| کد خبر: 252698 |

لزوم شناسایی محله های مشمول بازآفرینی شهری

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت: با تاکید وزیر راه و شهرسازی و وزیر کشور مقرر شده تا چنانچه استانداران با توجه به شرایط اقتصادی، اجتماعی، اقلیمی و زیست محیطی شهرها نیازمند بسته تشویقی تکمیلی هستند آنها را اعلام و تدوین کنند و به تصویب کمیسیون ماده ۵ استان برسانند.

تین نیوز

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت: با تاکید وزیر راه و شهرسازی و وزیر کشور مقرر شده تا چنانچه استانداران با توجه به شرایط اقتصادی، اجتماعی، اقلیمی و زیست محیطی شهرها نیازمند بسته تشویقی تکمیلی هستند آنها را اعلام و تدوین کنند و به تصویب کمیسیون ماده ۵ استان برسانند.

 به گزارش تین نیوز به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی ، محمد آئینی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران از برگزاری نشست مشترک وزیر راه و شهرسازی و وزیر کشور برای تسریع در نوسازی بافت فرسوده با ابلاغ بسته تشویقی ۱۹ بندی توسط رئیس شورای عالی شهرسازی و معماری خبر داد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اعلام اینکه در گزارش تدوین شده توسط مسئولان وزارت کشور بر ضرورت تولید مسکن در بافت های فرسوده نیز تاکید شده است، گفت: با توافقی که انجام شد و همچنین فراهم شدن زمینه های لازم برای نوسازی بافت فرسوده ضرورت دارد تا برای تولید مسکن بیشتر از گذشته از ظرفیت بافت های فرسوده برای تولید مسکن استفاده شود.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران توضیح داد: تولید مسکن در بافت فرسوده شهرها مزیت نسبی به ساخت مسکن در دیگر نقاط دارد. زیرا این بافت ها واجد امکانات و تاسیسات است و به دلیل قرار داشتن در بافت شهرها مردم رغبت بیشتری برای مشارکت دارند.

مشارکت حداکثری استانداران و شهرداران برای تحقق نوسازی بافت های فرسوده

آیینی با یادآوری اینکه طبق تاکید وزیر راه و شهرسازی نوسازی سالانه ۲۰۰ هزار واحد مسکونی در بافت فرسوده در برنامه اجرا قرار گرفته است، ادامه داد: با تاکید ویژه وزیر کشور، استانداران به شکل ویژه در ترغیب و زمینه سازی برای نوسازی بافت های فرسوده مشارکت حداکثری خواهند داشت.

وی تصریح کرد: در نشست مشترک مسئولان وزارت راه و شهرسازی و وزارت کشور مقرر شد تا استانداران به شکل ویژه با مجموعه شهرداری استان های خود نشست هایی را برگزار کنند و در آن نشست ها مقدمات اجرای بسته تشویقی فراهم شود. از جمله مقدماتی که در این خصوص لازم است تاکید بر اینکه نکات است که شهرداری ها، محلات مشمول بسته تشویقی را اعلام کنند.

محلات مشمول بسته تشویقی ۱۹ بندی بازآفرینی شهری توسط شهرداری ها شناسایی و به تصویب کمیسیون ماده ۵ برسد

به گفته آیینی، در مصوبه ۱۹ بندی تاکید شده که محلاتی مشمول بسته تشویقی می شوند که یک سوم سرانه خدماتی آنها شامل آموزشی، بهداشتی، درمانی، انتظامی و سایر، تامین شده باشد. بنابراین شهرداری ها باید محلات مشمول را به تصویب کمیسیون ماده ۵ استان برسانند و اعلام عمومی کنند.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: درخواست کردیم تا در اسرع وقت و ظرف دو هفته آینده این کار در استان ها انجام و نتیجه اعلام شود.

آیینی افزود:  با تاکید وزیر راه و شهرسازی و وزیر کشور مقرر شد تا چنانچه استانداران با توجه به شرایط اقتصادی، اجتماعی و اقلیمی و زیست محیطی شهرها نیازمند بسته تشویقی تکمیلی هستند آنها را اعلام و تدوین کنند و به تصویب کمیسیون ماده ۵ استان برسانند.

همچنین تاکید شده است که زمان صدور پروانه برای نوسازی بافت های فرسوده تسریع شود و استانداران گزارش عملکرد دوره ای را ارسال کنند. مقرر شد تا ضوابط بسته تشویقی در سامانه صدور پروانه شهرداری بنشیند و بر این اساس پروانه صادر شود.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید

اخبار مرتبط

خواندنی ها

ارسال نظر

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

 • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

 • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

 • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
  0 رویداد‌های ۱۰ روز آینده
  helptinn

  تین‌نیوز در مدت 12 سال فعالیت مستمر، با رعایت اصل بی‌طرفی رسانه‌ای، اخبار، گزارش‌ها و رویدادهای حمل‌ونقل کشور را تحت پوشش و به‌طور رایگان در اختیار علاقه‌مندان و متخصصین قرار داده است.
  ادامه فعالیت این رسانه علاوه بر حمایت‌های معنوی شما که همواره از آن بهره‌مند بوده‌ایم، نیازمند حمایت مادی شما است.

  از ما حمایت کنید