| کد خبر: 191330 |

دبیر ستاد مسکن مددجویان سازمان بهزیستی کشور گفت: در حال حاضر بیش از ۵۰ هزار واحد مسکونی در سطح استان‌های کشور برای معلولان و مددجویان تحت پوشش دردست احداث قرار دارد.

تین نیوز

دبیر ستاد مسکن مددجویان سازمان بهزیستی کشور گفت: در حال حاضر بیش از ۵۰ هزار واحد مسکونی در سطح استان‌های کشور برای معلولان و مددجویان تحت پوشش دردست احداث قرار دارد.

به گزارش تین نیوز به نقل ازتسنیم، برقراری عدالت و ریشه‌کنی فقر از مهمترین اهداف انقلاب اسلامی ایران است که حضرت امام خمینی(ره) و رهبر انقلاب بر آن تأکید ویژه‌ای داشته‌اند، برای حل مشکل فقر دو راه‌کار اساسی مطرح است.

افزایش سطح درآمد و کاهش هزینه نیازهای اساسی خانوار؛ در شرایطی که ساختار هزینه‌های خانوار اصلاح نشده باشد،‌ هرگونه افزایش درآمد منجر به افزایش قدرت خرید خانوار نمی‌شود لذا ضروری است ابتدا هزینه نیازهای اساسی خانوار مهار شود تا سیاست‌های افزایش درآمد مؤثر واقع شوند.

مهمترین مسائل اساسی و از جمله ابتدائی‌ترین نیازهای بشری تامین مسکن است؛ اصول 3 ، 31 و 43 قانون اساسی ضمن اینکه مسکن را حق مسلم هر فرد و خانواده ایرانی می‌داند، تأمین این حق به‌ویژه برای اقشار کم‌درآمد را جزء لاینفک وظایف دولت برشمرده است.

بر اساس مطالعات به عمل آمده بیش از 70 درصد از هزینه ماهیانه خانوارهای دهک‌های پائین درآمدی را هزینه‌های مسکن شامل می‌شود؛ درصد مذکور در حوزه مستمری‌بگیران تحت پوشش سازمان بهزیستی کشور به شدت افزایش می‌یابد.

در این راستا تأمین مسکن این قشر از جامعه، حذف هزینه‎های سرسام آور مسکن را از سبد هزینه خانوار آنها در پی خواهد داشت بنابراین توجه به این مهم گامی است بنیادی در راستای توانمندسازی خانوارها ضمن اینکه اقدامی است در جهت پیشگیری از گسترش آسیب‌ها و ناهنجاریهای اجتماعی.

علی ربوبی؛ دبیر ستاد مسکن مددجویان سازمان بهزیستی کشور وضعیت مسکن مددجویان بهزیستی را تشریح کرد.

از ابتدای سال 1385 با تشکیل ستادی به نام ستاد مسکن مددجویان در سازمان بهزیستی کشور، فعالیت تامین مسکن معلولین و نیازمندان تحت پوشش در دستور کار بهزیستی قرار گرفته است و از آن زمان سازمان، طرح‌هایی را در ارتباط با خانه‌دار شدن جامعه هدف بهزیستی آغاز کرد که این طرح‌‌ها تا امروز  ادامه‌ دارد.

در این زمینه تمام گروه‌های تحت پوشش بهزیستی مورد توجه قرار دارند و در واقع سازمان برای تمامی گروه‌‌های تحت پوشش خود برنامه‌ریزی می‌کند که از عبارتند از  معلولین سرپرست خانوار، زنان سرپرست خانوار، خانوارهای دارای حداقل دو عضو معلول تحت تکفل، معلولین مجرد بالای 20 سال،  زنان و دختران خود سرپرست بالای 35 سال، فرزندان ترخیص شده از مراکز شبانه‌روزی بهزیستی و بهبودیافتگان.

در این مدت 108300 واحد مسکونی به معلولین و مددجویان تحت پوشش سازمان واگذار شده که 72680 واحد مسکونی از ابتدای دولت یازدهم به جمعیت هدف واگذار شده است.

اخبار مرتبط

خواندنی ها

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین