| کد خبر: 189451 |

براساس گزارش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲ و نیم میکرون هوای پایتخت در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ۱۱ امروز از ۵۷ به ۵۵ کاهش داشته است.

تین‌نیوز | 

کیفیت هوای تهران امروز (شنبه) با کاهش 2 واحدی غلظت آلاینده های ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون در مقایسه با روز گذشته با شاخص 55 در شرایط سالم قرار دارد.

به گزارش ایرنا، شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد و حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است».

براساس گزارش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲ و نیم میکرون هوای پایتخت در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ۱۱ امروز از ۵۷ به ۵۵ کاهش داشته است.

در همین مدت میزان آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون از ۵۲ به ۴۴ کاهش و آلاینده منوکسیدکربن از ۱۴ به ۱۶ افزایش یافته است.

بر این اساس، ایستگاه‌های شاد آباد (منطقه ۱۸)، شریف (منطقه ۲) و شهرداری منطقه ۱۵ به ترتیب با شاخص‌های عددی ۸۷، ۷۴ و ۶۹ بیشترین میزان آلایندگی مناطق شهر تهران طی ۲۴ ساعت گذشته را داشتند.

همچنین ایستگاه‌های ژئوفیزیک (منطقه ۶) با شاخص ۳۴، شهرداری منطقه ۲ با شاخص ۴۰ و پونک با شاخص ۴۵ پاک ترین مناطق در ۲۴ ساعت گذشته بودند.

تاکنون تهران ۲۵ روز هوای پاک و ۴۸ روز هوای سالم را تجربه کرده است در حالیکه در مدت مشابه سال ۹۷، تعداد روزهای پاک تهران هفت روز، روزهای سالم ۵۲ و ناسالم برای گروه های حساس به ۱۰ روز رسیده بود.

اخبار مرتبط

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین