| کد خبر: 177471 |

از 85 واحد تقسیمات کشوری روسیه، ایران تنها به 45 استان این کشور صادرات انجام می‌دهد که مسکو بیش‌ترین سهم را دارد.

تین‌نیوز | 

دهمین جلسه کمیته کارشناسی شورای عالی صادرات غیرنفتی در سال 1397 به ریاست رئیس‌کل سازمان توسعه تجارت ایران و با حضور اعضا با موضوع بررسی راهکارهای توسعه صادرات به استان‌های روسیه برگزار شد.

به گزارش تین‌نیوز و به نقل از روابط‌عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، در این نشست، نماینده اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان رضوی به ارائۀ گزارشی مقدماتی از طرح‌های پیش‌بینی‌شده پرداخت و سپس حاضران در جلسه نقطه نظرات خود را نسبت به مسائل مرتبط بیان کردند.

در ادامه، خسرو تاج در جمع‌بندی موارد مطرح‌شده، بررسی مشکلات و توسعه روابط بانکی با زمان‌بندی مناسب، ارائه گزارشات منظم و اطلاع‌رسانی به مقامات سیاسی کشورمان در خصوص موضوعات پیش رو با توجه به تحریم‌های جدید امریکا را از ملزومات حفظ و توسعه روابط تجاری دو کشور عنوان کرد و بر اهمیت ایجاد مراکز تجاری و پایگاه‌های اقتصادی در کشورهای هدف صادراتی تاکید کرد.

وی با اشاره به لزوم حمایت از انجام پروژه‌های مطالعاتی مبتنی بر شناخت بازار‌های مهم صادراتی افزود: برای حضور ماندگار در بازار روسیه با توجه به برنامه 2025 آن کشور برای خودکفایی در تولید محصولات کشاورزی، نیازمند پیش‌بینی و برنامه‌ریزی هستیم.

خسرو تاج هم‌چنین توجه بیش‌ازپیش به جایگاه و نقش صندوق ضمانت صادرات، بررسی زمینه‌های صادرات خدمات فنی و مهندسی و صنعتی و در نظر گرفتن جایگاه بخش خصوصی روسیه در توسعه روابط تجاری دو کشور مهم برشمرد و گفت: تصمیم‌ها در خصوص ممنوعیت‌های صادراتی و وارداتی و تعریف بسته‌ای در بحث تسهیلات و مشوق‌های صادراتی باید موردتوجه قرار گیرد.

از 85 واحد تقسیمات کشوری روسیه، ایران تنها به 45 استان این کشور صادرات انجام می‌دهد که مسکو بیش‌ترین سهم را دارد.

اخبار مرتبط

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین