| کد خبر: 181832 |

۳۹ هزار و ۸۰۰ واحد مسکن مهر در استان اردبیل به اتمام رسیده‌اند. محبوب حیدری، مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل با اعلام این خبر افزود: پس از انقلاب اسلامی، در استان دوهزار و ۸۰۰ کیلومتر راه روستایی و هزار و ۶۰۰ کیلومتر راه‌ اصلی از آسفالت گرم برخوردار شده‌اند.

تین‌نیوز | 

۳۹هزار و ۸۰۰ واحد مسکن مهر در استان اردبیل به اتمام رسیده‌اند.

محبوب حیدری، مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل با اعلام این خبر افزود: پس از انقلاب اسلامی، در استان دوهزار و ۸۰۰ کیلومتر راه روستایی و هزار و ۶۰۰ کیلومتر راه‌ اصلی از آسفالت گرم برخوردار شده‌اند.

به‌گزارش تین‌نیوز به نقل از وزارت راه و شهرسازی، حیدری درباره اقدامات و پروژه‌های زیرساختی در استان پس از انقلاب اسلامی گفت: در موضوع بازآفرینی در سال‌جاری قرار است سه‌هزار و ۲۰۰ واحد در محلات هدف بهسازی و احداث شود و هزینه آن بالای ۱۰۰ میلیاردتومان برآورد شده است که ۶۰ میلیارد در قالب وام و بالای ۴۰ میلیارد در قالب خدمات زیربنایی و روبنایی در استان هزینه خواهد شد.

مدیرکل راه و شهرسازی اردبیل درباره شهرک‌سازی و ساخت‌وساز در استان نیز توضیح داد: بعد از انقلاب در بخش مسکن و شهرسازی ۱۸ شهرک به مساحت ۹۵۸ هکتار ساخته و بهره‌برداری شد و همچنین در موضوع پروژه‌های مشارکتی ۵ هزار و ۲۰۰ واحد با زیربنای ۵۲۳ هزار و ۵۲۰ مترمربع احداث‌شده است.

او در ادامه درخصوص پروژه‌های مسکن مهر اضافه کرد: پروژه‌های مسکن مهر برابر ۴۱ هزار و ۳۸۰ واحد بوده است که از این تعداد تا به امروز ۳۹ هزار و ۸۰۰ واحد به پایان رسیده است. زیربنای این واحدها ۳ میلیون و ۹۸۰ هزار و ۱۰۰ مترمربع است.

حیدری درباره احداث و توسعه راه‌های روستایی در استان اردبیل نیز گفت: پس از انقلاب حدود دوهزار و ۸۰۰ کیلومتر راه روستای آسفالت شد. همچنین پیش از انقلاب ۱۵۰ کیلومتر از راه‌ها دارای آسفالت از نوع سرد بودند، ولی تاکنون و در طی چهار دهه بالای هزار و ۶۰۰ کیلومتر از راه‌های اصلی و شریانی از آسفالت گرم برخوردارند.

او درباره احداث جاده پس از انقلاب گفت: محور اردبیل-نمین به آستارا به طول ۵۲ کیلومتر است که ۳۵ کیلومتر آن تبدیل به بزرگراه و مابقی با مشخصات راه اصلی احداث‌شده است. محور اردبیل-مشکین‌شهر دارای ۴۵ کیلومتر بزرگراهی و بقیه راه اصلی، راه اصلی اردبیل به سرچم به طول ۱۸۰ کیلومتر، دارای ۲۰ کیلومتر راه بزرگراهی و بقیه با مشخصات راه اصلی ساخته‌شده است و نیز ۴۰۰ کیلومتر از سه‌راهی صحرا-گرمی-پارس‌آباد به مشکین‌شهر نیز با مشخصات راه اصلی احداث‌شده است.

اخبار مرتبط

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین