| کد خبر: 1247 |

تین نیوز |  معاون کنسولی و پارلمانی وزارت امور خارجه از شناسایی کرمانی های مقیم خارج از کشور خبر داد و گفت: از این افراد برای سرمایه گذاری در سرزمین مادریشان دعوت به همکاری می کنیم.
 
 حسن قشقاوی ظهر دوشنبه در گفت: برای این حقیر و همکاران و همراهان جای بسیار خوشحالی و افتخار است که به دیار اهل کرم و کریمان و کرمان عزیز شرف حضور پیدا کردیم و از حداکثر مساعدتی که استاندار کرمان، معاونین و همکاران برای راه اندازی نمایندگی دفتر وزارت امور خارجه به وجود آوردند صمیمانه تشکر می کنیم.
 
وی در ادامه گفت: از پیگیری های نمایندگی های مجلس در استان کرمان نیز که در فراهم کردن افتتاح دفتر نمایندگی در کرمان بسیار موثر بوده است نیز تشکر می کنیم. درست است ایده تاسیس دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در کرمان از دولت قبل بوده ولی اجرایی شدن آن همت والای استاندار کرمان و همکاران را در بر داشته است.
 
معاون کنسولی و پارلمانی وزارت امور خارجه گفت: اکبر اعتمادی را که 27 سال به عنوان دیپلمات و به عنوان عالیترین رتبه، رایزن اول در وزارت امور خارجه است که مسئول دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در کرمان خواهد بود که امیدواریم به سرزمین مادری خود خدمت شایسته ای را انجام دهد.
 
توسعه همکاری های استانی در کشورهای جهان/صدور ویزای فرودگاهی در نمایندگی های استانی وزرات خارجه
 
قشقاوی در ادامه افزود: فلسفه ایجاد نمایندگی وزارت امور خارجه توسعه همکاری های استانی در بسیاری از کشورها است و یا به تعبیر دیگر می توان گفت که فلسفه اصلی ایجاد نمایندگی وزارت امور خارجه در استان یعنی بین المللی کردن استان و معرفی و ظرفیت های آن استان در خارج از مرزهای فعلی است.
 
وی وظایف نمایندگی را به دو بخش کنسولی و غیرکنسولی تقسیم کرد و گفت: بخش اول کنسولی است که یکی از مهم ترین کار نمایندگی این است که بتواند ویزای فرودگاهی صادر کند و وقتی یک فرد خارجی می خواهد به کرمان بیاید نیازی نیست به سفارت ما برود و در همین فرودگاه استان در دفتر نمایندگی ویزا صادر خواهد شد.
 
ویزای فرودگاهی برای 9 کشور صادر نمی شود
معاون کنسولی و پارلمانی وزارت امور خارجه در ادامه اذعان داشت: تنها 9 کشور از 192 کشور را نمی توانیم ویزای فرودگاهی دهیم و مابقی کشورهای جهان به تجار، گردشگران و اساتید و سرمایه داران و ... ویزای فرودگاهی می دهیم.
 
قشقاوی کار دوم بخش کنسولی را تائید اسناد سجلی، شناسنامه ای، اسناد تجاری، اسناد دانشجویی و پزشکی برای درمان عنوان کرد و گفت: برای تائید اسناد قبلا باید به سفارت مراجعه می کردید ولی هم اکنون به نمایندگی خود در استان مراجعه می کنید.
 
این مسئول کار سوم را رسیدگی به امور اتباع خارجی عنوان کرد و گفت: مسائل حیات، ازدواج و هر کاری که افراد خارجی دارند می توانند با همکاری ناجا و بقیه حوزه ها و دست اندرکاران انجام شود در این نمایندگی ها رسیدگی می شود.
 
وی محیط گرم و خشک این استان را برای مردمان کشورهایی چون سوئد و دانمارک و کشورهای سرد بسیار جذاب دانست و گفت: جذب گردشگران مستلزم یک سری شناخت هاست که باید آن ها را به وجود آوریم و اطلاع رسانی خوبی در این زمینه داشته باشیم و از نظر حمل و نقل و سرمایه گذاری در هتل و ... نیز خود را برای جذب گردشگر توسعه دهیم.
 
شناسایی و دعوت از کرمانی های مقیم خارج از کشور
معاون کنسولی و پارلمانی وزارت امور خارجه همچنین در ادامه گفت: بسیاری از کرمانی های اصیل را در خارج از ایران داریم که باید آن ها را شناسایی و از آن ها دعوت کنیم به دیارشان بیایند و قطعا کارهای بسیار زیادی را می توانند در زمینه سرمایه گذاری و توسعه شهرشان انجام دهند.  
 
قشقاوی همچنین پیشنهاد خود را در رابطه با تشکیل شورای روابط بین الملل به استاندار کرمان داد و برای توسعه هر چه بیشتر از اتاق بازرگانی، اداره کل صنعت و معدن و جهاد کشاورزی و هر ارگانی که کار برون مرزی را انجام می دهد دعوت به همکاری کرد.
 
وی در پایان گفت: تشکیل شورای روابط بین الملل تنها یک جلسه نشست و برخاست نیست و یک جلسه عملی است و وعده های دروغین نمی خواهیم بدهیم و مسیری که پیش رویمان است مسیری مثبت است که بعد از انتخابات اخیر ریاست جمهوری و به روی کار آمدن دولت تدبیر و امید فصل همدلی و وحدت ایجاد شده است و در چهارچوب نظام اسلامی و تحت اوامر رهبر معظم انقلاب می توانیم پیشرفت کرده و به هدفمان که رشد توسعه ملی است برسیم.

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین