| کد خبر: 169159 |

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسه غیرعلنی صبح امروز مجلس گفت: دولت باید مانع آسیب زدن رشد نقدینگی به اقتصاد کشور شده و به روان سازی تولید کمک کند.

تین‌نیوز | 

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسه غیرعلنی صبح امروز مجلس گفت: دولت باید مانع آسیب زدن رشد نقدینگی به اقتصاد کشور شده و به روان سازی تولید کمک کند.

به گزارش خبرگزاری تین‌نیوز به نقل از خانه ملت، علی لاریجانی رئیس‌مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز (سه شنبه، 12 تیرماه) با حضور در جمع خبرنگاران پیرامون جلسه غیرعلنی صبح امروز مجلس شورای اسلامی گفت: امروز جلسه غیرعلنی مجلس با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان برنامه و بودجه برگزار شد که دو رکن مهم در شرایط فعلی برای تنظیم بازار هستند.

در شرایط کنونی اقتصاد کشور قوای سه‌گانه به هم‌افزایی کمک کنند

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه بحث های نسبتا طولانی انجام شد و نمایندگان دولت درباره تدابیر و برنامه‌های خود و کمیسیون‌های تخصصی مجلس نظرات خود را درباره وضعیت اقتصادی مطرح کردند، اظهارداشت:برخی نکات باید در زمان دیگری تصمیم‌گیری شود، همچنین نمایندگان نیز نظراتی را مطرح کردند.

وی افزود:غالب مطالب این بود که در شرایط فعلی باید قوای کشور به هم افزایی همدیگر کمک کنند و مجلس این آمادگی را دارد جاهایی که اصلاحاتی نیاز است؛صورت دهد، از این رو در شرایط کنونی ممکن است اقتضا این باشد تا برخی مقررات برای کار سهل تر شود.

دولت ایرادات تخصیص ارز را برطرف کند/ دولت مانع آسیب زدن رشد نقدینگی به اقتصاد کشور شود

دکتر لاریجانی ادامه داد:همچنین برخی ایرادات در تخصیص ارز وجود داشت که به دولت گوشزد شد تا رعایت شده و اشکالات رفع شود که این مورد نیاز به تقویت نظارت ها دارد.

رئیس قوه مقننه در ادامه با بیان اینکه در این جلسه پیشنهاداتی برای کنترل نقدینگی مطرح شد که برخی از آن در قانون بودجه به تصویب رسیده و باید اجرا شود، عنوان کرد: این موضوع به طور جد از دولت خواسته شد تا مواردی که در قانون برنامه و بودجه تصمیم گیری شده اجرا شود تا رشد نقدینگی به اقتصاد کشور آسیب نزند لذا در اسرع وقت باید در این باره جلسه گذاشته شود.

ضرورت روان سازی تولید در کشور/ دولت برای مالیات بر ارزش افزوده پیشنهاد بدهد

وی ادامه داد: از سوی دیگر لازم است طرح های نیمه تمام نیز به کمک مردم تمام شده و تسهیلاتی در این زمینه فراهم شود که مقداری از آنها در قانون بودجه تا سقف 50 تا 60 هزار میلیارد تومان تصویب شده که در شرایط فعلی باید بیشتر در این حوزه گام بردارند و اگر به اذن نیاز بود موارد مطرح شود.

دکتر لاریجانی همچنین با بیان اینکه در ادامه جلسه غیرعلنی نکاتی درباره روانسازی تولید در داخل مطرح شد،اظهار داشت: این موضوع در مورد برخی مقررات مثل مالیات برارزش افزوده وجود دارد که به طور طبیعی در این شرایط اقتضا می کند تا تغییراتی داده شود و نیازمند ارائه پیشنهادات از سوی دولت است.

دولت در محورهای استراتژی کشور در ابعاد خارجی و داخلی ایضاح شد

رئیس نهاد قانونگذاری کشورمان ادامه داد: در مواردی نیز دولت باید ایضاح می شد که در سیاست خارجی کشور و نوع مراودات و مسیر آن به چه شکل است و باید نظمی گرفت که استراتژی کشور در ابعاد خارجی و داخلی در چه محورهایی باشد؛لذا در نهایت جمع بندی جلسه در 10 مورد نکات مهمی داشت که بنا شد در اسرع وقت عنوان شود.

وی در ادامه با اشاره به این مطلب که در شورای هماهنگی قوای کشور نیز پیگیر مسائلی که در مجلس مطرح شده که باید دولت سریع تر اقدام کند خواهیم بود،اذعان داشت:نمایندگان نیز پیشنهاداتی به عنوان یک طرح آماده کرده بودند که این موضوع فردا در جلسه غیرعلنی مطرح می شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی درپایان خاطرنشان کرد: اولویت ما این است که دولت در این زمینه ها لایحه ارائه کند؛چراکه مرکزیت کار با دولت بوده و ضمن حفظ این مرکزیت باید نیازهای آنها منتقل شود،البته در مجلس نیز پیشنهادی آماده شده که ممکن است نمایندگان خودشان بخواهند تصمیم بگیرند یا از دولت بخواهند این محتوا نیز به صورت لایحه ارائه شود.

اخبار مرتبط

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین