| کد خبر: 2914 |

تین نیوز | همزمان با آغاز شمارش معکوس برای افزایش قیمت بنزین به بیش از 1000 تومان، رئیس کانون کارفرمایی جایگاه‌داران سوخت سراسر کشور از افزایش فروش بنزین آزاد در جایگاه‌ها خبر داد و اعلام کرد: اطمینان مردم از حفظ شدن ذخیره بنزین 400 تومانی کارت‌ها یکی از دلایل افزایش فروش بنزین 700 تومانی است.
 
شمارش معکوس برای افزایش قیمت بنزین در قالب اجرای فاز دوم قانون هدفمندی یارانه‌ها، مطابق با اظهار نظر مسئولان مختلف تدبیر و امید بنزین 400 تومانی ذخیره سازی شده در کارت های هوشمند سوخت تا اطلاع ثانوی نمی سوزد.
 
شاپور محمدی معاون وزیر اقتصاد و محمد شریعتمداری معاون اجرایی رئیس جمهور از جمله چهره‌های شاخص دولتی بوده‌اند که در طول چند هفته اخیر نسبت به حفظ سهمیه بنزین 400 تومانی ذخیره سازی شده در کارت‌های سوخت به مردم اطمینان داده و تاکید می‌کنند: دولت یک برنامه زمان بندی برای مصرف ذخیره بنزین 400 تومانی کارت‌ها تعریف خواهد کرد.
 
از سوی دیگر با توجه به قطعی شدن بهای قیمت بنزین به بیش از یکهزار تومان در ادامه بهار سال جاری، در طول هفته‌های گذشته متوسط فروش بنزین آزاد با قیمت 700 تومانی با استفاده از کارت جایگاه داران سوخت به شدت افزایش یافته است.
 
ناصر رئیسی‌فرد درباره دلایل افزایش فروض بنزین با قیمت آزاد در سطح جایگاه‌های سوخت به ویژه کلانشهرهای کشور، گفت: به طور معمول از نیمه دوم هر ماه و با کاهش تدریجی ذخیره بنزین 400 تومانی کارتها میزان فروش بنزین آزاد با قیمت 700 تومان در جایگاه ها افزایش می یابد.
 
رئیس کانون کارفرمایی جایگاه‌داران سوخت سراسر کشور با یادآوری اینکه در نیمه دوم هر ماه به طور متوسط میزان فروش بنزین آزاد حتی به 60 تا 70 درصد افزایش می‌یابد، تصریح کرد: حتی در روزهای پایانی اسفند ماه سال گذشته میزان فروش بنزین آزاد با افزایش قابل توجه‌ای در جایگاه‌ها همراه شد.
 
این مقام مسئول با تاکید بر اینکه در روزهای اخیر میزان فروش بنزین آزاد حتی در مقایسه با ماه های گذشته با افزایش بیشتری همراه شده است، بیان کرد: در حال حاضر حدود نیمی از فروش بنزین در جایگاه‌های شهرهای بزرگ با قیمت 700 تومانی انجام می شود.
 
رئیسی فرد، یکی از دلایل رشد فروش بنزین آزاد را اطمینان مردم از حفظ شدن ذخیره بنزین 400 تومانی کارت‌ها عنوان کرد و افزود: با توجه به شایعه افزایش قیمت بنزین به بیش از 1000 تومانی با اجرای فاز دوم قانون هدفمندی یارانه‌ها مردم تمایل دارند که بنزین 400 تومانی کارت ها را ذخیره کنند.
 
رئیس کانون کارفرمایی جایگاه‌داران سوخت سراسر کشور از اختلاف قیمت بنزین 400 تومانی با بنزین 1000 تومانی به عنوان یکی از دیگر از دلایل افزایش فروش بنزین آزاد در فروردین ماه یاد کرد و خاطرنشان ساخت: افزایش فروش بنزین آزاد در جایگاه‌های کلانشهرهای کشور محسوس است.

اخبار مرتبط

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین