| کد خبر: 176795 |

درآمد نفتی به راه‌آهن امسال پرداخت می‌شود.

تین‌نیوز | 

جامعه‌ای از مهندسین مشاور آشنا با صنعت ریلی با هدف توسعه و افزایش سرمایه‌گذاری در راه‌آهن تشکیل می‌شود.

به گزارش تین‌نیوز و به نقل از روابط‌عمومی راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، مدیرکل دفتر سرمایه‌گذاری و اقتصاد حمل‌ونقل در نشست پروژه‌های سرمایه‌گذاری در صنعت ریلی با اعلام این خبر، گفت: راه‌آهن به دلیل ظرفیت‌های متعدد، بستر ارتباطی مناسب و اطلاعات مختلف از مسافران ریلی می‌تواند فرصت‌های بسیاری برای سرمایه‌گذاری ایجاد کند.

لیلا موسوی با اشاره به اینکه راه‌آهن از خدمات مشاورین فنی و اقتصادی استفاده می‌کند، افزود: ازجمله اهداف برگزاری این همایش استفاده سرمایه‌گذاران از توان فنی ریلی است و شرکت‌های بازار و تامین سرمایه می‌توانند به توسعه راه‌آهن کمک کنند.

مدیرکل دفتر سرمایه‌گذاری و اقتصاد حمل نقل راه‌آهن بابیان اینکه سرمایه‌گذاران برای احداث خطوط دوم می‌تواند از مزایای حق دسترسی خط اول برخوردار شوند، اضافه کرد: شبکه ریلی کشور نیازهای متعددی به خدمات صاحبان واگن‌های مسافری و لکوموتیو دارد و این خدمات را خریداری می‌کند.

موسوی با یادآوری اینکه راه‌آهن اصل و سود سرمایه، سرمایه‌گذاران در شبکه ریلی را تضمین می‌کند، گفت: به‌موجب ماده ۱۲ قانون توسعه و رفع موانع تولید درصدی از درآمد نفت به جابجایی بار و مسافر در شبکه ریلی اختصاص داده می‌شود و قرار است امسال برای اولین بار این درآمد نفتی به راه‌آهن پرداخته شود.

وی با تأکید بر اینکه سرمایه‌گذاری در حمل‌ونقل ریلی مشابه سرمایه‌گذاری در مناطق محروم و معاف از پرداخت مالیات است، افزود: ازجمله ظرفیت‌های موجود برای استفاده سرمایه‌گذاران از موضوع TOD (توسعه برمبنای حمل‌ونقل عمومی)، مشارکت در بهره‌برداری از زمین‌های راه‌آهن، ایجاد کاربری‌های متفاوت در ایستگاه‌ها و احداث مراکز تجاری، تفریحی و هتل‌ها است.

مسیر فعلی مکمل فرصت‌های قبلی است

از سوی دیگر مهران اسلامی مشاور اقتصادی دفتر سرمایه‌گذاری و اقتصاد حمل‌ونقل راه‌آهن در این نشست از شناسایی بیش از ۱۰۰ پروژه سرمایه‌گذاری در این دفتر خبر داد و گفت: مسیر فعلی برای انتخاب و شناسایی پروژه‌های سرمایه‌گذاری ریلی مکمل فرصت‌های قبلی است.

وی با اشاره به اینکه زمان‌بندی پروژه سرمایه‌گذاری در صنعت ریلی ۲۰ هفته است، ابراز امیدواری کرد که در این مدت چندین پروژه سرمایه‌گذاری به مجموعه پروژهای شناسایی‌شده ریلی اضافه شود.

اسلامی با اشاره تألیف کتابی در مورد قوانین سرمایه‌گذاری در راه‌آهن، افزود: سرمایه‌گذاران با استفاده از این کتاب می‌توانند چگونگی استفاده از بسته‌های حمایتی راه‌آهن را در طرح‌های خود شناسایی کنند.

گفتنی است باهدف شناسایی فرصت‌ها و تشویق سرمایه‌گذاری در راه‌آهن، امروز از سوی دفتر سرمایه‌گذاری و اقتصاد حمل‌ونقل، گردهمایی مشاورین اقتصادی و فراخوان شناسایی پروژه‌های سرمایه‌گذاری در سالن غدیر ساختمان مرکزی راه‌آهن برگزار شد.

سرمایه‌گذاران در صنعت ریلی می‌توانند اسناد خود را به سایت https://iets.mporg.ir جهت بررسی ارائه دهند.

اخبار مرتبط

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین