| کد خبر: 260446 |

​بازدید شبانه از پروژه بزرگراه سپهبد شهید سلیمانی؛

این بزرگراه در شیراز افتتاح شود شیرازی ها را از ترافیک نجات می دهد

شهردار شیراز با اشاره به پروژه کلان بزرگراه شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی، گفت: این پروژه به دلیل اهمیت موضوع به صورت شبانه روزی در حال اجراست و طی چهارماه آینده به بهره برداری می رسد.

تین نیوز

شهردار شیراز با اشاره به پروژه کلان بزرگراه شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی، گفت: این پروژه به دلیل اهمیت موضوع به صورت شبانه روزی در حال اجراست و طی چهارماه آینده به بهره برداری می رسد.

به گزارش تین نیوز به نقل از ایلنا، محمد حسن اسدی با بیان اینکه طی یک ماهه گذشته دو بازدید شبانه از پروژه بزرگراه شهید سلیمانی انجام شده است، اظهار کرد: عملیات اجرایی فاز اول و دوم این پروژه ۱۵ سال قبل آغاز و شش سال پیش فاز اول و دوم آن به بهره برداری رسید. 

وی با اشاره به عملیات اجرایی فاز سوم این پروژه، بیان کرد: فاز سوم این پروژه هفت کیلومتر طول دارد و به دلیل اهمیت موضوع به صورت شبانه روزی در حال اجرا است.

این مقام ارشد مدیریت شهری شیراز با بیان اینکه آغاز این پروژه از فاز نخست آن در میدان جام جم با احداث چهار تونل در فاز سوم تا تقاطع غیرهمسطح شهدای انقلاب (جوادیه) امتداد پیدا می کند، ابراز امیدواری کرد: طی چهار ماه آینده این پروژه به بهره برداری برسد و افتتاح شود. 

بنا به اظهار اسدی؛ برای تملک و اجرای این پروژه چندین هزار میلیارد تومان هزینه شده و این مسیری بسیار تأثیر گذار و تسهیل کننده برای تردد شهروندان است.

وی بیان کرد: ضلع شمالی این بزرگراه بام شیراز است و در بازدیدهای صورت گرفته مقرر شد به منظور بهره مندی و استفاده شهروندان از این فضا، دسترسی آسان با ایجاد پارکینگ و پل های عابرپیاده در دستور کار قرار گیرد. 

اجرای ادامه تقاطع جام جم از دیگر موضوعات مورد اشاره شهردار شیراز بود که در این راستا گفت: تملک یک زمین ۲۵۰۰ مترمربعی در ادامه اجرای این پروژه انجام شد و امید است بتوانیم هرچه زودتر عملیات اجرای تقاطع نیمه تمام جام جم را به اتمام برسانیم. 

شهردار شیراز ادامه داد: طراحی مسیر دوچرخه سواری از محله منصورآباد تا شهرک های اکبرآباد و جوادیه، کوه نور و تنگ الله اکبر به طول ۲۵ کیلومتر با موقعیت جذاب و کم نظیر در سطح کشور، ایجاد فضاهای مکث و چند راه دسترسی به بام شیراز از محور زیبا شهر، منصورآباد و ایجاد یک بوستان کوهستانی جنگلی از موارد در دست اقدام در بام شیراز است. 

اسدی خاطرنشان کرد: در آستانه فرارسیدن هفته دولت ۲هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان پروژه تعریف شده است که به بهره برداری خواهد رسید و همزمان با سفر ریاست جمهوری به شهر شیراز نیز چندین پروژه در حوزه های مختلف کلنگ زنی و افتتاح می شود یا بهره برداری خواهد شد. 

وی با بیان اینکه شهرداری در بسیاری از پروژه های عمرانی خود به صورت شبانه روزی در حال فعالیت است، تأکید کرد: زمان برای ما اهمیت بسیاری دارد و به رغم تمام مشکلات مالی که وجود دارد برای تمام پروژه ها مدل مالی تعریف شد تا تمام معاونت های ذیل مجموعه شهرداری با اهتمام ویژه ای نسبت به پیشبرد اقدامات توجه داشته باشند. 

شهردار شیراز با بیان اینکه مسائل مالی و تأمین اعتبار در تمام مقاطع مدیریت شهری وجود داشته است و نمی توان آن را انکار کرد، تصریح کرد: امروز شرایط مالی و اقتصادی بسیار دشوار است و به دلیل رکود ملک که از چند ماهه گذشته تاکنون اتفاق افتاده، درآمد شهرداری کاهش یافته است، با این وجود در زمان تعریف شیفت شب در اجرای پروژه ها، کارفرما مشکل مالی نخواهد داشت؛ بنابراین امروز برای اجرای پروژه ها با مشکل مالی جدی مواجه نیستیم. 

اسدی تصریح کرد: هدف ما جلب رضایت مردم از اجرای پروژه ها است و این موضوع به عنوان اولویت اول مدیریت شهری در دستور کار است.

 

فعالیت شبانه روزی یکی از مهم ترین کارگاه های اجرایی شیراز 

رئیس کمیسیون حمل ونقل، ترافیک و عمران شورای اسلامی شهر شیراز نیز در این بازدید خاطرنشان کرد: فاز نخست این پروژه سال ۹۶ به اتمام رسید که از بولوار جام جم به سمت بزرگراه شهید سلیمانی و بولوار شهید چمران بود. 

بنا به اظهار رضا محمدیان؛ فاز اجرایی ادامه این پروژه از بزرگراه شهید سلیمانی تا کمربندی جوادیه است که هفت کیلومتر طول دارد و برنامه زمان بندی برای بهره برداری از این پروژه آذرماه پیش بینی شده است. 

وی افزود: ترانشه برداری، زیرسازی و خاک ریزی این پروژه در قطعات مختلف در حال انجام است. 

رئیس کمیسیون حمل ونقل، ترافیک و عمران شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به آغاز عملیات اجرایی آسفالت این پروژه گفت: یکی از مهم ترین کارگاه های اجرایی شهر شیراز در این پروژه است که به صورت شبانه روزی در حال کار و فعالیت است. 

این مقام عمرانی در پارلمان شهری شیراز با اشاره به تأثیر بسزای این بزرگراه در کاهش ترافیک بولوار شهید چمران و سایر مسیرهای شهر بیان کرد: حق مردم شیراز این بود که سال ۹۷ و در نهایت در ۹۸ این پروژه به اتمام برسد که به دلایل مختلف این کار با سرعت مناسب ادامه پیدا نکرد. 

محمدیان همچنین با تأکید بر ایجاد فضای سبز، نصب علائم ترافیکی و جانمایی پایه های چراغ برق، عنوان کرد: اعتبار فاز سوم این پروژه یک هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان بوده که اکنون به نرخ روز ۳هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان محاسبه و هزینه تملک املاک مورد مسیر در طول این ۷ کیلومتر، ۳هزار میلیارد تومان است و پروژه بزرگراه سپهبد شهید سلیمانی در فاز سوم با چهار تونل و هفت کیلومتر مسیر در حال اجراست. 

وی با بیان اینکه طرحی در شورا از سوی معاونت شهرسازی و عمرانی ارائه شد تا فضای استفاده از بام شیراز در ضلع شمالی پروژه که ۴۰۰ هکتار است، به عنوان فضای دسترسی پیاده در نقاط مختلف آن به منظور استفاده شهروندان ایجاد شود، گفت: این طرح در حال بررسی بوده و اقدامات زیباسازی در ضلع شمالی پروژه در دستور کار است.

انجام فعالیت عمرانی پروژه بزرگراه شهید  سلیمانی در سه نوبت شبانه روزی

معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز در خصوص بزرگراه سپهبد شهید سلیمانی اظهار کرد: این بزرگراه به طول ۱۴.۵ کیلومتر بوده که قسمت هایی از آن در حال بهره برداری و قسمت هایی در حال احداث و عملیات اجرایی است. 

محمد امین دو عامل اصلی تاخیر در اجرای روند پروژه طی چند سال اخیر را تغییر نقشه ناشی از رانش های زمین در سال های ۹۹ و ۱۴۰۰ دانست و اظهار داشت: رانش بزرگ در منصور آباد که بزرگ ترین رانش ثبت شده کشوری بود و تمهیداتی که شهرداری شیراز در راستای اقدامات مقاوم سازی و ایمن سازی در پروژه بزرگراه شهید سلیمانی اشاره کرد. 

وی افزود: در دوره ششم مدیریت شهری، تصمیم بر انجام عملیات عمرانی ۷ کیلومتر باقیمانده که قسمت کلیدی، بسیار مهم و تاثیرگذار در رفع ترافیک شهری است، گرفته شد. 

معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز تصریح کرد: در حال حاضر فعالیت های عمرانی پروژه بزرگراه شهید سلیمانی در سه نوبت شبانه روزی با ۸ جبهه کاری در نوبت شب و ۱۳ جبهه کاری در نوبت روز در حال اجرا است و طبق برنامه زمان بندی تا پایان آذر ماه به بهره برداری رسیده و منجر به کاهش بار ترافیکی محورهای بولوار میرزای شیرازی، بولوار شهید چمران و دکتر حسابی خواهد شد. 

بنا به اظهار امین؛ این پروژه در سطح کلان شهرهای کشور با این عظمت از نظر ابعاد، حجم کاری، ریالی و سطح تملک بی نظیر است که هزینه اجرایی پروژه بالغ بر ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان و هزینه تملک املاک مورد مسیر پروژه بالغ بر ۳ هزار میلیارد تومان بوده و  جمعاً ۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان هزینه این پروژه است.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید

اخبار مرتبط

خواندنی ها

ارسال نظر

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

 • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

 • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

 • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

 • حسن 2 0

  باخسته نباشید خدمت ،خدمتگذاران شریف لطفاً یه فکری برا آب رسانی واسفالت کوچه های قلات بکنین

 • علیرضا 3 0

  موضوع سگهای ولگرد در شیراز
  باسلام .احتراما سگهای ولگرد در شیراز بسیار زیاد شده و موجب حمله به عابرین پیاده .شبها به صورت گله ای پارس می کنن و موجب نارحتی ساکنین می شود .در منطقه ما شهرک نفت دو واقع حسین الهاشمی جز مناطق شهرداری 10شیراز است وعلیرغم دهها بار اعلام به ۱۳۷ ومراجعه حضوری به روابط عمومی اقدامی نمی کنند .لطفا کم کاری شهرداری به کجا شکایت کنیم ..در اخر ساخت ساز شرکت گاز است .کارگران افعانی استفاده می کند و هیچ کدام کارگران لباس و کلاه امینی ندارن ..باتشکر

 • ناشناس 1 0

  سلام وقتون بخیر ممنونم لطفا اسفلات خیابان وکوچه بکنید ممنون میشم

 • ناشناس 0 0

  لطفا در رابطه با مسیر دسترسی صدرا به شیراز که نهایتا به همین بزرگراه میشه پیگیری کنید.

 • عظیم 0 0

  سلام خدمت دوستان این آزاد راه شمال شرق شیراز رو چرا باز نمیکنن که این روزا با این ترافیک که دروازه قران هست از بار ترافیکی یه خورده کم بشه با تشکر.