| کد خبر: 357 |

به منظور تامین ایمنی سفرهای نوروزی

 تین نیوز | معاون سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت: گزارشات بازدید ایمنی 26 هزار کیلومتر راه‌های منتخب شریانی ویژه سفرهای نوروزی برای انجام اصلاحات لازم به ادرات کل راه و شهرسازی استان‌ها ارسال شده است.
 
عبدالهاشم حسن‌نیا اظهار کرد: تکمیل حفاظ‌ ها در نواحی مجاور پرتگاه‌ها و پل‌ها که امکان زیاد سقوط وسایل نقلیه عبوری وجود دارد یکی از مهم‌ترین ضرورت‌هایی است که برای ایام نوروز انجام می‌شود.
 
وی با بیان اینکه پروژه انجام بازدید ایمنی محورهای شریانی و شناسایی موارد ارتقای راه‌ها با اقدامات کم هزینه مهندسی برای ایام نورزو انجام شد، گفت: امسال حدود 12 مشاور انتخاب کردیم که 12 محور شریانی و پرتردد را بررسی کردند و نتایج بررسی را به استان‌ها فرستادیم که اقدامات لازم در این زمینه برای اصلاح راه‌ها و رفع نواقص مسیرها برای تردد در ایام نوروز به سرعت انجام شود.
 
شناسایی مسیرهای نیازمند احیای خط کشی
حسن‌نیا با بیان اینکه با توجه به محدودیت منابع به سمتی می‌رویم که با اقداماتی کم هزینه ولی موثر زودبازده همه برنامه‌های ضروری را به انجام برسانیم، اظهار کرد: شناسایی نواحی نیازمند احیای خط کشی محورهای پرتردد کشور و تکمیل علائم ضروری افقی و عمودی از مهم‌ترین اقدامات انجام شده است.
 
اصلاح تابلوهای مبهم
وی خاطر نشان کرد: شناسایی موارد نیازمند اصلاح ضروری در تابلوها دارای ابهام یا احتمال خطا برای راننده در وضعیت اطلاع رسانی و جهت‌یابی صحیح از جمله در تقاطع‌ها، تونل‌ها، ایستگاه‌های عوارضی (به ویژه در شرایط بد آب و هوایی و یا دید نامناسب) و شناسایی شرایط ناایمن در محوطه‌های عملیات اجرایی و تعیین موارد نقص در آشکارسازی یا عدم اتخاذ تدابیر لازم برای آرام سازی مناسب سرعت ترافیک در نواحی ضروری از دیگر اقدامات مهمی است که برای ایام نوروز انجام می‌شود.
 
شناسایی رویه‌های راه‌های پرتردد کشور
معاون سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای تاکید کرد: شناسایی رویه‌های راه‌های پرتردد کشور که در دوره عملیات نگهداری زمستانی دچار آسیب جدی شده‌اند و اعلام موارد ناهمواری‌های حادثه ساز محتمل در سطح سواره‌روها توسط مشاوران انجام شد و موارد نیازمند ایمن سازی و اصلاح نواحی فاقد شانه لازم یا افتادگی شانه نیز شناسایی شدند.
 
حسن‌نیا شناسایی موارد نصب تابلوهای هشدار دهنده و ‌آشکار سازی ضروری در نواحی تبدیل راه چهار خطه به سه خط یا دو خط یا برعکس و شناسایی موارد ایمن سازی و آشکار سازی نواحی ابتدا و انتهای آزاد حفاظ‌ های ایمنی، نرده پل‌ها و آبروهای پر خطر از جمله ابتدای حفاظ‌ های بتنی و فلزی در میانه راه‌ها یا در حاشیه قوس‌ها یا راه‌های واقع در سرازیری‌های دارای ریسک متوسط و بالای برخورد با وسایل نقلیه را از دیگر اقدامات مهم برای ایمن سازی راه‌ها در ایام نوروز برشمرد.
 
وی خاطرنشان کرد: علیرغم محدودیت‌های اعتباری، طبق تاکید وزیر راه اعتباری معادل 1600 میلیارد ریال ویژه ایمن‌سازی راه‌ها برای سفرهای نوروز 93 اختصاص یافت.
 
معاون سازمان راهداری اظهار کرد: شناسایی نواحی انتقالی مربوط به حذف شانه در محدوده قبل از پل‌ها و تونل‌ها که منجر به ایجاد گلوگاه و پس زدن ترافیک می‌شود و نیازمند هدایت ترافیک با استفاده از استوانه پلاستیکی، بازتاب چشم گربه‌ای، خط کشی‌ و مسیرنمای مناسب است از دیگر اقدامات مهمی بود که برای آماده‌سازی جاده‌ها به منظور سفرهای نوروزی صورت گرفته است.

اخبار مرتبط

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین