند و در حال شناسایی تسهیل‌گر و سایر موارد مرتبط با این موضوع هستند.

بنابر این گزارش ۳۱ شهر با ۱۱۷ محله در مساحت ۵۲ هزار و ۸۴۵ هکتار هدف طرح بازآفرینی شهری در خراسان رضوی قرار گرفته که از این تعداد، طرح بازآفرینی در ۵۸ محله با ۹ هزار و ۲۰۲ هکتار تا سال ۱۴۰۰ باید انجام شود. همچنین محدوده مصوب سکونتگاه های غیررسمی استان پنج هزار و ۶۳۶ هکتار و شهرهای دارای محدوده مصوب هفت شهر با ۱۱۴ محله است.

منبع: پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی

اخبار مرتبط

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین