| کد خبر: 182297 |

فروش بلیت چارتری در پروازهای برنامه‌ای ممنوع است. رضا جعفرزاده، سخنگوی سازمان هواپیمایی با اعلام این مطلب گفت: نرخ بلیت هواپیما در ایام نوروز تغییر نخواهد کرد.

تین‌نیوز | 

فروش بلیت چارتری در پروازهای برنامه‌ای ممنوع است. رضا جعفرزاده، سخنگوی سازمان هواپیمایی با اعلام این مطلب گفت: نرخ بلیت هواپیما در ایام نوروز تغییر نخواهد کرد.

به‌گزارش تین‌نیوز به نقل از وزارت راه و شهرسازی، جعفرزاده افزود: محاسبات شرکت‌های هواپیمایی برای ارائه بلیت هواپیما همان محاسبات قبلی است و محاسبات مذکور تغییر نکرده است.

او ادامه داد: براساس توافق شرکت‌های هواپیمایی نرخ بلیت هواپیما براساس هزینه تمام‌شده یک ساعت صندلی پرواز محاسبه می‌شود و فهرست مسیرهای مختلف و محاسبات انجام‌شده بر روی سایت انجمن شرکت‌های هواپیمایی قابل‌دسترس است.

جعفرزاده بابیان اینکه قیمت‌گذاری دستوری در دستورکار سازمان هواپیمایی کشوری قرار ندارد، گفت: مبنای قیمت بلیت هواپیما نرخی است که شرکت‌های هواپیمایی بر روی پرتال خود اعلام می‌کنند.

او افزود: هرگونه فروش بلیت هواپیما خارج از این چهارچوب ازنظر سازمان هواپیمایی کشوری تخلف محسوب می‌شود و مکانیسم‌های مقابله با این تخلف نیز دیده‌شده است.

سخنگوی سازمان هواپیمایی به پیش‌بینی سازوکار نظارتی برای جلوگیری از تخلف نیز اشاره کرد و گفت: دفتر نظارت سازمان هواپیمایی کشوری قطعاً نسبت به عدم رعایت الزامات سازمان هواپیمایی کشوری، چه درخصوص پروازهای چارتری و چه درخصوص نرخ بلیت هواپیما واکنش نشان خواهد داد و با این تخلفات برخورد خواهد شد.

ممنوعیت فروش بلیت چارتری در پروازهای برنامه‌ای

جعفرزاده در ادامه به مسئله ممنوعیت فروش بلیت چارتر اشاره کرد و گفت: سیاستی که سازمان هواپیمایی کشوری برای پروازهای چارتری دنبال می‌کند این است که به‌هیچ‌عنوان مجوز پرواز چارتری برای پروازهای برنامه‌ای شرکت‌های هواپیمایی صادر نمی‌شود.

او ادامه داد: همان‌طور که قبلاً هم به آن اشاره‌شده، پروازهای چارتری به‌غیراز قشم، کیش و مناطق نفتی ممنوع و هرگونه نمایش بلیت چارتری توسط مراکز فروش بلیت هواپیما تخلف محسوب می‌شود. هشدارهای لازم درخصوص نمایش پروازهای چارتری به‌غیراز مسیرهای مشخص‌شده نیز به شرکت‌های هواپیمایی و مراکز فروش بلیت هواپیما داده‌شده است.

مدیر روابط‌عمومی سازمان هواپیمایی در توضیح سیاست این سازمان درخصوص پروازهای چارتری گفت: شرکت‌های هواپیمایی همواره اقدام به برقراری پروازهای برنامه‌ای در مسیرهای انتخابی خود می‌کنند. سیاست سازمان این است که برای این پروازها مجوز پروازهای چارتری صادر نمی‌شود.

او افزود: وجود پروازهای چارتر به این خاطر است که مسافران این اختیار را داشته باشند که بلیت هواپیما را با سایر بسته‌های سفر به‌صورت یکجا تهیه کنند، اما مشاهده‌شده که نرخ بلیت هواپیمای چارتر شده در ایام پیک پروازی افزایش پیدا می‌کند و درعین‌حال امکان استرداد بلیت تک که به‌صورت چارتری تهیه‌شده برای مسافر فراهم نیست. همچنین درصورت چارتر بودن پرواز مسافران خردسال و کودک نیز ملزم به خرید بلیت به‌عنوان مسافر بزرگ‌سال هستند.

جعفرزاده ادامه داد: بنابراین به خاطر رفاه بیشتر و در دسترس بودن بیشتر بلیت هواپیما به‌صورت سیستمی به‌خصوص در ایام پیک پروازی، سازمان هواپیمایی کشوری دستورالعمل پروازهای چارتر را صادر و به شرکت‌های هواپیمایی اعلام کرد و ازاین‌پس فروش بلیت چارتری در پروازهای برنامه‌ای داخلی به‌غیراز آن دسته پروازها که به مقاصد کیش، قشم و مناطق نفتی انجام می‌شوند، ممنوع است.

اخبار مرتبط

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین