| کد خبر: 188668 |

رییس کمیته محیط زیست شورای شهر؛

با تاکید شورا، تدوین طرح جامع مدیریت پسماند از سال گذشته کلید خورد اما با توجه به ضرورت‌ها و مشکلات، ما نمی‌توانستیم اقدامات اصلاحی را تا چند سال آینده منوط به نهایی شدن طرح جامع مدیریت پسماند بکنیم.

تین‌نیوز | 

پنجاه و هفتمین جلسه کمیته محیط زیست و خدمات شهری با حضور رئیس و مشاوران این کمیته در شهرداری منطقه ۱۳ برگزار شد.

به گزارش مهر، در این جلسه که به منظور بررسی نتایج عملکردی اجرای طرح تجمیع پیمانکاران پسماند خشک و تر در منطقه ۱۳ اختصاص داشت، ابتدا شهردار و مسئولان منطقه ۱۳ و همچنین معاونان سازمان مدیریت پسماند به تشریح اقدامات انجام شده در قالب طرح تجمیع پیمانکاران پسماند خشک و تر پرداختند و کاهش هزینه‌های پیمانکاری، افزایش درآمدهای ناشی از جمع آوری پسماند، کاهش پسماند ارسال شده به مجتمع پسماند، افزایش تولید کمپوست و بازیافت تولید شده در منطقه و… را از جمله دستاوردها و موفقیت‌های اجرای این طرح در منطقه برشمردند.

در ادامه این نشست، مشاوران کمیته محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر، سوالاتی را درخصوص چگونگی محاسبه هزینه‌ها و درآمدها، نحوه جمع آوری پسماندهای خشک و تر، ارائه خدمات آموزشی، چگونگی پایش اقدامات انجام شده، زمانبدی اقدامات انجام شده، رضایت سنجی از شهروندان، سنجش پیمانکاران و مسئله کتفی ها را مطرح کردند.

بعد از سوالات مشاوران کمیته محیط زیست و خدمات شهری و توضیحات مسئولان مربوطه، سید آرش حسینی میلانی به سقف زمانی شورای شهر برای پیشبرد برنامه‌های مربوط به حوزه پسماند اشاره کرد و گفت: در ابتدای فعالیت شورای پنجم، سازمان مدیریت پسماند برنامه‌هایی را درخصوص موضوع پسماند ارائه کرد که این برنامه‌ها در چارچوب زمان بندی پیشنهادی به حالت اجرایی درآمد.

وی با تاکید بر ضرورت نهایی شدن طرح جامع مدیریت پسماند اظهار داشت: با تاکید شورا، تدوین طرح جامع مدیریت پسماند از سال گذشته کلید خورد اما با توجه به ضرورت‌ها و مشکلات، ما نمی‌توانستیم اقدامات اصلاحی را تا چند سال آینده منوط به نهایی شدن طرح جامع مدیریت پسماند بکنیم و به همین خاطر، طرح تجمیع جمع آوری پسماند خشک و تر به عنوان طرحی پایلوت و برخی از اصلاحات دیگر در در چندین منطقه به اجرا درآمد.

این عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه حرکت اصولی و پایدار برای شهر، اخذ بهای خدمات جمع آوری پسماند از شهروندان براساس اصل عدالت است، تصریح کرد: اخذ منصفانه بهای خدمات پسماند یکی از رویکردهای مدیریت پایدار شهری است اما شهرداری در زمینه وصول آن با مشکلاتی روبه رو است و از سوی دیگر، در شرایطی قرار داریم که شاهد افزایش ۳۶ درصدی هزینه‌های کارگری در سال جدید هستیم که موجب افزایش هزینه‌ها در حوزه خدمات شهری می‌شود.

حسینی میلانی ادامه داد: همچنین، با توجه به نوسانات ارزی شاهد افزایش ارزش پسماند خشک هستیم. مجموع این شرایط موجب شده است تا ما با مؤلفه‌ها و متغیرهایی روبه رو باشیم که باید درخصوص ارزشیابی طرح تجمیع مورد لحاظ قرار گیرد.

وی با تاکید بر اینکه هرچه ورودی پسماند به آرادکوه کاهش یابد، به سود محیط زیست شهر تهران است، خاطرنشان کرد: باید در چارچوب ارائه نتایج طرح تجمیع، روند ورودی پسماند به آرادکوه از مناطق پایلوت مشخص شود تا براساس مقایسه آماری با گذشته، منافع محیط زیستی طرح تجمیع روشن‌تر شود.

اخبار مرتبط

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین